Bucate cu gust....Yummy

Yummy, yummy! Bine ati venit!

Te rugam sa te inregistrezi sau sa te conectezi pentru a putea avea acces la toate sectiunile forumului!

Oricarui membru nou care in decurs de 7 zile de la inregistrare nu a scris nici macar mesajul de prezentare, i se va dezactiva contul.

Multe lucruri yummy te asteapta: retete cu imagini, concursuri cu premii deosebite, informatii si multe sfaturi incercate chiar de noi!

Te asteptam!

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Bucate cu gust....Yummy

Yummy, yummy! Bine ati venit!

Te rugam sa te inregistrezi sau sa te conectezi pentru a putea avea acces la toate sectiunile forumului!

Oricarui membru nou care in decurs de 7 zile de la inregistrare nu a scris nici macar mesajul de prezentare, i se va dezactiva contul.

Multe lucruri yummy te asteapta: retete cu imagini, concursuri cu premii deosebite, informatii si multe sfaturi incercate chiar de noi!

Te asteptam!

Bucate cu gust....Yummy

Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Bucate cu gust....Yummy

Nu e mestesug a gati mancare, ci e mestesug a potrivi din sare.

Concurs de fidelitate

Photobucket

Ultimele subiecte

» 11 ingrediente dezgustătoare pe care le putem consuma zilnic
Cumparaturi pentru bucatarie - Pagina 2 EmptyLun Apr 02, 2012 1:04 pm Scris de Pamico

» Alerta maxima pe sistemele cu Windows
Cumparaturi pentru bucatarie - Pagina 2 EmptySam Mar 17, 2012 11:23 pm Scris de Pamico

» Mucenici de peste tot
Cumparaturi pentru bucatarie - Pagina 2 EmptyMier Mar 14, 2012 7:39 pm Scris de Eva Maria Scumpa

» Un martisor de la Google - din 1 Martie - one policy, one Google experience
Cumparaturi pentru bucatarie - Pagina 2 EmptySam Feb 25, 2012 4:50 pm Scris de Pamico

» Ce mancam azi 3
Cumparaturi pentru bucatarie - Pagina 2 EmptyVin Feb 24, 2012 10:21 pm Scris de Eva Maria Scumpa

» Cornulete cu rahat.
Cumparaturi pentru bucatarie - Pagina 2 EmptyJoi Feb 23, 2012 4:12 pm Scris de mariana

» Taifas la cafeluta 5
Cumparaturi pentru bucatarie - Pagina 2 EmptyJoi Feb 23, 2012 4:09 pm Scris de mariana

» Trufe de ciocolata cu coaja de portocala
Cumparaturi pentru bucatarie - Pagina 2 EmptyMar Feb 14, 2012 5:52 pm Scris de mariana

» Furculita deasupra cutitului sau cat de rau mancam
Cumparaturi pentru bucatarie - Pagina 2 EmptyMar Feb 14, 2012 5:43 pm Scris de mariana

» PAINEA CU OREZ
Cumparaturi pentru bucatarie - Pagina 2 EmptyDum Feb 12, 2012 12:15 am Scris de Eva Maria Scumpa

» Ce mancam la micul dejun?
Cumparaturi pentru bucatarie - Pagina 2 EmptyDum Feb 12, 2012 12:09 am Scris de Eva Maria Scumpa

» Pe carari de munte
Cumparaturi pentru bucatarie - Pagina 2 EmptySam Feb 11, 2012 8:55 pm Scris de Eva Maria Scumpa

» Depasirea dificultatilor in relatia de cuplu
Cumparaturi pentru bucatarie - Pagina 2 EmptySam Feb 11, 2012 6:30 pm Scris de Eva Maria Scumpa

» Unt vs margarina
Cumparaturi pentru bucatarie - Pagina 2 EmptyJoi Feb 09, 2012 8:29 pm Scris de Fraiche-Bistro

» Prajitura "Ziua si noaptea"
Cumparaturi pentru bucatarie - Pagina 2 EmptyMar Ian 24, 2012 1:44 pm Scris de Eva Maria Scumpa

