Bucate cu gust....Yummy

Yummy, yummy! Bine ati venit!

Te rugam sa te inregistrezi sau sa te conectezi pentru a putea avea acces la toate sectiunile forumului!

Oricarui membru nou care in decurs de 7 zile de la inregistrare nu a scris nici macar mesajul de prezentare, i se va dezactiva contul.

Multe lucruri yummy te asteapta: retete cu imagini, concursuri cu premii deosebite, informatii si multe sfaturi incercate chiar de noi!

Te asteptam!

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Bucate cu gust....Yummy

Yummy, yummy! Bine ati venit!

Te rugam sa te inregistrezi sau sa te conectezi pentru a putea avea acces la toate sectiunile forumului!

Oricarui membru nou care in decurs de 7 zile de la inregistrare nu a scris nici macar mesajul de prezentare, i se va dezactiva contul.

Multe lucruri yummy te asteapta: retete cu imagini, concursuri cu premii deosebite, informatii si multe sfaturi incercate chiar de noi!

Te asteptam!

Bucate cu gust....Yummy

Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Bucate cu gust....Yummy

Nu e mestesug a gati mancare, ci e mestesug a potrivi din sare.

Subiecte similare

    Concurs de fidelitate

    Photobucket

    Ultimele subiecte

    » 11 ingrediente dezgustătoare pe care le putem consuma zilnic
    Craciunul- sarbatoarea familiei - Pagina 2 EmptyLun Apr 02, 2012 1:04 pm Scris de Pamico

    » Alerta maxima pe sistemele cu Windows
    Craciunul- sarbatoarea familiei - Pagina 2 EmptySam Mar 17, 2012 11:23 pm Scris de Pamico

    » Mucenici de peste tot
    Craciunul- sarbatoarea familiei - Pagina 2 EmptyMier Mar 14, 2012 7:39 pm Scris de Eva Maria Scumpa

    » Un martisor de la Google - din 1 Martie - one policy, one Google experience
    Craciunul- sarbatoarea familiei - Pagina 2 EmptySam Feb 25, 2012 4:50 pm Scris de Pamico

    » Ce mancam azi 3
    Craciunul- sarbatoarea familiei - Pagina 2 EmptyVin Feb 24, 2012 10:21 pm Scris de Eva Maria Scumpa

    » Cornulete cu rahat.
    Craciunul- sarbatoarea familiei - Pagina 2 EmptyJoi Feb 23, 2012 4:12 pm Scris de mariana

    » Taifas la cafeluta 5
    Craciunul- sarbatoarea familiei - Pagina 2 EmptyJoi Feb 23, 2012 4:09 pm Scris de mariana

    » Trufe de ciocolata cu coaja de portocala
    Craciunul- sarbatoarea familiei - Pagina 2 EmptyMar Feb 14, 2012 5:52 pm Scris de mariana

    » Furculita deasupra cutitului sau cat de rau mancam
    Craciunul- sarbatoarea familiei - Pagina 2 EmptyMar Feb 14, 2012 5:43 pm Scris de mariana

    » PAINEA CU OREZ
    Craciunul- sarbatoarea familiei - Pagina 2 EmptyDum Feb 12, 2012 12:15 am Scris de Eva Maria Scumpa

    » Ce mancam la micul dejun?
    Craciunul- sarbatoarea familiei - Pagina 2 EmptyDum Feb 12, 2012 12:09 am Scris de Eva Maria Scumpa

    » Pe carari de munte
    Craciunul- sarbatoarea familiei - Pagina 2 EmptySam Feb 11, 2012 8:55 pm Scris de Eva Maria Scumpa

    » Depasirea dificultatilor in relatia de cuplu
    Craciunul- sarbatoarea familiei - Pagina 2 EmptySam Feb 11, 2012 6:30 pm Scris de Eva Maria Scumpa

    » Unt vs margarina
    Craciunul- sarbatoarea familiei - Pagina 2 EmptyJoi Feb 09, 2012 8:29 pm Scris de Fraiche-Bistro

    » Prajitura "Ziua si noaptea"
    Craciunul- sarbatoarea familiei - Pagina 2 EmptyMar Ian 24, 2012 1:44 pm Scris de Eva Maria Scumpa

    » Cum să-ţi încarci telefonul sau laptopul pentru a-ţi proteja acumulatorul
    Craciunul- sarbatoarea familiei - Pagina 2 EmptyDum Ian 15, 2012 4:31 pm Scris de Pamico

