Bucate cu gust....Yummy

Yummy, yummy! Bine ati venit!

Te rugam sa te inregistrezi sau sa te conectezi pentru a putea avea acces la toate sectiunile forumului!

Oricarui membru nou care in decurs de 7 zile de la inregistrare nu a scris nici macar mesajul de prezentare, i se va dezactiva contul.

Multe lucruri yummy te asteapta: retete cu imagini, concursuri cu premii deosebite, informatii si multe sfaturi incercate chiar de noi!

Te asteptam!

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Bucate cu gust....Yummy

Yummy, yummy! Bine ati venit!

Te rugam sa te inregistrezi sau sa te conectezi pentru a putea avea acces la toate sectiunile forumului!

Oricarui membru nou care in decurs de 7 zile de la inregistrare nu a scris nici macar mesajul de prezentare, i se va dezactiva contul.

Multe lucruri yummy te asteapta: retete cu imagini, concursuri cu premii deosebite, informatii si multe sfaturi incercate chiar de noi!

Te asteptam!

Bucate cu gust....Yummy

Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Bucate cu gust....Yummy

Nu e mestesug a gati mancare, ci e mestesug a potrivi din sare.

Concurs de fidelitate

Photobucket

Ultimele subiecte

» 11 ingrediente dezgustătoare pe care le putem consuma zilnic
Diete si iar diete. Rezultat garantat. - Pagina 2 EmptyLun Apr 02, 2012 1:04 pm Scris de Pamico

» Alerta maxima pe sistemele cu Windows
Diete si iar diete. Rezultat garantat. - Pagina 2 EmptySam Mar 17, 2012 11:23 pm Scris de Pamico

» Mucenici de peste tot
Diete si iar diete. Rezultat garantat. - Pagina 2 EmptyMier Mar 14, 2012 7:39 pm Scris de Eva Maria Scumpa

» Un martisor de la Google - din 1 Martie - one policy, one Google experience
Diete si iar diete. Rezultat garantat. - Pagina 2 EmptySam Feb 25, 2012 4:50 pm Scris de Pamico

» Ce mancam azi 3
Diete si iar diete. Rezultat garantat. - Pagina 2 EmptyVin Feb 24, 2012 10:21 pm Scris de Eva Maria Scumpa

» Cornulete cu rahat.
Diete si iar diete. Rezultat garantat. - Pagina 2 EmptyJoi Feb 23, 2012 4:12 pm Scris de mariana

» Taifas la cafeluta 5
Diete si iar diete. Rezultat garantat. - Pagina 2 EmptyJoi Feb 23, 2012 4:09 pm Scris de mariana

» Trufe de ciocolata cu coaja de portocala
Diete si iar diete. Rezultat garantat. - Pagina 2 EmptyMar Feb 14, 2012 5:52 pm Scris de mariana

» Furculita deasupra cutitului sau cat de rau mancam
Diete si iar diete. Rezultat garantat. - Pagina 2 EmptyMar Feb 14, 2012 5:43 pm Scris de mariana

» PAINEA CU OREZ
Diete si iar diete. Rezultat garantat. - Pagina 2 EmptyDum Feb 12, 2012 12:15 am Scris de Eva Maria Scumpa

» Ce mancam la micul dejun?
Diete si iar diete. Rezultat garantat. - Pagina 2 EmptyDum Feb 12, 2012 12:09 am Scris de Eva Maria Scumpa

» Pe carari de munte
Diete si iar diete. Rezultat garantat. - Pagina 2 EmptySam Feb 11, 2012 8:55 pm Scris de Eva Maria Scumpa

» Depasirea dificultatilor in relatia de cuplu
Diete si iar diete. Rezultat garantat. - Pagina 2 EmptySam Feb 11, 2012 6:30 pm Scris de Eva Maria Scumpa

» Unt vs margarina
Diete si iar diete. Rezultat garantat. - Pagina 2 EmptyJoi Feb 09, 2012 8:29 pm Scris de Fraiche-Bistro

» Prajitura "Ziua si noaptea"
Diete si iar diete. Rezultat garantat. - Pagina 2 EmptyMar Ian 24, 2012 1:44 pm Scris de Eva Maria Scumpa

» Cum să-ţi încarci telefonul sau laptopul pentru a-ţi proteja acumulatorul
Diete si iar diete. Rezultat garantat. - Pagina 2 EmptyDum Ian 15, 2012 4:31 pm Scris de Pamico

» Craciunul- sarbatoarea familiei
Diete si iar diete. Rezultat garantat. - Pagina 2 EmptyVin Dec 23, 2011 10:14 am Scris de Eva Maria Scumpa

