Bucate cu gust....Yummy

Yummy, yummy! Bine ati venit!

Te rugam sa te inregistrezi sau sa te conectezi pentru a putea avea acces la toate sectiunile forumului!

Oricarui membru nou care in decurs de 7 zile de la inregistrare nu a scris nici macar mesajul de prezentare, i se va dezactiva contul.

Multe lucruri yummy te asteapta: retete cu imagini, concursuri cu premii deosebite, informatii si multe sfaturi incercate chiar de noi!

Te asteptam!

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Bucate cu gust....Yummy

Yummy, yummy! Bine ati venit!

Te rugam sa te inregistrezi sau sa te conectezi pentru a putea avea acces la toate sectiunile forumului!

Oricarui membru nou care in decurs de 7 zile de la inregistrare nu a scris nici macar mesajul de prezentare, i se va dezactiva contul.

Multe lucruri yummy te asteapta: retete cu imagini, concursuri cu premii deosebite, informatii si multe sfaturi incercate chiar de noi!

Te asteptam!

Bucate cu gust....Yummy

Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Bucate cu gust....Yummy

Nu e mestesug a gati mancare, ci e mestesug a potrivi din sare.

Concurs de fidelitate

Photobucket

Ultimele subiecte

» 11 ingrediente dezgustătoare pe care le putem consuma zilnic
Diete si iar diete. Rezultat garantat. EmptyLun Apr 02, 2012 1:04 pm Scris de Pamico

» Alerta maxima pe sistemele cu Windows
Diete si iar diete. Rezultat garantat. EmptySam Mar 17, 2012 11:23 pm Scris de Pamico

» Mucenici de peste tot
Diete si iar diete. Rezultat garantat. EmptyMier Mar 14, 2012 7:39 pm Scris de Eva Maria Scumpa

» Un martisor de la Google - din 1 Martie - one policy, one Google experience
Diete si iar diete. Rezultat garantat. EmptySam Feb 25, 2012 4:50 pm Scris de Pamico

» Ce mancam azi 3
Diete si iar diete. Rezultat garantat. EmptyVin Feb 24, 2012 10:21 pm Scris de Eva Maria Scumpa

» Cornulete cu rahat.
Diete si iar diete. Rezultat garantat. EmptyJoi Feb 23, 2012 4:12 pm Scris de mariana

» Taifas la cafeluta 5
Diete si iar diete. Rezultat garantat. EmptyJoi Feb 23, 2012 4:09 pm Scris de mariana

» Trufe de ciocolata cu coaja de portocala
Diete si iar diete. Rezultat garantat. EmptyMar Feb 14, 2012 5:52 pm Scris de mariana

» Furculita deasupra cutitului sau cat de rau mancam
Diete si iar diete. Rezultat garantat. EmptyMar Feb 14, 2012 5:43 pm Scris de mariana

» PAINEA CU OREZ
Diete si iar diete. Rezultat garantat. EmptyDum Feb 12, 2012 12:15 am Scris de Eva Maria Scumpa

» Ce mancam la micul dejun?
Diete si iar diete. Rezultat garantat. EmptyDum Feb 12, 2012 12:09 am Scris de Eva Maria Scumpa

» Pe carari de munte
Diete si iar diete. Rezultat garantat. EmptySam Feb 11, 2012 8:55 pm Scris de Eva Maria Scumpa

» Depasirea dificultatilor in relatia de cuplu
Diete si iar diete. Rezultat garantat. EmptySam Feb 11, 2012 6:30 pm Scris de Eva Maria Scumpa

» Unt vs margarina
Diete si iar diete. Rezultat garantat. EmptyJoi Feb 09, 2012 8:29 pm Scris de Fraiche-Bistro

» Prajitura "Ziua si noaptea"
Diete si iar diete. Rezultat garantat. EmptyMar Ian 24, 2012 1:44 pm Scris de Eva Maria Scumpa

» Cum să-ţi încarci telefonul sau laptopul pentru a-ţi proteja acumulatorul
Diete si iar diete. Rezultat garantat. EmptyDum Ian 15, 2012 4:31 pm Scris de Pamico

