Bucate cu gust....Yummy

Yummy, yummy! Bine ati venit!

Te rugam sa te inregistrezi sau sa te conectezi pentru a putea avea acces la toate sectiunile forumului!

Oricarui membru nou care in decurs de 7 zile de la inregistrare nu a scris nici macar mesajul de prezentare, i se va dezactiva contul.

Multe lucruri yummy te asteapta: retete cu imagini, concursuri cu premii deosebite, informatii si multe sfaturi incercate chiar de noi!

Te asteptam!

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Bucate cu gust....Yummy

Yummy, yummy! Bine ati venit!

Te rugam sa te inregistrezi sau sa te conectezi pentru a putea avea acces la toate sectiunile forumului!

Oricarui membru nou care in decurs de 7 zile de la inregistrare nu a scris nici macar mesajul de prezentare, i se va dezactiva contul.

Multe lucruri yummy te asteapta: retete cu imagini, concursuri cu premii deosebite, informatii si multe sfaturi incercate chiar de noi!

Te asteptam!

Bucate cu gust....Yummy

Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Bucate cu gust....Yummy

Nu e mestesug a gati mancare, ci e mestesug a potrivi din sare.

Concurs de fidelitate

Photobucket

Ultimele subiecte

» 11 ingrediente dezgustătoare pe care le putem consuma zilnic
Cumparaturi pentru bucatarie - Pagina 3 EmptyLun Apr 02, 2012 1:04 pm Scris de Pamico

» Alerta maxima pe sistemele cu Windows
Cumparaturi pentru bucatarie - Pagina 3 EmptySam Mar 17, 2012 11:23 pm Scris de Pamico

» Mucenici de peste tot
Cumparaturi pentru bucatarie - Pagina 3 EmptyMier Mar 14, 2012 7:39 pm Scris de Eva Maria Scumpa

» Un martisor de la Google - din 1 Martie - one policy, one Google experience
Cumparaturi pentru bucatarie - Pagina 3 EmptySam Feb 25, 2012 4:50 pm Scris de Pamico

» Ce mancam azi 3
Cumparaturi pentru bucatarie - Pagina 3 EmptyVin Feb 24, 2012 10:21 pm Scris de Eva Maria Scumpa

» Cornulete cu rahat.
Cumparaturi pentru bucatarie - Pagina 3 EmptyJoi Feb 23, 2012 4:12 pm Scris de mariana

» Taifas la cafeluta 5
Cumparaturi pentru bucatarie - Pagina 3 EmptyJoi Feb 23, 2012 4:09 pm Scris de mariana

» Trufe de ciocolata cu coaja de portocala
Cumparaturi pentru bucatarie - Pagina 3 EmptyMar Feb 14, 2012 5:52 pm Scris de mariana

» Furculita deasupra cutitului sau cat de rau mancam
Cumparaturi pentru bucatarie - Pagina 3 EmptyMar Feb 14, 2012 5:43 pm Scris de mariana

» PAINEA CU OREZ
Cumparaturi pentru bucatarie - Pagina 3 EmptyDum Feb 12, 2012 12:15 am Scris de Eva Maria Scumpa

» Ce mancam la micul dejun?
Cumparaturi pentru bucatarie - Pagina 3 EmptyDum Feb 12, 2012 12:09 am Scris de Eva Maria Scumpa

» Pe carari de munte
Cumparaturi pentru bucatarie - Pagina 3 EmptySam Feb 11, 2012 8:55 pm Scris de Eva Maria Scumpa

» Depasirea dificultatilor in relatia de cuplu
Cumparaturi pentru bucatarie - Pagina 3 EmptySam Feb 11, 2012 6:30 pm Scris de Eva Maria Scumpa

» Unt vs margarina
Cumparaturi pentru bucatarie - Pagina 3 EmptyJoi Feb 09, 2012 8:29 pm Scris de Fraiche-Bistro

» Prajitura "Ziua si noaptea"
Cumparaturi pentru bucatarie - Pagina 3 EmptyMar Ian 24, 2012 1:44 pm Scris de Eva Maria Scumpa

» Cum să-ţi încarci telefonul sau laptopul pentru a-ţi proteja acumulatorul
Cumparaturi pentru bucatarie - Pagina 3 EmptyDum Ian 15, 2012 4:31 pm Scris de Pamico