» Falafel- chiftelute din naut si legume
Diete si iar diete. Rezultat garantat. - Pagina 2 EmptyVin Dec 23, 2011 10:03 am Scris de Eva Maria Scumpa

» ZACUSCA DE FASOLE PASTAI
Diete si iar diete. Rezultat garantat. - Pagina 2 EmptyVin Dec 23, 2011 10:00 am Scris de Eva Maria Scumpa

» Pandispan
Diete si iar diete. Rezultat garantat. - Pagina 2 EmptyDum Dec 11, 2011 7:09 am Scris de Eva Maria Scumpa

» Să mai avem încredere în dolar?
Diete si iar diete. Rezultat garantat. - Pagina 2 EmptyDum Dec 04, 2011 3:16 am Scris de Pamico

» PANETTONE CU CIOCOLATA SI MIGDALE – masina de facut paine
Diete si iar diete. Rezultat garantat. - Pagina 2 EmptyMar Noi 29, 2011 11:43 am Scris de CRINA

» MELCISORI PIZZA
Diete si iar diete. Rezultat garantat. - Pagina 2 EmptyMar Noi 29, 2011 11:39 am Scris de CRINA

» Musaca din vinete si cartofi
Diete si iar diete. Rezultat garantat. - Pagina 2 EmptyMar Noi 29, 2011 11:33 am Scris de CRINA

» Gulii umplute cu ciuperci
Diete si iar diete. Rezultat garantat. - Pagina 2 EmptyMar Noi 29, 2011 11:32 am Scris de CRINA

Cine este conectat?

În total sunt 37 utilizatori conectați: 0 Înregistrați, 0 Invizibil și 37 Vizitatori :: 1 Motor de căutare

Nici unul


Recordul de utilizatori conectați a fost de 100, Vin Feb 02, 2024 6:50 am

Top postatori

Salt'n Pepper (4110)
Diete si iar diete. Rezultat garantat. - Pagina 2 Bar_leftDiete si iar diete. Rezultat garantat. - Pagina 2 BarDiete si iar diete. Rezultat garantat. - Pagina 2 Bar_right 
Corina (3482)
Diete si iar diete. Rezultat garantat. - Pagina 2 Bar_leftDiete si iar diete. Rezultat garantat. - Pagina 2 BarDiete si iar diete. Rezultat garantat. - Pagina 2 Bar_right 
spicy (1621)
Diete si iar diete. Rezultat garantat. - Pagina 2 Bar_leftDiete si iar diete. Rezultat garantat. - Pagina 2 BarDiete si iar diete. Rezultat garantat. - Pagina 2 Bar_right 
ionela2682 (1505)
Diete si iar diete. Rezultat garantat. - Pagina 2 Bar_leftDiete si iar diete. Rezultat garantat. - Pagina 2 BarDiete si iar diete. Rezultat garantat. - Pagina 2 Bar_right 
lacramioara (1381)
Diete si iar diete. Rezultat garantat. - Pagina 2 Bar_leftDiete si iar diete. Rezultat garantat. - Pagina 2 BarDiete si iar diete. Rezultat garantat. - Pagina 2 Bar_right 
vdaiana (1335)
Diete si iar diete. Rezultat garantat. - Pagina 2 Bar_leftDiete si iar diete. Rezultat garantat. - Pagina 2 BarDiete si iar diete. Rezultat garantat. - Pagina 2 Bar_right 
mireya (1247)
Diete si iar diete. Rezultat garantat. - Pagina 2 Bar_leftDiete si iar diete. Rezultat garantat. - Pagina 2 BarDiete si iar diete. Rezultat garantat. - Pagina 2 Bar_right 
Pisyoana (1142)
Diete si iar diete. Rezultat garantat. - Pagina 2 Bar_leftDiete si iar diete. Rezultat garantat. - Pagina 2 BarDiete si iar diete. Rezultat garantat. - Pagina 2 Bar_right 
Mihaela (1058)
Diete si iar diete. Rezultat garantat. - Pagina 2 Bar_leftDiete si iar diete. Rezultat garantat. - Pagina 2 BarDiete si iar diete. Rezultat garantat. - Pagina 2 Bar_right 
diana (1034)
Diete si iar diete. Rezultat garantat. - Pagina 2 Bar_leftDiete si iar diete. Rezultat garantat. - Pagina 2 BarDiete si iar diete. Rezultat garantat. - Pagina 2 Bar_right 


visit counter

All Cooking Sites

+9
kouklakys
gutzitza
mihaellas
Corina
HoneyBunny
dana
tudorluca
Mihaela
spicy
13 participanți

    Diete si iar diete. Rezultat garantat.

    avatar
    Corina
    Bucatar Yummy
     Bucatar Yummy


    feminin Fecioara Varsta : 40
    Localizare : undeva
    Stare de spirit : buna

    Diete si iar diete. Rezultat garantat. - Pagina 2 Empty Re: Diete si iar diete. Rezultat garantat.