» Craciunul- sarbatoarea familiei
Diete si iar diete. Rezultat garantat. EmptyVin Dec 23, 2011 10:14 am Scris de Eva Maria Scumpa

» Falafel- chiftelute din naut si legume
Diete si iar diete. Rezultat garantat. EmptyVin Dec 23, 2011 10:03 am Scris de Eva Maria Scumpa

» ZACUSCA DE FASOLE PASTAI
Diete si iar diete. Rezultat garantat. EmptyVin Dec 23, 2011 10:00 am Scris de Eva Maria Scumpa

» Pandispan
Diete si iar diete. Rezultat garantat. EmptyDum Dec 11, 2011 7:09 am Scris de Eva Maria Scumpa

» Să mai avem încredere în dolar?
Diete si iar diete. Rezultat garantat. EmptyDum Dec 04, 2011 3:16 am Scris de Pamico

» PANETTONE CU CIOCOLATA SI MIGDALE – masina de facut paine
Diete si iar diete. Rezultat garantat. EmptyMar Noi 29, 2011 11:43 am Scris de CRINA

» MELCISORI PIZZA
Diete si iar diete. Rezultat garantat. EmptyMar Noi 29, 2011 11:39 am Scris de CRINA

» Musaca din vinete si cartofi
Diete si iar diete. Rezultat garantat. EmptyMar Noi 29, 2011 11:33 am Scris de CRINA

» Gulii umplute cu ciuperci
Diete si iar diete. Rezultat garantat. EmptyMar Noi 29, 2011 11:32 am Scris de CRINA

Cine este conectat?

În total sunt 33 utilizatori conectați: 0 Înregistrați, 0 Invizibil și 33 Vizitatori

Nici unul


Recordul de utilizatori conectați a fost de 100, Vin Feb 02, 2024 6:50 am

Top postatori

Salt'n Pepper (4110)
Diete si iar diete. Rezultat garantat. Bar_leftDiete si iar diete. Rezultat garantat. BarDiete si iar diete. Rezultat garantat. Bar_right 
Corina (3482)
Diete si iar diete. Rezultat garantat. Bar_leftDiete si iar diete. Rezultat garantat. BarDiete si iar diete. Rezultat garantat. Bar_right 
spicy (1621)
Diete si iar diete. Rezultat garantat. Bar_leftDiete si iar diete. Rezultat garantat. BarDiete si iar diete. Rezultat garantat. Bar_right 
ionela2682 (1505)
Diete si iar diete. Rezultat garantat. Bar_leftDiete si iar diete. Rezultat garantat. BarDiete si iar diete. Rezultat garantat. Bar_right 
lacramioara (1381)
Diete si iar diete. Rezultat garantat. Bar_leftDiete si iar diete. Rezultat garantat. BarDiete si iar diete. Rezultat garantat. Bar_right 
vdaiana (1335)
Diete si iar diete. Rezultat garantat. Bar_leftDiete si iar diete. Rezultat garantat. BarDiete si iar diete. Rezultat garantat. Bar_right 
mireya (1247)
Diete si iar diete. Rezultat garantat. Bar_leftDiete si iar diete. Rezultat garantat. BarDiete si iar diete. Rezultat garantat. Bar_right 
Pisyoana (1142)
Diete si iar diete. Rezultat garantat. Bar_leftDiete si iar diete. Rezultat garantat. BarDiete si iar diete. Rezultat garantat. Bar_right 
Mihaela (1058)
Diete si iar diete. Rezultat garantat. Bar_leftDiete si iar diete. Rezultat garantat. BarDiete si iar diete. Rezultat garantat. Bar_right 
diana (1034)
Diete si iar diete. Rezultat garantat. Bar_leftDiete si iar diete. Rezultat garantat. BarDiete si iar diete. Rezultat garantat. Bar_right 


visit counter

All Cooking Sites

+9
kouklakys
gutzitza
mihaellas
Corina
HoneyBunny
dana
tudorluca
Mihaela
spicy
13 participanți

    Diete si iar diete. Rezultat garantat.

    spicy
    spicy
    Bucatar Yummy
     Bucatar Yummy


    feminin Varsator Varsta : 42
    Localizare : Oradea
    Stare de spirit : vesela

    Diete si iar diete. Rezultat garantat. Empty Diete si iar diete. Rezultat garantat.

