Bucate cu gust....Yummy

Yummy, yummy! Bine ati venit!

Te rugam sa te inregistrezi sau sa te conectezi pentru a putea avea acces la toate sectiunile forumului!

Oricarui membru nou care in decurs de 7 zile de la inregistrare nu a scris nici macar mesajul de prezentare, i se va dezactiva contul.

Multe lucruri yummy te asteapta: retete cu imagini, concursuri cu premii deosebite, informatii si multe sfaturi incercate chiar de noi!

Te asteptam!

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Bucate cu gust....Yummy

Yummy, yummy! Bine ati venit!

Te rugam sa te inregistrezi sau sa te conectezi pentru a putea avea acces la toate sectiunile forumului!

Oricarui membru nou care in decurs de 7 zile de la inregistrare nu a scris nici macar mesajul de prezentare, i se va dezactiva contul.

Multe lucruri yummy te asteapta: retete cu imagini, concursuri cu premii deosebite, informatii si multe sfaturi incercate chiar de noi!

Te asteptam!

Bucate cu gust....Yummy

Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Bucate cu gust....Yummy

Nu e mestesug a gati mancare, ci e mestesug a potrivi din sare.

Concurs de fidelitate

Photobucket

Ultimele subiecte

» 11 ingrediente dezgustătoare pe care le putem consuma zilnic
Să mai avem încredere în dolar? EmptyLun Apr 02, 2012 1:04 pm Scris de Pamico

» Alerta maxima pe sistemele cu Windows
Să mai avem încredere în dolar? EmptySam Mar 17, 2012 11:23 pm Scris de Pamico

» Mucenici de peste tot
Să mai avem încredere în dolar? EmptyMier Mar 14, 2012 7:39 pm Scris de Eva Maria Scumpa

» Un martisor de la Google - din 1 Martie - one policy, one Google experience
Să mai avem încredere în dolar? EmptySam Feb 25, 2012 4:50 pm Scris de Pamico

» Ce mancam azi 3
Să mai avem încredere în dolar? EmptyVin Feb 24, 2012 10:21 pm Scris de Eva Maria Scumpa

» Cornulete cu rahat.
Să mai avem încredere în dolar? EmptyJoi Feb 23, 2012 4:12 pm Scris de mariana

» Taifas la cafeluta 5
Să mai avem încredere în dolar? EmptyJoi Feb 23, 2012 4:09 pm Scris de mariana

» Trufe de ciocolata cu coaja de portocala
Să mai avem încredere în dolar? EmptyMar Feb 14, 2012 5:52 pm Scris de mariana

» Furculita deasupra cutitului sau cat de rau mancam
Să mai avem încredere în dolar? EmptyMar Feb 14, 2012 5:43 pm Scris de mariana

» PAINEA CU OREZ
Să mai avem încredere în dolar? EmptyDum Feb 12, 2012 12:15 am Scris de Eva Maria Scumpa

» Ce mancam la micul dejun?
Să mai avem încredere în dolar? EmptyDum Feb 12, 2012 12:09 am Scris de Eva Maria Scumpa

» Pe carari de munte
Să mai avem încredere în dolar? EmptySam Feb 11, 2012 8:55 pm Scris de Eva Maria Scumpa

» Depasirea dificultatilor in relatia de cuplu
Să mai avem încredere în dolar? EmptySam Feb 11, 2012 6:30 pm Scris de Eva Maria Scumpa

» Unt vs margarina
Să mai avem încredere în dolar? EmptyJoi Feb 09, 2012 8:29 pm Scris de Fraiche-Bistro

» Prajitura "Ziua si noaptea"
Să mai avem încredere în dolar? EmptyMar Ian 24, 2012 1:44 pm Scris de Eva Maria Scumpa

» Cum să-ţi încarci telefonul sau laptopul pentru a-ţi proteja acumulatorul
Să mai avem încredere în dolar? EmptyDum Ian 15, 2012 4:31 pm Scris de Pamico

» Craciunul- sarbatoarea familiei
Să mai avem încredere în dolar? EmptyVin Dec 23, 2011 10:14 am Scris de Eva Maria Scumpa

» Falafel- chiftelute din naut si legume
Să mai avem încredere în dolar? EmptyVin Dec 23, 2011 10:03 am Scris de Eva Maria Scumpa

» ZACUSCA DE FASOLE PASTAI
Să mai avem încredere în dolar? EmptyVin Dec 23, 2011 10:00 am Scris de Eva Maria Scumpa

» Pandispan
Să mai avem încredere în dolar? EmptyDum Dec 11, 2011 7:09 am Scris de Eva Maria Scumpa

» Să mai avem încredere în dolar?
Să mai avem încredere în dolar? EmptyDum Dec 04, 2011 3:16 am Scris de Pamico

» PANETTONE CU CIOCOLATA SI MIGDALE – masina de facut paine
Să mai avem încredere în dolar? EmptyMar Noi 29, 2011 11:43 am Scris de CRINA

» MELCISORI PIZZA
Să mai avem încredere în dolar? EmptyMar Noi 29, 2011 11:39 am Scris de CRINA

» Musaca din vinete si cartofi
Să mai avem încredere în dolar? EmptyMar Noi 29, 2011 11:33 am Scris de CRINA

» Gulii umplute cu ciuperci
Să mai avem încredere în dolar? EmptyMar Noi 29, 2011 11:32 am Scris de CRINA

Cine este conectat?