» Craciunul- sarbatoarea familiei
Cumparaturi pentru bucatarie - Pagina 3 EmptyVin Dec 23, 2011 10:14 am Scris de Eva Maria Scumpa

» Falafel- chiftelute din naut si legume
Cumparaturi pentru bucatarie - Pagina 3 EmptyVin Dec 23, 2011 10:03 am Scris de Eva Maria Scumpa

» ZACUSCA DE FASOLE PASTAI
Cumparaturi pentru bucatarie - Pagina 3 EmptyVin Dec 23, 2011 10:00 am Scris de Eva Maria Scumpa

» Pandispan
Cumparaturi pentru bucatarie - Pagina 3 EmptyDum Dec 11, 2011 7:09 am Scris de Eva Maria Scumpa

» Să mai avem încredere în dolar?
Cumparaturi pentru bucatarie - Pagina 3 EmptyDum Dec 04, 2011 3:16 am Scris de Pamico

» PANETTONE CU CIOCOLATA SI MIGDALE – masina de facut paine
Cumparaturi pentru bucatarie - Pagina 3 EmptyMar Noi 29, 2011 11:43 am Scris de CRINA

» MELCISORI PIZZA
Cumparaturi pentru bucatarie - Pagina 3 EmptyMar Noi 29, 2011 11:39 am Scris de CRINA

» Musaca din vinete si cartofi
Cumparaturi pentru bucatarie - Pagina 3 EmptyMar Noi 29, 2011 11:33 am Scris de CRINA

» Gulii umplute cu ciuperci
Cumparaturi pentru bucatarie - Pagina 3 EmptyMar Noi 29, 2011 11:32 am Scris de CRINA

Cine este conectat?

În total sunt 18 utilizatori conectați: 0 Înregistrați, 0 Invizibil și 18 Vizitatori :: 1 Motor de căutare

Nici unul


Recordul de utilizatori conectați a fost de 100, Vin Feb 02, 2024 6:50 am

Top postatori

Salt'n Pepper (4110)
Cumparaturi pentru bucatarie - Pagina 3 Bar_leftCumparaturi pentru bucatarie - Pagina 3 BarCumparaturi pentru bucatarie - Pagina 3 Bar_right 
Corina (3482)
Cumparaturi pentru bucatarie - Pagina 3 Bar_leftCumparaturi pentru bucatarie - Pagina 3 BarCumparaturi pentru bucatarie - Pagina 3 Bar_right 
spicy (1621)
Cumparaturi pentru bucatarie - Pagina 3 Bar_leftCumparaturi pentru bucatarie - Pagina 3 BarCumparaturi pentru bucatarie - Pagina 3 Bar_right 
ionela2682 (1505)
Cumparaturi pentru bucatarie - Pagina 3 Bar_leftCumparaturi pentru bucatarie - Pagina 3 BarCumparaturi pentru bucatarie - Pagina 3 Bar_right 
lacramioara (1381)
Cumparaturi pentru bucatarie - Pagina 3 Bar_leftCumparaturi pentru bucatarie - Pagina 3 BarCumparaturi pentru bucatarie - Pagina 3 Bar_right 
vdaiana (1335)
Cumparaturi pentru bucatarie - Pagina 3 Bar_leftCumparaturi pentru bucatarie - Pagina 3 BarCumparaturi pentru bucatarie - Pagina 3 Bar_right 
mireya (1247)
Cumparaturi pentru bucatarie - Pagina 3 Bar_leftCumparaturi pentru bucatarie - Pagina 3 BarCumparaturi pentru bucatarie - Pagina 3 Bar_right 
Pisyoana (1142)
Cumparaturi pentru bucatarie - Pagina 3 Bar_leftCumparaturi pentru bucatarie - Pagina 3 BarCumparaturi pentru bucatarie - Pagina 3 Bar_right 
Mihaela (1058)
Cumparaturi pentru bucatarie - Pagina 3 Bar_leftCumparaturi pentru bucatarie - Pagina 3 BarCumparaturi pentru bucatarie - Pagina 3 Bar_right 
diana (1034)
Cumparaturi pentru bucatarie - Pagina 3 Bar_leftCumparaturi pentru bucatarie - Pagina 3 BarCumparaturi pentru bucatarie - Pagina 3 Bar_right 


visit counter

All Cooking Sites

+24
Amy
janet
Olga
mimmi
Flood
diana
ionela2682
MIHAELA 73
milo
HoneyBunny
vdaiana
Pisyoana
Corina
roberta sweet
anei
ioana
kouklakys
Ana
sugar&spice
lacramioara
Mihaela
mireya
spicy
Salt'n Pepper
28 participanți