    Mesaj Scris de Corina Lun Iun 14, 2010 6:41 pm

    putem face topic, desigur. Sa fie doar cu metoda lui
    kouklakys
    kouklakys
    Yummy mic
    Yummy mic


    Diete si iar diete. Rezultat garantat. - Pagina 2 Empty Re: Diete si iar diete. Rezultat garantat.

    Mesaj Scris de kouklakys Vin Aug 13, 2010 8:10 pm

    Dar nimeni nu a spus nimic de ...sport !!!
    Diete si iar diete. Rezultat garantat. - Pagina 2 715526 ...si eu cred ca este foarte important ...
    claclaudia76
    claclaudia76
    Admin


    feminin Taur Varsta : 47
    Localizare : hd
    Stare de spirit : obosita

    Diete si iar diete. Rezultat garantat. - Pagina 2 Empty Re: Diete si iar diete. Rezultat garantat.

    Mesaj Scris de claclaudia76 Sam Aug 28, 2010 3:58 pm

    Si eu am tinut dieta.Am numarat calorii si in timp de cateva luni,cu intreruperi,am slabit 21 de kg.Din pacate,am intrerupt,si am pus vreo 5 inapoi.Asa ca trebuie sa ma intorc din nou la numarat.Si nu prea mai am chef... scratch
    vdaiana
    vdaiana
    Bucatar Yummy
     Bucatar Yummy


    feminin Sagetator Varsta : 46
    Localizare : Timisoara

    Diete si iar diete. Rezultat garantat. - Pagina 2 Empty Re: Diete si iar diete. Rezultat garantat.

    Mesaj Scris de vdaiana Sam Aug 28, 2010 4:34 pm

    wow 21 de kg! Felicitari pt vointa si rabdare!
    poti sa ne mai dai ceva detalii?
    daca ai avut restrictii la mancare si la ce anume?
    dupa ce tabel de calorii te-ai orientat?
    cum ai numarat caloriile? ai cantarit totul si dupa ce ai mancat ai fcut calculul? sau ai pus in farfurie din start cantarit si numarat?
    claclaudia76
    claclaudia76
    Admin


    feminin Taur Varsta : 47
    Localizare : hd
    Stare de spirit : obosita

    Diete si iar diete. Rezultat garantat. - Pagina 2 Empty Re: Diete si iar diete. Rezultat garantat.

    Mesaj Scris de claclaudia76 Lun Aug 30, 2010 7:58 pm

    Am incercat sa mananc de toate dar cu masura ,am numarat mereu ce bagam in gura :D ,am mai si trisat :roll: ,am incercat sa nu mai mananc seara.Ca sport,mergeam mult pe jos.plimbari mai rapide.totusi,nu am reusit sa ajung la greutatea ideala,deci prin urmare va trebui sa incep din nou :D .Mancarea pe care o gateam : tot ce bagam in oala,cantaream si numaram,iar la sfarsit,imparteam pe portii.
    avatar
    Corina
    Bucatar Yummy
     Bucatar Yummy


    feminin Fecioara Varsta : 40
    Localizare : undeva
    Stare de spirit : buna

    Diete si iar diete. Rezultat garantat. - Pagina 2 Empty Re: Diete si iar diete. Rezultat garantat.

    Mesaj Scris de Corina Lun Aug 30, 2010 8:58 pm

    Claudia felicitari!
    Totusi, da-ne niste detalii legate de numarare si cantarire...
    claclaudia76
    claclaudia76
    Admin


    feminin Taur Varsta : 47
    Localizare : hd
    Stare de spirit : obosita

    Diete si iar diete. Rezultat garantat. - Pagina 2 Empty Re: Diete si iar diete. Rezultat garantat.

    Mesaj Scris de claclaudia76 Mar Aug 31, 2010 10:28 pm

    Deci...detalii.Practic,nu a fost o dieta la propriu.Am consultat un calculator de calorii.Am calculat cate calorii trebuia sa consum zilnic,ca sa pot slabi.In numarul ala de calorii ma incadram eu zilnic.Aveam trei mese pe zi,din care ultima era pana in ora 18.Mancam de toate,deoarece am doi copii si un sot,destul de mofturosi.Gateam si pentru ei cu mai putina grasime,in general cu carne de pui.Sandvisurile mele erau din sunca slaba si legume,iar iaurturile degresate cu un pic de dulceata mai dietetica.Spune-mi te rog,ce ai vrea sa mai stii si-ti dau si alte detalii. :D
    avatar
    Corina
    Bucatar Yummy
     Bucatar Yummy


    feminin Fecioara Varsta : 40
    Localizare : undeva
    Stare de spirit : buna

    Diete si iar diete. Rezultat garantat. - Pagina 2 Empty Re: Diete si iar diete. Rezultat garantat.