În total sunt 12 utilizatori conectați: 0 Înregistrați, 0 Invizibil și 12 Vizitatori :: 1 Motor de căutare

Nici unul


Recordul de utilizatori conectați a fost de 100, Vin Feb 02, 2024 6:50 am

Top postatori

Salt'n Pepper (4110)
Să mai avem încredere în dolar? Bar_leftSă mai avem încredere în dolar? BarSă mai avem încredere în dolar? Bar_right 
Corina (3482)
Să mai avem încredere în dolar? Bar_leftSă mai avem încredere în dolar? BarSă mai avem încredere în dolar? Bar_right 
spicy (1621)
Să mai avem încredere în dolar? Bar_leftSă mai avem încredere în dolar? BarSă mai avem încredere în dolar? Bar_right 
ionela2682 (1505)
Să mai avem încredere în dolar? Bar_leftSă mai avem încredere în dolar? BarSă mai avem încredere în dolar? Bar_right 
lacramioara (1381)
Să mai avem încredere în dolar? Bar_leftSă mai avem încredere în dolar? BarSă mai avem încredere în dolar? Bar_right 
vdaiana (1335)
Să mai avem încredere în dolar? Bar_leftSă mai avem încredere în dolar? BarSă mai avem încredere în dolar? Bar_right 
mireya (1247)
Să mai avem încredere în dolar? Bar_leftSă mai avem încredere în dolar? BarSă mai avem încredere în dolar? Bar_right 
Pisyoana (1142)
Să mai avem încredere în dolar? Bar_leftSă mai avem încredere în dolar? BarSă mai avem încredere în dolar? Bar_right 
Mihaela (1058)
Să mai avem încredere în dolar? Bar_leftSă mai avem încredere în dolar? BarSă mai avem încredere în dolar? Bar_right 
diana (1034)
Să mai avem încredere în dolar? Bar_leftSă mai avem încredere în dolar? BarSă mai avem încredere în dolar? Bar_right 


visit counter

All Cooking Sites

    Să mai avem încredere în dolar?

    Pamico
    Pamico
    Admin


    masculin Berbec Varsta : 55
    Localizare : Craiova
    Stare de spirit : Buna, zice neuronul sef !

    Să mai avem încredere în dolar? Empty Să mai avem încredere în dolar?

    Mesaj Scris de Pamico Dum Dec 04, 2011 3:16 am

    Să mai avem încredere în dolar? America a tipărit, în secret, 16.000 de miliarde de dolari

    Banca centrală a SUA, sistemul Rezervei Federale (FED) a împrumutat, între 2007 şi 2010, aproape fără dobândă, 16.100 miliarde de dolari băncilor „prea mari ca să fie lăsate să dea faliment“, potrivit dezvăluirilor unor congresmeni americani. La această sumă se adaugă banii „tipăriţi“ netransparent în acest an şi finanţările cunoscute.

    Să mai avem încredere în dolar? Fed

    Împrumuturile secrete de peste 16,1 trilioane de dolari au fost acordate de FED între 1 decembrie 2007 şi 21 iulie 2010, potruivit unui raport al Biroului Guvernamental de Contabilitate (GAO, Government Accountability Office), distribuit membrilor Congresului SUA și citat de portalul de investiții Gold Stock Bull și de alte medii de informare.

    Pentru comparație, produsul intern brut la SUA a fost de 14,5 trilioane (14.580 miliarde) de dolari. Datoria Națională a SUa este de peste 15.000 de miliarde.

    Cel mai mare beneficiar al finanțărilor secrete ale FED ar fi fost Citigroup cu 2,513 trilioane de dolari, urmattă de Morgan Stanley (2,041 trilioane), Merrill Lynch (1,949 trilioane) și Bank of America (1,344 trillion).

    Alte cinci mari grupuri financiare ar fi beneficiat de peste 500 de milairde de dolari: Barclays PLC, Bear Sterns, Goldman Sachs și Royal Bank of Scotland.

    Niciuna dintre marile case financiare ale lumii par să nu fi fost ignorată. Spre 12 mari grupuri financiare s-ar fi îndreptat credite aproape gratis de peste 100 de miliarde de dolari fiecare: JP Morgan Chase, Deutsche Bank, UBS, Credit Suisse, Bank of Scotland, BNP Paribas, Wells Fargo, Dexia, Wachovia, Dresdner Bank, Societe Generale și desigur, Lehman Brothers.

    Deși, de obicei FED taxează cu rate ale dobânzi peste media pieței programele de creditare de ultimă instanță, pentru a nu învăța băncile cu nărav, în 20 octombrie 2008, de pildă, banca centrală a SUA a dat cu o dobândă de 1,1%, peste 113 mld. dolari printr-una din „facilitățile“ sale, atunci când dobând pe piața interbancară era de 3,8%.

    Astăzi, băncile „prea mari pentru a eşua" sunt mai mari decât oricând. Activele totale ale celor mai mari şase bănci din SUA au crescut cu 39 % între 30 septembrie 2006 şi 30 septembrie 2011, potrivit Gold Stock Bull.

    sursa: money.ro

      Data/ora curentă este: Mar Mar 19, 2024 3:40 pm