    Cumparaturi pentru bucatarie

    mireya
    mireya
    Bucatar Yummy
     Bucatar Yummy


    feminin Pesti Varsta : 47
    Localizare : otopeni
    Stare de spirit : in general buna

    Cumparaturi pentru bucatarie - Pagina 3 Empty Re: Cumparaturi pentru bucatarie

    Mesaj Scris de mireya Sam Ian 23, 2010 9:56 pm

    Miha ,sa le folosesti cu mult spor!!!! Poate sa vina si Darius sa manance un Paula?(e preferatul lui :D ).
    Vera (sper ca n-am gresit) ,eu am un cantar obisnuit ,e foarte bun, adica eu sunt multumita de el ,dar daca vei unul bun-bun ,sa iti arate fix cantitatea ,cred ca cele electronice sunt bune .
    Mihaela
    Mihaela
    Bucatar Yummy
     Bucatar Yummy


    feminin Rac Varsta : 46
    Localizare : Ro-BH-Oradea

    Cumparaturi pentru bucatarie - Pagina 3 Empty Re: Cumparaturi pentru bucatarie

    Mesaj Scris de Mihaela Sam Ian 23, 2010 11:02 pm

    :D :D :D Ce draguta esti!!!!!! Ma gandeam initial ca nu cu mine vb., pe urma mi-am dat seama!
    Sigur, cu mare mare drag...stii erau puse"la incalzit" si erau 3 pahare de iaurt, budinca si ceva cu cereale .
    Cantarul meu e mic( ca si al soacrei lui Gherlinde :D ), nu prea imi place , in perioada cand l=am cumparat nu aveam alta alternativa :roll:
    lacramioara
    lacramioara
    Bucatar Yummy
     Bucatar Yummy


    feminin Fecioara Varsta : 44
    Stare de spirit : Foarte buna

    Cumparaturi pentru bucatarie - Pagina 3 Empty Re: Cumparaturi pentru bucatarie

    Mesaj Scris de lacramioara Dum Ian 24, 2010 5:28 am

    unul mai performant as vrea care sa-mi arate gramajul
    avatar
    Corina
    Bucatar Yummy
     Bucatar Yummy


    feminin Fecioara Varsta : 40
    Localizare : undeva
    Stare de spirit : buna

    Cumparaturi pentru bucatarie - Pagina 3 Empty Re: Cumparaturi pentru bucatarie

    Mesaj Scris de Corina Mier Feb 03, 2010 4:50 pm

    mi-am luat tava pentru briose si hartiute pt briose si sunt tare incantata
    lacramioara
    lacramioara
    Bucatar Yummy
     Bucatar Yummy


    feminin Fecioara Varsta : 44
    Stare de spirit : Foarte buna

    Cumparaturi pentru bucatarie - Pagina 3 Empty Re: Cumparaturi pentru bucatarie

    Mesaj Scris de lacramioara Mier Feb 03, 2010 5:01 pm

    de unde ai luat Corina si cat ai dat pe ele?
    spicy
    spicy
    Bucatar Yummy
     Bucatar Yummy


    feminin Varsator Varsta : 42
    Localizare : Oradea
    Stare de spirit : vesela