    Mesaj Scris de spicy Mier Oct 07, 2009 9:45 pm

    Fetelor, cele care ma cunoasteti stiti ca anul trecut am tinut o dieta si am reusit sa slabesc 26 kg. Acum la aproape un an de cand am tinut dieta pot sa afirm ca ma mentic. Am mai pus 2-3 kg dar foarte bine si usor le-am dat jos. Tot cu asta ma joc, pun 2 kg apoi le dau jos.
    Fiind un topic pentru diete, m-am gandit sa va impartasesc si voua cateva reguli pe cer le-am urmat si care m-au ajutat in aceasta dieta. Ce vreau sa mai adaug aici este faptul ca dieta pe care am tinut-o este naturista 100%, nu am luat nici un fel de medicament, sau supliment nutritiv, sau mai stiu eu ce fel de prafruri. Doar mancare naturala si pot sa spun ca a fost foarte gustoasa.
    Promit sa revin.
    Mihaela
    Mihaela
    Bucatar Yummy
     Bucatar Yummy


    feminin Rac Varsta : 46
    Localizare : Ro-BH-Oradea

    Diete si iar diete. Rezultat garantat. Empty Re: Diete si iar diete. Rezultat garantat.

    Mesaj Scris de Mihaela Joi Oct 08, 2009 12:33 am

    Pai hai Gherlinde ca am un sot de pus la slabit si trebuie sa dea jos nu gluma!
    spicy
    spicy
    Bucatar Yummy
     Bucatar Yummy


    feminin Varsator Varsta : 42
    Localizare : Oradea
    Stare de spirit : vesela

    Diete si iar diete. Rezultat garantat. Empty Re: Diete si iar diete. Rezultat garantat.

    Mesaj Scris de spicy Joi Oct 08, 2009 12:59 am

    Dupa dieta mea a facut si varu meu de peste drum, defapt inca tine dieta, si pana acum a slabit 10 kg. Si nu a inceput decat de o luna si o saptamana. El a inceput de la 115 kg.
    tudorluca
    tudorluca
    Yummy mic
    Yummy mic


    feminin Gemeni Varsta : 51
    Localizare : capitala Romaniei
    Stare de spirit : in urcare

    Diete si iar diete. Rezultat garantat. Empty Re: Diete si iar diete. Rezultat garantat.

    Mesaj Scris de tudorluca Vin Oct 09, 2009 12:24 am

    NU categoric măncare după ora 18.oopm.....atat în rest cu măsură.... Diete si iar diete. Rezultat garantat. Icon_flower
    spicy
    spicy
    Bucatar Yummy
     Bucatar Yummy


    feminin Varsator Varsta : 42
    Localizare : Oradea
    Stare de spirit : vesela

    Diete si iar diete. Rezultat garantat. Empty Re: Diete si iar diete. Rezultat garantat.

    Mesaj Scris de spicy Vin Oct 09, 2009 12:37 am

    mie imi placea sa o numesc (dieta) o disciplina alimentara.

    Ramona sa stii ca in cazul meu daca mananc seara dupa 6 si o fac mai mult de 2-3 zile consecutiv sigur reusesc sa mai acumulez un kg in plus.
    dana
    dana
    Yummy mic
    Yummy mic


    Scorpion Varsta : 47
    Localizare : galati

    Diete si iar diete. Rezultat garantat. Empty Re: Diete si iar diete. Rezultat garantat.

    Mesaj Scris de dana Joi Oct 15, 2009 9:44 pm

    gherlinde, hai cu dieta!!!
    HoneyBunny
    HoneyBunny
    Yummy mic
    Yummy mic


    feminin Capricorn Varsta : 45
    Localizare : Foodsville
    Stare de spirit : Buna, buna, buna :)

    Diete si iar diete. Rezultat garantat. Empty Re: Diete si iar diete. Rezultat garantat.