    » Craciunul- sarbatoarea familiei
    Craciunul- sarbatoarea familiei - Pagina 2 EmptyVin Dec 23, 2011 10:14 am Scris de Eva Maria Scumpa

    » Falafel- chiftelute din naut si legume
    Craciunul- sarbatoarea familiei - Pagina 2 EmptyVin Dec 23, 2011 10:03 am Scris de Eva Maria Scumpa

    » ZACUSCA DE FASOLE PASTAI
    Craciunul- sarbatoarea familiei - Pagina 2 EmptyVin Dec 23, 2011 10:00 am Scris de Eva Maria Scumpa

    » Pandispan
    Craciunul- sarbatoarea familiei - Pagina 2 EmptyDum Dec 11, 2011 7:09 am Scris de Eva Maria Scumpa

    » Să mai avem încredere în dolar?
    Craciunul- sarbatoarea familiei - Pagina 2 EmptyDum Dec 04, 2011 3:16 am Scris de Pamico

    » PANETTONE CU CIOCOLATA SI MIGDALE – masina de facut paine
    Craciunul- sarbatoarea familiei - Pagina 2 EmptyMar Noi 29, 2011 11:43 am Scris de CRINA

    » MELCISORI PIZZA
    Craciunul- sarbatoarea familiei - Pagina 2 EmptyMar Noi 29, 2011 11:39 am Scris de CRINA

    » Musaca din vinete si cartofi
    Craciunul- sarbatoarea familiei - Pagina 2 EmptyMar Noi 29, 2011 11:33 am Scris de CRINA

    » Gulii umplute cu ciuperci
    Craciunul- sarbatoarea familiei - Pagina 2 EmptyMar Noi 29, 2011 11:32 am Scris de CRINA

    Cine este conectat?

    În total sunt 14 utilizatori conectați: 0 Înregistrați, 0 Invizibil și 14 Vizitatori :: 1 Motor de căutare

    Nici unul


    Recordul de utilizatori conectați a fost de 100, Vin Feb 02, 2024 6:50 am

    Top postatori

    Salt'n Pepper (4110)
    Craciunul- sarbatoarea familiei - Pagina 2 Bar_leftCraciunul- sarbatoarea familiei - Pagina 2 BarCraciunul- sarbatoarea familiei - Pagina 2 Bar_right 
    Corina (3482)
    Craciunul- sarbatoarea familiei - Pagina 2 Bar_leftCraciunul- sarbatoarea familiei - Pagina 2 BarCraciunul- sarbatoarea familiei - Pagina 2 Bar_right 
    spicy (1621)
    Craciunul- sarbatoarea familiei - Pagina 2 Bar_leftCraciunul- sarbatoarea familiei - Pagina 2 BarCraciunul- sarbatoarea familiei - Pagina 2 Bar_right 
    ionela2682 (1505)
    Craciunul- sarbatoarea familiei - Pagina 2 Bar_leftCraciunul- sarbatoarea familiei - Pagina 2 BarCraciunul- sarbatoarea familiei - Pagina 2 Bar_right 
    lacramioara (1381)
    Craciunul- sarbatoarea familiei - Pagina 2 Bar_leftCraciunul- sarbatoarea familiei - Pagina 2 BarCraciunul- sarbatoarea familiei - Pagina 2 Bar_right 
    vdaiana (1335)
    Craciunul- sarbatoarea familiei - Pagina 2 Bar_leftCraciunul- sarbatoarea familiei - Pagina 2 BarCraciunul- sarbatoarea familiei - Pagina 2 Bar_right 
    mireya (1247)
    Craciunul- sarbatoarea familiei - Pagina 2 Bar_leftCraciunul- sarbatoarea familiei - Pagina 2 BarCraciunul- sarbatoarea familiei - Pagina 2 Bar_right 
    Pisyoana (1142)
    Craciunul- sarbatoarea familiei - Pagina 2 Bar_leftCraciunul- sarbatoarea familiei - Pagina 2 BarCraciunul- sarbatoarea familiei - Pagina 2 Bar_right 
    Mihaela (1058)
    Craciunul- sarbatoarea familiei - Pagina 2 Bar_leftCraciunul- sarbatoarea familiei - Pagina 2 BarCraciunul- sarbatoarea familiei - Pagina 2 Bar_right 
    diana (1034)
    Craciunul- sarbatoarea familiei - Pagina 2 Bar_leftCraciunul- sarbatoarea familiei - Pagina 2 BarCraciunul- sarbatoarea familiei - Pagina 2 Bar_right 


    visit counter

    All Cooking Sites

    +11
    Oana D.
    Eva Maria Scumpa
    catta
    MIHAELA 73
    sugar&spice
    mireya
    simona81
    vdaiana
    paula5610
    Pisyoana
    Salt'n Pepper
    15 participanți