» Cum să-ţi încarci telefonul sau laptopul pentru a-ţi proteja acumulatorul
Cumparaturi pentru bucatarie - Pagina 2 EmptyDum Ian 15, 2012 4:31 pm Scris de Pamico

» Craciunul- sarbatoarea familiei
Cumparaturi pentru bucatarie - Pagina 2 EmptyVin Dec 23, 2011 10:14 am Scris de Eva Maria Scumpa

» Falafel- chiftelute din naut si legume
Cumparaturi pentru bucatarie - Pagina 2 EmptyVin Dec 23, 2011 10:03 am Scris de Eva Maria Scumpa

» ZACUSCA DE FASOLE PASTAI
Cumparaturi pentru bucatarie - Pagina 2 EmptyVin Dec 23, 2011 10:00 am Scris de Eva Maria Scumpa

» Pandispan
Cumparaturi pentru bucatarie - Pagina 2 EmptyDum Dec 11, 2011 7:09 am Scris de Eva Maria Scumpa

» Să mai avem încredere în dolar?
Cumparaturi pentru bucatarie - Pagina 2 EmptyDum Dec 04, 2011 3:16 am Scris de Pamico

» PANETTONE CU CIOCOLATA SI MIGDALE – masina de facut paine
Cumparaturi pentru bucatarie - Pagina 2 EmptyMar Noi 29, 2011 11:43 am Scris de CRINA

» MELCISORI PIZZA
Cumparaturi pentru bucatarie - Pagina 2 EmptyMar Noi 29, 2011 11:39 am Scris de CRINA

» Musaca din vinete si cartofi
Cumparaturi pentru bucatarie - Pagina 2 EmptyMar Noi 29, 2011 11:33 am Scris de CRINA

» Gulii umplute cu ciuperci
Cumparaturi pentru bucatarie - Pagina 2 EmptyMar Noi 29, 2011 11:32 am Scris de CRINA

Cine este conectat?

În total sunt 51 utilizatori conectați: 0 Înregistrați, 0 Invizibil și 51 Vizitatori

Nici unul


Recordul de utilizatori conectați a fost de 100, Vin Feb 02, 2024 6:50 am

Top postatori

Salt'n Pepper (4110)
Cumparaturi pentru bucatarie - Pagina 2 Bar_leftCumparaturi pentru bucatarie - Pagina 2 BarCumparaturi pentru bucatarie - Pagina 2 Bar_right 
Corina (3482)
Cumparaturi pentru bucatarie - Pagina 2 Bar_leftCumparaturi pentru bucatarie - Pagina 2 BarCumparaturi pentru bucatarie - Pagina 2 Bar_right 
spicy (1621)
Cumparaturi pentru bucatarie - Pagina 2 Bar_leftCumparaturi pentru bucatarie - Pagina 2 BarCumparaturi pentru bucatarie - Pagina 2 Bar_right 
ionela2682 (1505)
Cumparaturi pentru bucatarie - Pagina 2 Bar_leftCumparaturi pentru bucatarie - Pagina 2 BarCumparaturi pentru bucatarie - Pagina 2 Bar_right 
lacramioara (1381)
Cumparaturi pentru bucatarie - Pagina 2 Bar_leftCumparaturi pentru bucatarie - Pagina 2 BarCumparaturi pentru bucatarie - Pagina 2 Bar_right 
vdaiana (1335)
Cumparaturi pentru bucatarie - Pagina 2 Bar_leftCumparaturi pentru bucatarie - Pagina 2 BarCumparaturi pentru bucatarie - Pagina 2 Bar_right 
mireya (1247)
Cumparaturi pentru bucatarie - Pagina 2 Bar_leftCumparaturi pentru bucatarie - Pagina 2 BarCumparaturi pentru bucatarie - Pagina 2 Bar_right 
Pisyoana (1142)
Cumparaturi pentru bucatarie - Pagina 2 Bar_leftCumparaturi pentru bucatarie - Pagina 2 BarCumparaturi pentru bucatarie - Pagina 2 Bar_right 
Mihaela (1058)
Cumparaturi pentru bucatarie - Pagina 2 Bar_leftCumparaturi pentru bucatarie - Pagina 2 BarCumparaturi pentru bucatarie - Pagina 2 Bar_right 
diana (1034)
Cumparaturi pentru bucatarie - Pagina 2 Bar_leftCumparaturi pentru bucatarie - Pagina 2 BarCumparaturi pentru bucatarie - Pagina 2 Bar_right 