    Mesaj Scris de HoneyBunny Joi Oct 15, 2009 11:12 pm

    Hai posteaza Gherlinde.
    Si io vreau sa dau jos vreo 5-6 kile - nu e mult, dar imi trebuie disciplina - asta o gasesc pe undeva? :lol:
    Pupam
    spicy
    spicy
    Bucatar Yummy
     Bucatar Yummy


    feminin Varsator Varsta : 42
    Localizare : Oradea
    Stare de spirit : vesela

    Diete si iar diete. Rezultat garantat. Empty Re: Diete si iar diete. Rezultat garantat.

    Mesaj Scris de spicy Vin Oct 16, 2009 3:39 pm

    Am inceput anul trecut cand am zis ca e timpul sa ma opresc. O cunostinta mi-a recomandat o psiholoaga care era si naturista. Sa merg la ea sa vorbesc cu ea si sa vad daca imi place sau nu de ea. Sincer, am fost sceptica la inceput cand am auzit ca e si psiholog, mi-am zis ca nu am eu ce cauta la un psiholog. Ei, nu e chiar asa. Dupa ce am ajuns la ea prima data si am inceput sa discutam, nu stiu daca ma credeti dar am iesit fermecata de la ea. Abia asteptam urmatoarea sedinta cu ea. Nu stiu cum reusea dar de fiecare data imi inspira atata energie pozitiva, aveam o pofta de viata dupa fiecare sedinta, nici o grija si nici o problema din lume nu mi se mai pareau de nerezolvat. Abia astept sa incep sa ma intalnesc cu ea din nou. Mi-am promis mie ca o sa incep iar sa merg la ea. Una , pentru ca inca mai trebuie sa dau jos, mai ales ca de cand lucrez am inceput sa ma ingras (am pus deja 3 kg pe mine si nu e bine), si doi la mana pentru ca imi doresc sa stau de vorba cu ea din nou. Vreau sa invat cum sa ajung sa nu mai pun pe mine. Eu am incetat in vara sa mai merg la ea din cauze personale si eram chiar aproape de final, mai trebuia sa ma tin de dieta doua luni de zile si apoi treceam pe mentinere.
    Promit ca o sa va tin si pe voi la curent cu tot ce am facut si o sa fac in continuare prin sedintele de la ea.
    avatar
    Corina
    Bucatar Yummy
     Bucatar Yummy


    feminin Fecioara Varsta : 40
    Localizare : undeva
    Stare de spirit : buna

    Diete si iar diete. Rezultat garantat. Empty Re: Diete si iar diete. Rezultat garantat.

    Mesaj Scris de Corina Joi Noi 12, 2009 1:01 am

    Oare de ce toata lumea crede ca noi psihologii suntem niste calai si nimeni nu crede ca are nevoie de ajutor? Glumesc si eu...
    Felicitari pt ambitie si cat mai mult optimism sa reusesti sa te menti. Eu iti tin pumnii, deoarece stiu ce inseamna sa te lucpti cu kg in plus si stiu cat e de greu sa constientizam problema
    spicy
    spicy
    Bucatar Yummy
     Bucatar Yummy


    feminin Varsator Varsta : 42
    Localizare : Oradea
    Stare de spirit : vesela

    Diete si iar diete. Rezultat garantat. Empty Re: Diete si iar diete. Rezultat garantat.

    Mesaj Scris de spicy Joi Noi 12, 2009 7:20 pm

    imediat e un an de cand am tinut acel regim si mai mult de 2 kg plul 2 kg minus nu am avut. oscilez tot acolo. sunt bucuroasa de asta.
    avatar
    Corina
    Bucatar Yummy
     Bucatar Yummy


    feminin Fecioara Varsta : 40
    Localizare : undeva
    Stare de spirit : buna

    Diete si iar diete. Rezultat garantat. Empty Re: Diete si iar diete. Rezultat garantat.