      Craciunul- sarbatoarea familiei

      vdaiana
      vdaiana
      Bucatar Yummy
       Bucatar Yummy


      feminin Sagetator Varsta : 46
      Localizare : Timisoara

      Craciunul- sarbatoarea familiei - Pagina 2 Empty Re: Craciunul- sarbatoarea familiei

      Mesaj Scris de vdaiana Sam Dec 18, 2010 6:21 am

      Salt'n Pepper a scris: Daca te intelegi bine cu cei apropiati, cu familia, nu ai cum sa nu ti-i doresti in preajma de Craciun.
      Acum 2 ani am fost de Craciun la Praga! Nu mai fac greseala asta niciodata! De Craciun vreau sa fiu cu ai mei! Vreau sa fim adunati cu totii, cu catel si cu purcel.
      nu e vorba neaparat de buna intelegere, ci de cum ai zis tu "adunati cu totii". dar daca jumatate din sufletul meu nu e langa mine, cum as putea sa ma bucur de sarbatori :(
      io va doresc tuturor Craciun linistit alaturi de cei dragi si revelion distractiv.
      sper sa treaca toate cu bine.
      Oana D.
      Oana D.
      Admin


      feminin Varsator Varsta : 60
      Localizare : Piatra Neamt
      Stare de spirit : ok

      Craciunul- sarbatoarea familiei - Pagina 2 Empty Re: Craciunul- sarbatoarea familiei

      Mesaj Scris de Oana D. Dum Ian 09, 2011 3:29 am

      Salt'n Pepper a scris:
      Iti place sa respectia traditiile sarbatorii sau iti plac lucrurile mai moderne legate de Craciun?

      Nu, nu-mi plac traditiile, pentru mine reprezinta ceva repetitiv care ma plictiseste inevitabil la un mom. dat. Sigur, Craciunul il fac in familie, de voie-de nevoie, dar asta nu inseamna ca ma si bucur de el. Mai ales de vesnicele mancaruri din carne de porc la Craciun (respectiv miel la Paste) mi se apleaca de fiecare data de ani buni. Oare ce vina or fi avand bietele animale sa fie sacrificate in numar covarsitor datorita unor traditii?!??!

      Nu sunt de acord nici cu bradul (taiat din padure) si nici cu taierea porcilor/mieilor in numele unor povesti.

      Am si eu ciudateniile mele, este? :) Craciunul- sarbatoarea familiei - Pagina 2 272571

      catta
      catta
      Yummy mic
      Yummy mic


      masculin Scorpion Varsta : 46
      Localizare : Ilfov
      Stare de spirit : Fericit

      Craciunul- sarbatoarea familiei - Pagina 2 Empty Re: Craciunul- sarbatoarea familiei

      Mesaj Scris de catta Dum Ian 09, 2011 6:04 am

      Craciun 2010 vrei nu vrei cu familia tot te vezi mai ales in cazul meu;ai mei oameni simpli crestini care respecta sarbatorile asa cum vin ele ,niciodata nu-i refuz ca imi face placere sa-i vad suntem o familie unita dar nu sufocanta,de obicei ne vedem in ajun si ne prinde Craciunul impreuna anul asta a inceput la 21 00 si sa terminat la 5 30 in ziua de Craciun,urmeaza o zi de munca daca mai se poate numi asa ca oricum nu mai dau mare randament noroc ca nu am fost solicitat dupa care vrei nu vrei mergem la parintii ei ca de trebuie si acolo,aici oameni mai "..........." (nu stiu cum sa-i caracterizez sa nu reiasa ca nu-i plac dar nici ca-i iubesc prea mult) ne adunam 10 insi si o sticla de 750 de vin ne pupam bla bla bla si intr-o ora tineretul mai dornic de urlete bancuri si voie buna ne mutam la mine anul asta nu a fost cazul ca eram prea obosit eu,dupa care mai avem duminica in care invit prieteni sa petrecem si cu altii decat familia si chiar imi face placere sa invit lumea la mine si anul asta am avut doua familii noi care nu au mai fost pe la mine si cu exceptie unei persoane care era vegetariana si a cam ramas pe dinafara la capitolul mancare totul a iesit super ok,desi Luni mergeam toti la munca sa terminat in jurul orei 12 00 noaptea.Asa ca anul asta am impacat si capra si varza si am si petrecut trei zile.Eu unul nu ma dau in laturi de la petreceri,iar sarbatorile sunt un prilej bun de a mai petrece inca o data.
      CARMENICA
      CARMENICA
      Yummy mic
      Yummy mic


      feminin Varsator Varsta : 58
      Localizare : intr-o zona buna din Bucuresti,aoleu...nu-i Primaverii !
      Stare de spirit : io zic ca-i buna !