visit counter

All Cooking Sites

+24
Amy
janet
Olga
mimmi
Flood
diana
ionela2682
MIHAELA 73
milo
HoneyBunny
vdaiana
Pisyoana
Corina
roberta sweet
anei
ioana
kouklakys
Ana
sugar&spice
lacramioara
Mihaela
mireya
spicy
Salt'n Pepper
28 participanți

    Cumparaturi pentru bucatarie

    Salt'n Pepper
    Salt'n Pepper
    Bucatar Yummy
     Bucatar Yummy


    feminin Varsator Varsta : 47
    Localizare : Athens,Greece
    Stare de spirit : buna, taaare buna

    Cumparaturi pentru bucatarie - Pagina 2 Empty Re: Cumparaturi pentru bucatarie

    Mesaj Scris de Salt'n Pepper Lun Dec 07, 2009 12:37 am

    Am si masinarai din aia, Adela, insa....nu am folosit-o niciodata! :oops: :oops: :oops: :oops:

    Eu mi-am luat un gratar pt racit checul, cozonacul, etc.

    [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
    roberta sweet
    roberta sweet
    Yummy mic
    Yummy mic


    feminin Varsator Varsta : 43
    Localizare : Alexandria
    Stare de spirit : -

    Cumparaturi pentru bucatarie - Pagina 2 Empty Re: Cumparaturi pentru bucatarie

    Mesaj Scris de roberta sweet Lun Dec 07, 2009 10:41 pm

    akex,gratarul acela mai iti foloseste si cand glazurezi un tort
    roberta sweet
    roberta sweet
    Yummy mic
    Yummy mic


    feminin Varsator Varsta : 43
    Localizare : Alexandria
    Stare de spirit : -

    Cumparaturi pentru bucatarie - Pagina 2 Empty Re: Cumparaturi pentru bucatarie

    Mesaj Scris de roberta sweet Lun Dec 07, 2009 10:48 pm

    cand am fost la tm mi-am luat asta,e pt taiat torturile si mi-am mai luat hartie pt briose


    [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
    avatar
    Corina
    Bucatar Yummy
     Bucatar Yummy


    feminin Fecioara Varsta : 40
    Localizare : undeva
    Stare de spirit : buna

    Cumparaturi pentru bucatarie - Pagina 2 Empty Re: Cumparaturi pentru bucatarie

    Mesaj Scris de Corina Mar Dec 08, 2009 6:38 pm

    eu am fost sa imi cumpar tavita din aia pt minichechuri/briose si hartie pt briose si nu am gasit. am fost la auchan si cora. stie cineva in ce magazine as putea gasi?
    spicy
    spicy
    Bucatar Yummy
     Bucatar Yummy


    feminin Varsator Varsta : 42
    Localizare : Oradea
    Stare de spirit : vesela

    Cumparaturi pentru bucatarie - Pagina 2 Empty Re: Cumparaturi pentru bucatarie

    Mesaj Scris de spicy Mar Dec 08, 2009 6:45 pm

    tavi pentru minichecuri la noi sunt peste tot, in orice hipermarket. chiar nu stiu ce sa iti zic. ai cautat cum trebuie? eu stiu ca la Cora ar trebui sa aiba. Sau poate nu au pe stoc. In Carefour sigur sunt, incearca acolo.
    avatar
    Corina
    Bucatar Yummy
     Bucatar Yummy