    Mesaj Scris de Corina Joi Noi 12, 2009 7:35 pm

    dar spune-ne si noua ce anume faci? c principii urmezi?
    spicy
    spicy
    Bucatar Yummy
     Bucatar Yummy


    feminin Varsator Varsta : 42
    Localizare : Oradea
    Stare de spirit : vesela

    Diete si iar diete. Rezultat garantat. Empty Re: Diete si iar diete. Rezultat garantat.

    Mesaj Scris de spicy Joi Noi 12, 2009 8:02 pm

    nu mai urmez acum nici un principiu.
    totul a inceput cam asa, dupa ce am terminat cu alaptatul am inceput sa merg la aceasta doamna tare simpatica. mi-a spus si mi-a placut mult felul in care mi-a spus ca defapt eu nu voi tine o cura de slabire ci voi invata sa mananc sanatos.
    pentru inceput am facut o cura de detoxificare iar dupa aceasta cura au urmat 10 zile de mancare fara sare. ce a fost bine la aceste zile era faptul ca puteam manca salate in care puneam masline verzi, cascaval sau branza sarata, deci nu era nevoie de sare.
    apoi o noua intalnire cu ea, deja dadusem jos 5,9 kg. frumos. la a doua intalnire mi-a facut un meniu pe zile, in fiecare zi mancam altceva. cam asa: lunea aveam supa de legume, toata ziua supa de legume fara faina si smantana. (in loc de smantana am invatat sa folosesc iaurtul degresat, foarte usor). Luni, marti, miercuri si joi de dimineata fructe (din cele permise grupei de sange pe care o am), in cursul zilei imi faceam salate, in fiecare zi cate o salata diferita (foarte important sa fie cate o salata diferita, sa nu mananci doua zile consecutiv aceiasi salata). de mancat poti sa mananci din 2 in 2 ore cate 200 gr de mancare, eu am ales sa mananc doar de 3 ori pe zi in afara de fructele de dimineata.(la 12, la 15 si la 18). La 18 mancam un pahar de iaurt cu o lingura de fulgi de orez. Sambata aveam un fel de mancare din legume verzi, toata ziua. (spanac, fasole verde, mazare......) absolut orice vrei, gatite cum vrei, supe, felul doi doar sa nu contina faina si smantana. Duminica puteam sa mananc oricare fel de mancare pe care l-am mancat in cursul saptamanii, e singura zi in care poti sa faci combinatii in sensul ca poti manca si salata, si supa, si felul doi doar sa respecti orele de masa, sa nu mananci mai repede de 2 ore intre mese.

    cateva reguli generale de retinut (pentru mine) au fost:
    intr-o zi este nevoie de:
    -1 lingura de ulei (de preferat uleiul de masline, 10 gr),
    -zeama de la 2 lamai,
    - 2litri de lichid (apa plata 1 l iar diferenta ceai care ajuta la eliminarea apei din corp)
    - miscare, e foarte importanta miscarea (am inceput cu 30 minute pe zi si am ajuns la 1 ora),
    -o jumatate de ora inaite de masa si dupa masa nu se bea lichid,
    - poti sa ai mese pana la 7 pe zi (din 2 in 2 ore nu mai mult de 200 gr),


    sper ca mi-am amintit de toate , daca imi mai aduc aminte o sa mai revin.

    important de tinut minte este faptul ca luna de luna am schimbat cate ceva in felul de a manca , organismul se obisnuieste repede cu felul pe care il dai si pentru a putea sa slabesti in continuare si sa ajungi la rezultatele dorite trebuie sa schimbi cate ceva.

    important. cel mai recomandat este sa ajungi sa dai jos nu mai mult de 1 kg pe saptamana, asta pentru a putea ajunge sa eviti sa pui inapoi pe tine.

    o sa mai revin.
    avatar
    Corina
    Bucatar Yummy
     Bucatar Yummy


    feminin Fecioara Varsta : 40
    Localizare : undeva
    Stare de spirit : buna

    Diete si iar diete. Rezultat garantat. Empty Re: Diete si iar diete. Rezultat garantat.