    Cumparaturi pentru bucatarie - Pagina 3 Empty Re: Cumparaturi pentru bucatarie

    Mesaj Scris de spicy Mier Feb 03, 2010 5:03 pm

    lacramioara a scris:de unde ai luat Corina si cat ai dat pe ele?
    mi-ai luat vorba din gura Cumparaturi pentru bucatarie - Pagina 3 272571
    avatar
    Corina
    Bucatar Yummy
     Bucatar Yummy


    feminin Fecioara Varsta : 40
    Localizare : undeva
    Stare de spirit : buna

    Cumparaturi pentru bucatarie - Pagina 3 Empty Re: Cumparaturi pentru bucatarie

    Mesaj Scris de Corina Mier Feb 03, 2010 5:06 pm

    tava am luat-o din Selgros (singurul hypermarket din cluj unde am gasit) si a costat 20 de lei. ( e tava cu 2 gauri, o sa fac si poze :))
    Hartiutele le-am luat din Auchan (dar am vazut si in carrefour si metro), am luat un set de 75 de bucati la 4 lei
    lacramioara
    lacramioara
    Bucatar Yummy
     Bucatar Yummy


    feminin Fecioara Varsta : 44
    Stare de spirit : Foarte buna

    Cumparaturi pentru bucatarie - Pagina 3 Empty Re: Cumparaturi pentru bucatarie

    Mesaj Scris de lacramioara Mier Feb 03, 2010 5:21 pm

    Spicy am bagat fisa mai repede,ma bucuram daca bagai tu fisa mai repede ma scuteai pe mine de scris Cumparaturi pentru bucatarie - Pagina 3 272571 Cumparaturi pentru bucatarie - Pagina 3 381741
    spicy
    spicy
    Bucatar Yummy
     Bucatar Yummy


    feminin Varsator Varsta : 42
    Localizare : Oradea
    Stare de spirit : vesela

    Cumparaturi pentru bucatarie - Pagina 3 Empty Re: Cumparaturi pentru bucatarie

    Mesaj Scris de spicy Mier Feb 03, 2010 5:42 pm

    are doar doua gauri? daca poti sa faci poza sa vad si eu........... Cumparaturi pentru bucatarie - Pagina 3 272571 de cand caut la noi si nu am gasit. La un moment dat am vazut in Careforur dar nu mi-am luat ca atunci nu ma interesa, si nu m-am uitat nici la pret. Cumparaturi pentru bucatarie - Pagina 3 272571
    avatar
    Corina
    Bucatar Yummy
     Bucatar Yummy


    feminin Fecioara Varsta : 40
    Localizare : undeva
    Stare de spirit : buna

    Cumparaturi pentru bucatarie - Pagina 3 Empty Re: Cumparaturi pentru bucatarie

    Mesaj Scris de Corina Mier Feb 03, 2010 5:45 pm

    scuze are 12 gauri...nu stiu cum am scris 2 Cumparaturi pentru bucatarie - Pagina 3 272571
    spicy
    spicy
    Bucatar Yummy
     Bucatar Yummy


    feminin Varsator Varsta : 42
    Localizare : Oradea
    Stare de spirit : vesela

    Cumparaturi pentru bucatarie - Pagina 3 Empty Re: Cumparaturi pentru bucatarie

    Mesaj Scris de spicy Mier Feb 03, 2010 5:51 pm

    pai asa e mult mai bine.............ia fa o poza sa o vad.............ca asa merg si eu dupa ea.............poate gasesc la noi.............. Cumparaturi pentru bucatarie - Pagina 3 272571
    avatar
    Corina
    Bucatar Yummy
     Bucatar Yummy


    feminin Fecioara Varsta : 40
    Localizare : undeva
    Stare de spirit : buna

    Cumparaturi pentru bucatarie - Pagina 3 Empty Re: Cumparaturi pentru bucatarie

    Mesaj Scris de Corina Mier Feb 03, 2010 5:56 pm

    iti atasez o poza deoarece am acumulatorii la incarcat, este identica cu aceasta, doar ca este neagra si este cu teflon
    [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
    lacramioara
    lacramioara
    Bucatar Yummy
     Bucatar Yummy


    feminin Fecioara Varsta : 44
    Stare de spirit : Foarte buna

    Cumparaturi pentru bucatarie - Pagina 3 Empty Re: Cumparaturi pentru bucatarie

    Mesaj Scris de lacramioara Mier Feb 03, 2010 5:58 pm

    Oare merge sa pun compozitia in ea si fara cosuletele de hartie daca nu le am?
    avatar
    Corina
    Bucatar Yummy
     Bucatar Yummy