    feminin Fecioara Varsta : 40
    Localizare : undeva
    Stare de spirit : buna

    Cumparaturi pentru bucatarie - Pagina 2 Empty Re: Cumparaturi pentru bucatarie

    Mesaj Scris de Corina Mar Dec 08, 2009 6:59 pm

    am cautat chiar peste tot, am si intrebat in auchan si nu stiau la ce ma refer :(
    voi merge la carrefour mai tarziu sa iau de acolo.
    Merci spicy
    Salt'n Pepper
    Salt'n Pepper
    Bucatar Yummy
     Bucatar Yummy


    feminin Varsator Varsta : 47
    Localizare : Athens,Greece
    Stare de spirit : buna, taaare buna

    Cumparaturi pentru bucatarie - Pagina 2 Empty Re: Cumparaturi pentru bucatarie

    Mesaj Scris de Salt'n Pepper Mar Dec 08, 2009 7:23 pm

    Robe, si eu am chestie din aia exact ca a ta, chiar si marca!

    Corina, eu am luat tava de minichecuri de la Ikea.
    avatar
    Corina
    Bucatar Yummy
     Bucatar Yummy


    feminin Fecioara Varsta : 40
    Localizare : undeva
    Stare de spirit : buna

    Cumparaturi pentru bucatarie - Pagina 2 Empty Re: Cumparaturi pentru bucatarie

    Mesaj Scris de Corina Mar Dec 08, 2009 7:25 pm

    noi nu avem Ikea, mi-ar place dar ...este un singur magazin la Bucuresti
    insa aici langa Cluj, la Jucu este fabrica Ikea :) dar e numai pentru export
    Mihaela
    Mihaela
    Bucatar Yummy
     Bucatar Yummy


    feminin Rac Varsta : 46
    Localizare : Ro-BH-Oradea

    Cumparaturi pentru bucatarie - Pagina 2 Empty Re: Cumparaturi pentru bucatarie

    Mesaj Scris de Mihaela Mar Dec 08, 2009 7:31 pm

    spicy a scris:tavi pentru minichecuri la noi sunt peste tot, in orice hipermarket. chiar nu stiu ce sa iti zic. ai cautat cum trebuie? eu stiu ca la Cora ar trebui sa aiba. Sau poate nu au pe stoc. In Carefour sigur sunt, incearca acolo.
    Ghea draga te contrazic, eu am cautat disperata cam acum o luna si nu era....am vazut pana la urma undeva dar nu mai stiu unde...
    spicy
    spicy
    Bucatar Yummy
     Bucatar Yummy


    feminin Varsator Varsta : 42
    Localizare : Oradea
    Stare de spirit : vesela

    Cumparaturi pentru bucatarie - Pagina 2 Empty Re: Cumparaturi pentru bucatarie

    Mesaj Scris de spicy Mar Dec 08, 2009 7:56 pm

    mai Mihaela, eu am vazut si inca nu o data la Carefour-ul acela de la iesire din oras. Saptamana asta merg iar la cumparaturi acolo si o sa iti spun daca gasesc.
    Mihaela
    Mihaela
    Bucatar Yummy
     Bucatar Yummy


    feminin Rac Varsta : 46
    Localizare : Ro-BH-Oradea

    Cumparaturi pentru bucatarie - Pagina 2 Empty Re: Cumparaturi pentru bucatarie

    Mesaj Scris de Mihaela Mar Dec 08, 2009 8:31 pm

    Da Ghea, stiu...am vazut si eu.Probabil cand se termina stocul , reaprovizioneaza mai greu si eu am prins acea perioada!La magazinele de langa noi" Tineretului" care e destul de mare si tare ....ieri au primit :D , la " Dacor" nu are....
    roberta sweet
    roberta sweet
    Yummy mic
    Yummy mic


    feminin Varsator Varsta : 43
    Localizare : Alexandria
    Stare de spirit : -

    Cumparaturi pentru bucatarie - Pagina 2 Empty Re: Cumparaturi pentru bucatarie

    Mesaj Scris de roberta sweet Mar Dec 08, 2009 11:05 pm

    eu am laut din real hartia pt briose
    ioana
    ioana
    Yummy mic
    Yummy mic