    Mesaj Scris de Corina Joi Noi 12, 2009 8:05 pm

    un regim simplu de urmat
    spicy
    spicy
    Bucatar Yummy
     Bucatar Yummy


    feminin Varsator Varsta : 42
    Localizare : Oradea
    Stare de spirit : vesela

    Diete si iar diete. Rezultat garantat. Empty Re: Diete si iar diete. Rezultat garantat.

    Mesaj Scris de spicy Joi Noi 12, 2009 8:09 pm

    simplu si totusi nu prea. la inceput eram toata ziua cu ochii pe ceas, cand pot sa merg la bucatarie sa pregatesc masa? cel mai bine a fost ca am fost acasa si ca am putut sa fac totul asa cum mi s-a cerut. acum ca lucrez nu stiu cum as putea rezolva treaba mai ales ca ar trebui sa incep sa fac din nou dieta. :o
    mihaellas
    mihaellas
    Yummy mic
    Yummy mic


    feminin Rac Varsta : 43
    Localizare : lehliu gara
    Stare de spirit : fericitaaaaa!

    Diete si iar diete. Rezultat garantat. Empty Re: Diete si iar diete. Rezultat garantat.

    Mesaj Scris de mihaellas Joi Feb 18, 2010 2:53 pm

    am tinut si eu anul trecut o dieta care m-a ajutat sa slabesc cam 7 kg in 2, 3 saptamani. dar vrea sa zic ca am mancat parca mai mult decat mancam de obicei. tot secretul e sa ai ore fixe de masa, sa bei cel putin 2 l de apa, daca nu retine organismul apa, sa eviti fainoasele... ma rog, reguli pe care deja le stiti si voi. super mi s-a parut pentru ca stiai exact ce sa gatesti si cat sa mananci. de azi am luat-o de la capat! va tin la curent!
    HoneyBunny
    HoneyBunny
    Yummy mic
    Yummy mic


    feminin Capricorn Varsta : 45
    Localizare : Foodsville
    Stare de spirit : Buna, buna, buna :)

    Diete si iar diete. Rezultat garantat. Empty Re: Diete si iar diete. Rezultat garantat.

    Mesaj Scris de HoneyBunny Joi Feb 18, 2010 3:40 pm

    Subiect ce pe mine ma doare!

    La mine nu merg dietetele. Nu stiu de ce. Probabil pentru ca m-am apucat de ele asa - fara vreun sfat si atunci nu-si fac efectul ca nu-s pentru mine.
    Am tinut dieta south beach - in care trebuia sa dau jos vreo 7 kg in 2-3 saptamana. Ioc! Diete si iar diete. Rezultat garantat. 272571 N-am scazut nici un gram, ba m-am si ingrasat:curatenie: cu inca un kil.
    Apoi am tinut low carb diet. Adica dieta cu putin carbohidrati. Nah, ca nici aia n-a mers. Diete si iar diete. Rezultat garantat. 840956