      Craciunul- sarbatoarea familiei - Pagina 2 Empty Re: Craciunul- sarbatoarea familiei

      Mesaj Scris de CARMENICA Dum Feb 13, 2011 9:05 am

      Sarbatorile,indiferent care,le petrec cu familia ! Nu ma misc din casa,poa' sa ploua cu carnati! Craciunul- sarbatoarea familiei - Pagina 2 830825
      Pai,daca nu trebalui cu o saptamana inaintea respectivei sarbatori,cu ce am de cumparat,de preparat,cum,cine,ce face! Scoate-baga platouri,sorteaza fetele de masa,paharele,etc ! Pfuuuu...abia astept Pastele !
      Pebles
      Pebles
      Admin


      feminin Capricorn Varsta : 34
      Localizare : Botosani
      Stare de spirit : Fericita

      Craciunul- sarbatoarea familiei - Pagina 2 Empty Re: Craciunul- sarbatoarea familiei

      Mesaj Scris de Pebles Lun Mai 16, 2011 8:33 pm

      Craciunul pot spune ca este sarbatoarea mea prefarata.Ador mirosul de scortisoara al prajiturilor,mirosul vinului fiert,si privelistea minunata de afara.
      Imi plac si traditiile,dar din pacate din cate vad sunt pe cale de disparitie.Aici ma refer la mascatii de anul nou.
      oanadraga
      oanadraga
      Admin


      masculin Berbec Varsta : 37
      Localizare : Timisoara
      Stare de spirit : Bucuroasa

      Craciunul- sarbatoarea familiei - Pagina 2 Empty Re: Craciunul- sarbatoarea familiei

      Mesaj Scris de oanadraga Lun Sept 05, 2011 4:36 pm

      aci' poate fi pareri impartite...eu de exp. prefer cu prietenii...unu cu unu fara familie...ce-i prea mult strica:))
      Fraiche-Bistro
      Fraiche-Bistro
      Admin


      feminin Leu Varsta : 39
      Localizare : Bucuresti
      Stare de spirit : Foarte buna

      Craciunul- sarbatoarea familiei - Pagina 2 Empty Re: Craciunul- sarbatoarea familiei

      Mesaj Scris de Fraiche-Bistro Lun Dec 12, 2011 4:03 pm

      Neatza fetelor! In fiecare an petrec Craciunul in familie, imi place sa le cumpar celor drafi obiecte traditionale, specifice acestei sarbatori. Anul asta am luat cateva decoratiuni din Ratan si ghirlanda sub forma de sloi de gheata. Am gasit un magazin online interesant, care in plus la sectiunea de copii are niste corpuri de iluminat superbe http://mavex.ro/Decoratiuni%20de%20Craciun

      Sa aveti un Craciun Fericit!

      Eva Maria Scumpa
      Eva Maria Scumpa
      Yummy mic
      Yummy mic


      feminin Pesti Varsta : 44
      Localizare : Olanda
      Stare de spirit : infometata... de viata! cum sa nu fiu cand e asa gustoasa!!

      Craciunul- sarbatoarea familiei - Pagina 2 Empty Re: Craciunul- sarbatoarea familiei

      Mesaj Scris de Eva Maria Scumpa Vin Dec 23, 2011 10:14 am

      Pebles, si mie imi place mai mult Craciunul decat alte sarbatori, dar, bag seama, la voi la Botosani aveti ce admira iarna... Pe la noi a fost o tzara de zapada in ultimii doi ani, dar Olanda nu pupa asa ceva de regula. Poate ploaie, beah, poate mazga, beah, dar zapada pufoasa doar la televizor...

      Si eu petrec Craciunul in familie. Uneori chemam si parintii. Facem mancaruri traditionale si depanam in jurul mesei.

      Continut sponsorizat


      Craciunul- sarbatoarea familiei - Pagina 2 Empty Re: Craciunul- sarbatoarea familiei

      Mesaj Scris de Continut sponsorizat


        Data/ora curentă este: Mar Mar 19, 2024 2:15 pm