    feminin Gemeni Varsta : 46
    Localizare : braila

    Cumparaturi pentru bucatarie - Pagina 2 Empty Re: Cumparaturi pentru bucatarie

    Mesaj Scris de ioana Mier Dec 09, 2009 3:09 pm

    innana a scris:eu am fost sa imi cumpar tavita din aia pt minichechuri/briose si hartie pt briose si nu am gasit. am fost la auchan si cora. stie cineva in ce magazine as putea gasi?
    eu am vazut ieri la selgros exact ca ale alexandrei
    Pisyoana
    Pisyoana
    Bucatar Yummy
     Bucatar Yummy


    feminin Gemeni Varsta : 38
    Localizare : Atena
    Stare de spirit : foarte buna... de la Anastasia mi se trage :)

    Cumparaturi pentru bucatarie - Pagina 2 Empty Re: Cumparaturi pentru bucatarie

    Mesaj Scris de Pisyoana Vin Dec 11, 2009 8:25 pm

    Pe langa tava pt muffins, tava de tort cu pereti detasabili, tava pt tarta si multe altele :) in ultimul timp am mai cumparat astea:

    Forme pt bomboane

    [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

    Mai am cateva, dar nu stiu pe unde le-am pus

    O forma tare haioasa pt un mini tort

    [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

    Un set pt decorarea torturilor ( pot sa fac trandafiri, frunze, stelute, floricele, etc )

    [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

    Tavite pt mini tarte

    [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

    Si niste chesti pt sufleuri sau le pot gasi si alte intrebuintari ( forme pt orez, castronele pt salata de fructe, etc )
    Am luat si mici si mari

    [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
    Salt'n Pepper
    Salt'n Pepper
    Bucatar Yummy
     Bucatar Yummy


    feminin Varsator Varsta : 47
    Localizare : Athens,Greece
    Stare de spirit : buna, taaare buna

    Cumparaturi pentru bucatarie - Pagina 2 Empty Re: Cumparaturi pentru bucatarie

    Mesaj Scris de Salt'n Pepper Vin Dec 11, 2009 8:39 pm

    Cu formele alea de cioco, m-a zapacit!!!
    Pisyoana
    Pisyoana
    Bucatar Yummy
     Bucatar Yummy


    feminin Gemeni Varsta : 38
    Localizare : Atena
    Stare de spirit : foarte buna... de la Anastasia mi se trage :)

    Cumparaturi pentru bucatarie - Pagina 2 Empty Re: Cumparaturi pentru bucatarie

    Mesaj Scris de Pisyoana Vin Dec 11, 2009 8:45 pm

    Daca vrei, si nu ai cont pe ebay, iti cumpar, pe bune!!
    lacramioara
    lacramioara
    Bucatar Yummy
     Bucatar Yummy


    feminin Fecioara Varsta : 44
    Stare de spirit : Foarte buna

    Cumparaturi pentru bucatarie - Pagina 2 Empty Re: Cumparaturi pentru bucatarie

    Mesaj Scris de lacramioara Sam Dec 12, 2009 4:31 am

    mi-au placut foarte mult formele pentru ciocolata si cele pentru ornat
    sa le stapaniti sanatoase
    lacramioara
    lacramioara
    Bucatar Yummy
     Bucatar Yummy


    feminin Fecioara Varsta : 44
    Stare de spirit : Foarte buna

    Cumparaturi pentru bucatarie - Pagina 2 Empty Re: Cumparaturi pentru bucatarie

    Mesaj Scris de lacramioara Lun Dec 21, 2009 10:55 am

    si eu ieri mi-am cumparat 2 platouri de aperitive(doar 7 lei buc.),din care unul i l-am facut cadou mamei mele
    mireya
    mireya
    Bucatar Yummy
     Bucatar Yummy


    feminin Pesti Varsta : 47
    Localizare : otopeni
    Stare de spirit : in general buna