    Asa ca m-am dus la nutritionist. Est o tipa foarte simpatica cu care ma inteleg bine. Ea mi-a spus ca io n-am nevoie de dieta - ci doar sa respect niste reguli. Adica sa nu mananc asa de dorul mancarii.
    Sa mananc de trei ori pe zi cu doua gustari - doar daca simt ca mi-e foame.
    Sa beau multa apa - 2 l pe zi obligatoriu.
    Sa nu mananc nimic cu doua ore inainte de a ma culca - asta a fost greu pentru ca mie imi place sa rontai cate ceva dupa ce l-am culcat pe Luca si stam amundoi la televizor. Diete si iar diete. Rezultat garantat. 327283
    Sa aleg tot timpul produsele cu continut mic de grasimi. Inclusiv lactate.
    Sa nu prajesc mancarea.
    Sa ma intorc la cum mancam inainte si la cum a fost organismul meu obisnuit - adica mic dejun, pranz consistent si apoi cina usoara. Pentru ca aici ma "englezisem" Diete si iar diete. Rezultat garantat. 132683 si saream peste micul dejun, apoi mancam tot felul de prostii pana la pranz (biscuiti, chiar si chipsuri Diete si iar diete. Rezultat garantat. 840956 ). La pranz mancam un sandwich si apoi seara bagam doua feluri de mancare! Diete si iar diete. Rezultat garantat. 132683
    Sa fac miscare cat mai multa. Mi-a dat sfaturi care sunt de bun simt dar pe care io parca nu le "vedeam". Adica sa cobor din tren cu o statie inainte si sa merg pe jos pana la serviciu/acasa. Sa merg cat mai mult pe jos.
    Sa mestec bine fiecare gura de mancare nu sa inghit ca batlanul. Diete si iar diete. Rezultat garantat. 266211
    Sa inlocuiesc painea alba si faina alba cu paine integrala si faina integrala. Asa de bine m-am obisnuit cu asta ca pana si pastele pe care le cumpar cunt integrale. ca sa nu mai vorbesc de cereale.
    Sa cumpar produse cu cantitate mica de sare/zahar/grasimi.

    Asa ca respectand astfel de reguli am reusit sa slabesc. Mai mult decat cu orice dieta. Nu spectaculos de mult, dar incet, incet ajing io la greutatea pe care mi-o doresc.
    Diete si iar diete. Rezultat garantat. 60137
    avatar
    Corina
    Bucatar Yummy
     Bucatar Yummy


    feminin Fecioara Varsta : 40
    Localizare : undeva
    Stare de spirit : buna

    Diete si iar diete. Rezultat garantat. Empty Re: Diete si iar diete. Rezultat garantat.

    Mesaj Scris de Corina Joi Feb 18, 2010 9:14 pm

    dap, nu e nevoie de dieta ci doar de respectat niste "printipuri", asa fac si eu
    mihaellas
    mihaellas
    Yummy mic
    Yummy mic


    feminin Rac Varsta : 43
    Localizare : lehliu gara
    Stare de spirit : fericitaaaaa!

    Diete si iar diete. Rezultat garantat. Empty Re: Diete si iar diete. Rezultat garantat.

    Mesaj Scris de mihaellas Joi Feb 18, 2010 9:21 pm

    crect cu ,,pritipurile''. eu azi am papat dimineata o felie de paine cu unt, nu-mi place margarina, si ceai. la 11 am papat 3 clementine, la pranz un pic de varza la cuptor( i-am pus doar putin ulei de masline si sos de rosii), la 5 am de mancat 1 mar si pe seara, nu mai tarziu de 7, desi eu ma culc pe la 11, 12 voi papa un pic de ciorba de cartofi, fara cartofi... doar zarzavatul. ce ziceti? merge?
    avatar
    Corina
    Bucatar Yummy
     Bucatar Yummy


    feminin Fecioara Varsta : 40
    Localizare : undeva
    Stare de spirit : buna

    Diete si iar diete. Rezultat garantat. Empty Re: Diete si iar diete. Rezultat garantat.

    Mesaj Scris de Corina Joi Feb 18, 2010 9:24 pm

    paine+unt nu este o combinatie fericita si mai bine manaca supa la pranz si spre seara un fruct. avand in vedere ca vrei sa manaci pe la 7 si tu te culci pe la 11-12 e mai bine asa, fructul iti da energie, mai ales citricele, pe cand supa/ciorba te-ar trage catre pat. si sa nu mananci ciorba cu paine Diete si iar diete. Rezultat garantat. 272571
    mihaellas
    mihaellas
    Yummy mic
    Yummy mic


    feminin Rac Varsta : 43
    Localizare : lehliu gara
    Stare de spirit : fericitaaaaa!

    Diete si iar diete. Rezultat garantat. Empty Re: Diete si iar diete. Rezultat garantat.