    Mesaj Scris de Corina Mar Aug 31, 2010 11:31 pm

    eventual sa ne dai si noua, daca poti, acel calculator de calorii sa ne calculam si noi, cele care dorim sa slabim.
    De asemenea daca ai folosit anumite trucuri sa ne zici, daca ai renuntat la ceva alimente, daca ai facut ceva anume..
    claclaudia76
    claclaudia76
    Admin


    feminin Taur Varsta : 47
    Localizare : hd
    Stare de spirit : obosita

    Diete si iar diete. Rezultat garantat. - Pagina 2 Empty Re: Diete si iar diete. Rezultat garantat.

    Mesaj Scris de claclaudia76 Vin Sept 03, 2010 6:25 am

    calculatoare de calorii se gasesc pe multe site-uri.daca vrei eu iti pot spune ce forum m-a ajutat pe mine ca sa slabesc.daca am voie am sa spun aici.ok?
    trucuri nu cred ca au fost.sau poate doar unul,sa-ti observi organismul si sa intelegi ceea ce il ajuta si ceea ce nu.eu asa am facut.am vazut ce ma ajuta in ale slabitului si am folosit numai acele alimente.
    georgiana_dana83
    georgiana_dana83
    Admin


    feminin Berbec Varsta : 41
    Localizare : iasi
    Stare de spirit : vesela si deschisa la nou

    Diete si iar diete. Rezultat garantat. - Pagina 2 Empty Re: Diete si iar diete. Rezultat garantat.

    Mesaj Scris de georgiana_dana83 Sam Mar 05, 2011 11:53 pm

    Super tare subiectul!Si eu am probleme cu greutatea ... Ce am acumulat in timpul sarcinii ,am reusit sa le dau jos, dar in rest nici o 100 g ...Eu la 155 cm am 65 gk fffff mult...Sport ,diete, restrictii ..nimic nu a tinut la mine . Noi mancam sanatos ,fara grasimi ,dulciuri,mese tarzii...Si totusi kg se incapatineaza sa se topesca..Poate am sa reusesc intr-un fianal mai ales ca imi doresc al 2lea copil peste 1-2 ani .Deci?POATE REUSESC!!!!!!!!!!!!
    CARMENICA
    CARMENICA
    Yummy mic
    Yummy mic


    feminin Varsator Varsta : 58
    Localizare : intr-o zona buna din Bucuresti,aoleu...nu-i Primaverii !
    Stare de spirit : io zic ca-i buna !

    Diete si iar diete. Rezultat garantat. - Pagina 2 Empty Re: Diete si iar diete. Rezultat garantat.

    Mesaj Scris de CARMENICA Dum Mar 06, 2011 6:28 am

    Inainte de casatorie,cantaream 70 de kg la 170 cm ! Eram patrata Diete si iar diete. Rezultat garantat. - Pagina 2 132683 si mi-am pus in cap sa slabesc ,ca de...fetele de varsta mea aveau in jur de 50 de kg ! Am inceput sa mananc fara paine,eliminam zilnic cate o felie de paine pana m-am obisnuit ...fara! Si mancam cu lingura,indiferent ca era ciorba sau mancare cu sos ! Am inceput cam in oct si pana la 1 mai,anul urmator ,ajunsesem la 55 de kg ! Apoi m-am casatorit,am ramas insarcinata,am acumulat 30 de kg si dupa nastere,daca am pierdut 10 kg.A urmat cea de-a doua sarcina,nu am luat proportii fantastice,fata de prima sarcina,dar am ramas cam pe la 75 de kg !
    Intre timp cu varsta,am mai acumulat si cred ca am ajuns la 85 !
    Sunt zile in care stau nemancata si daca beau macar o ceasca de cafea,simt ca am luat in greutate ! Mi-a zis o prietena ca poate fi in legatura cu sistemul nervos,de nu pot slabi !
    Am incercat tot felul de retete,din reviste..aiurea ! Nici macar 100 de grame nu dau jos. Culmea...acumulez !
    Aaaa,sa nu uit ! Pana la 18 ani am practicat voleiul,eram ridicator fiind cea mai mica (la inaltime) din echipa !

    Continut sponsorizat


    Diete si iar diete. Rezultat garantat. - Pagina 2 Empty Re: Diete si iar diete. Rezultat garantat.

    Mesaj Scris de Continut sponsorizat


      Data/ora curentă este: Sam Apr 27, 2024 10:43 am