    Cumparaturi pentru bucatarie - Pagina 2 Empty Re: Cumparaturi pentru bucatarie

    Mesaj Scris de mireya Lun Dec 21, 2009 11:19 pm

    Azi mi-am luat astea:
    [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
    Abia astept sa il folosesc!
    lacramioara
    lacramioara
    Bucatar Yummy
     Bucatar Yummy


    feminin Fecioara Varsta : 44
    Stare de spirit : Foarte buna

    Cumparaturi pentru bucatarie - Pagina 2 Empty Re: Cumparaturi pentru bucatarie

    Mesaj Scris de lacramioara Mar Dec 22, 2009 5:37 am

    este foarte frumos
    mireya cat ai dat pe el?
    Mihaela
    Mihaela
    Bucatar Yummy
     Bucatar Yummy


    feminin Rac Varsta : 46
    Localizare : Ro-BH-Oradea

    Cumparaturi pentru bucatarie - Pagina 2 Empty Re: Cumparaturi pentru bucatarie

    Mesaj Scris de Mihaela Mar Dec 22, 2009 7:33 pm

    Mire lasa integramele de-oparte si vino indata cu raspunsul...si vreau sa-i folosesti cat mai curand sa-mi spui cat de mult iti place!
    mireya
    mireya
    Bucatar Yummy
     Bucatar Yummy


    feminin Pesti Varsta : 47
    Localizare : otopeni
    Stare de spirit : in general buna

    Cumparaturi pentru bucatarie - Pagina 2 Empty Re: Cumparaturi pentru bucatarie

    Mesaj Scris de mireya Mar Dec 22, 2009 8:38 pm

    Cam 20 si ceva -30 de ron ,nu mai stiu exact .Nu mai mult de 30 ,l-am luat din selgros si il pun in functiune acum de Craciun!
    Mihaela
    Mihaela
    Bucatar Yummy
     Bucatar Yummy


    feminin Rac Varsta : 46
    Localizare : Ro-BH-Oradea

    Cumparaturi pentru bucatarie - Pagina 2 Empty Re: Cumparaturi pentru bucatarie

    Mesaj Scris de Mihaela Mier Dec 23, 2009 12:28 am

    Mi-am facut si eu timp sa fac poze si sa descarc, ca na' mai cumpar si eu cate ceva... :D
    Presa de usturoi, paleta pt tort, tava pt clatite...
    [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
    Si am luat si cratita de le real...[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
    lacramioara
    lacramioara
    Bucatar Yummy
     Bucatar Yummy


    feminin Fecioara Varsta : 44
    Stare de spirit : Foarte buna

    Cumparaturi pentru bucatarie - Pagina 2 Empty Re: Cumparaturi pentru bucatarie

    Mesaj Scris de lacramioara Mier Dec 23, 2009 12:43 am

    foarte frumoase si foarte utile in orice bucatarie
    sa le folosesti sanatoasa
    si eu am la fel ca si tine,la mine nu exista luna sa nu imi cumpar cate ceva
    lacramioara
    lacramioara
    Bucatar Yummy
     Bucatar Yummy


    feminin Fecioara Varsta : 44
    Stare de spirit : Foarte buna

    Cumparaturi pentru bucatarie - Pagina 2 Empty Re: Cumparaturi pentru bucatarie

    Mesaj Scris de lacramioara Sam Ian 23, 2010 5:09 pm

    fetelor eu as vrea sa-mi cumpar un cantar de bucatarie
    voi de care aveti?puteti sa-mi spuneti care este cel mai bun?


    Ultima editare efectuata de catre lacramioara in Dum Ian 24, 2010 5:26 am, editata de 1 ori

    Continut sponsorizat


    Cumparaturi pentru bucatarie - Pagina 2 Empty Re: Cumparaturi pentru bucatarie

    Mesaj Scris de Continut sponsorizat


      Data/ora curentă este: Sam Apr 27, 2024 8:39 am