    Mesaj Scris de mihaellas Joi Feb 18, 2010 9:39 pm

    nu prea pap paine. eu incerc sa urmez aceeasi dieta pe care am urmat-o anul trecut si care a dat rezultate. asa imi zice in program, la 11 si 5 fruct. respect programul! lol
    iar paine cu margarina sau unt este voie, in programul meu, doar o data la 3, 4 zile. eu am mancat azi sa vad cum e... nu face parte din alimentatia mea nici untul, decat la prajituri sau piure, nici margarina ( nici nu am in casa margarina).
    si paine mananc numai cand o cere mancarea, adica daca e de intins pe paine, altfel nu.
    dar ideea cu fructele la masa de seara e buna! paote nu mai adorm eu inaintea dariei! Diete si iar diete. Rezultat garantat. 272571
    avatar
    Corina
    Bucatar Yummy
     Bucatar Yummy


    feminin Fecioara Varsta : 40
    Localizare : undeva
    Stare de spirit : buna

    Diete si iar diete. Rezultat garantat. Empty Re: Diete si iar diete. Rezultat garantat.

    Mesaj Scris de Corina Joi Feb 18, 2010 9:42 pm

    eu de la nutritionist stiu astea, dar daca ai mai urmat dieta si e ok...e ok atunci Diete si iar diete. Rezultat garantat. 272571
    dar fructele nu seara tarziu!!! ca dupa aia nu mai dormi
    mihaellas
    mihaellas
    Yummy mic
    Yummy mic


    feminin Rac Varsta : 43
    Localizare : lehliu gara
    Stare de spirit : fericitaaaaa!

    Diete si iar diete. Rezultat garantat. Empty Re: Diete si iar diete. Rezultat garantat.

    Mesaj Scris de mihaellas Joi Feb 18, 2010 10:06 pm

    sa vezi ca te tin de vorba daca nu mi-o fi somn!
    deci, de retinut ca nu trebuie sa pap paine cu margarina si supe sau ciorbe cu paine! Diete si iar diete. Rezultat garantat. 381741
    gutzitza
    gutzitza
    Admin


    feminin Sagetator Varsta : 48
    Localizare : Bucuresti
    Stare de spirit : vesela

    Diete si iar diete. Rezultat garantat. Empty Re: Diete si iar diete. Rezultat garantat.

    Mesaj Scris de gutzitza Lun Iun 14, 2010 5:10 pm

    Montignac (care este un stil de viata foarte sanatos nu un regim, o dieta) a incercat cineva de aici?

    Eu asa am slabit, cam 1kg pe saptamana.

    Acum am tras rasol in ultimele luni si de 2 zile m-am apucat din nou.
    avatar
    Corina
    Bucatar Yummy
     Bucatar Yummy


    feminin Fecioara Varsta : 40
    Localizare : undeva
    Stare de spirit : buna

    Diete si iar diete. Rezultat garantat. Empty Re: Diete si iar diete. Rezultat garantat.

    Mesaj Scris de Corina Lun Iun 14, 2010 5:36 pm

    gutzitza a scris:Montignac (care este un stil de viata foarte sanatos nu un regim, o dieta) a incercat cineva de aici?

    Eu asa am slabit, cam 1kg pe saptamana.

    Acum am tras rasol in ultimele luni si de 2 zile m-am apucat din nou.

    desi l-am tot citit pe nenea ..nu m-am apucat de nimic serios inca
    gutzitza
    gutzitza
    Admin


    feminin Sagetator Varsta : 48
    Localizare : Bucuresti
    Stare de spirit : vesela

    Diete si iar diete. Rezultat garantat. Empty Re: Diete si iar diete. Rezultat garantat.

    Mesaj Scris de gutzitza Lun Iun 14, 2010 6:27 pm

    E foarte lejer de tinut.

    Daca sunteti interesate propun sa facem un topic cu regulile importante sau daca aveti rabdare sa cititi cartea lui, sau site-ul direct : www.montignac.com

    Continut sponsorizat


    Diete si iar diete. Rezultat garantat. Empty Re: Diete si iar diete. Rezultat garantat.

    Mesaj Scris de Continut sponsorizat


      Data/ora curentă este: Vin Apr 19, 2024 8:58 pm