    feminin Fecioara Varsta : 40
    Localizare : undeva
    Stare de spirit : buna

    Cumparaturi pentru bucatarie - Pagina 3 Empty Re: Cumparaturi pentru bucatarie

    Mesaj Scris de Corina Mier Feb 03, 2010 5:59 pm

    merge Vero, tapetezi bine gaurelele cu faina si ies foarte bine si asa
    lacramioara
    lacramioara
    Bucatar Yummy
     Bucatar Yummy


    feminin Fecioara Varsta : 44
    Stare de spirit : Foarte buna

    Cumparaturi pentru bucatarie - Pagina 3 Empty Re: Cumparaturi pentru bucatarie

    Mesaj Scris de lacramioara Mier Feb 03, 2010 6:01 pm

    Unse si tapetate cu faina,nu?sau doar numai cu faina? Cumparaturi pentru bucatarie - Pagina 3 87146
    multumes pentru sfaturi
    avatar
    Corina
    Bucatar Yummy
     Bucatar Yummy


    feminin Fecioara Varsta : 40
    Localizare : undeva
    Stare de spirit : buna

    Cumparaturi pentru bucatarie - Pagina 3 Empty Re: Cumparaturi pentru bucatarie

    Mesaj Scris de Corina Mier Feb 03, 2010 6:04 pm

    eu zic ca e suficient cu faina, adica ma gandesc la chec, ianinte de a folosi hartia de copt tapateam doar tava cu faina si iesea perfect
    Salt'n Pepper
    Salt'n Pepper
    Bucatar Yummy
     Bucatar Yummy


    feminin Varsator Varsta : 47
    Localizare : Athens,Greece
    Stare de spirit : buna, taaare buna

    Cumparaturi pentru bucatarie - Pagina 3 Empty Re: Cumparaturi pentru bucatarie

    Mesaj Scris de Salt'n Pepper Mier Feb 03, 2010 8:32 pm

    Eu le taptez cu nimic si ies super! Cumparaturi pentru bucatarie - Pagina 3 272571
    anei
    anei
    Yummy mic
    Yummy mic


    feminin Sagetator Varsta : 39
    Localizare : Bucuresti

    Cumparaturi pentru bucatarie - Pagina 3 Empty Re: Cumparaturi pentru bucatarie

    Mesaj Scris de anei Mier Feb 03, 2010 9:19 pm

    Of vreau si eu la cumparaturi sa-mi iau tavi pentru parjiturici. In ultima vreme a fost doar Razvan la cumparaturi si eu am stat cu manzu acasa asa ca nu am avut cum sa mai ma uit la tavi. Cumparaturi pentru bucatarie - Pagina 3 272571
    mireya
    mireya
    Bucatar Yummy
     Bucatar Yummy


    feminin Pesti Varsta : 47
    Localizare : otopeni
    Stare de spirit : in general buna

    Cumparaturi pentru bucatarie - Pagina 3 Empty Re: Cumparaturi pentru bucatarie

    Mesaj Scris de mireya Mier Feb 03, 2010 9:23 pm

    De cand am vazut reteta lui Alex cu cosuletele alea cu branzica (imi scapa numele acum) ,m-am tot uitat dupa tava de-asta ,chiar ieri cand am fost si in carefour si in selgros si nu am gasit Cumparaturi pentru bucatarie - Pagina 3 840956 Cumparaturi pentru bucatarie - Pagina 3 840956 Cumparaturi pentru bucatarie - Pagina 3 840956 ,desi....cred ca am vazut candva ,dar ca si ghea nu mi-am luat ca ...."la ce imi trebuie mie ,oricum nu stiu sa fac briose sau alte de-astea ...",asta era inainte de ...yummy Cumparaturi pentru bucatarie - Pagina 3 104855
    Salt'n Pepper
    Salt'n Pepper
    Bucatar Yummy
     Bucatar Yummy


    feminin Varsator Varsta : 47
    Localizare : Athens,Greece
    Stare de spirit : buna, taaare buna

    Cumparaturi pentru bucatarie - Pagina 3 Empty Re: Cumparaturi pentru bucatarie

    Mesaj Scris de Salt'n Pepper Mier Feb 03, 2010 9:24 pm

    Eu de la IKEA am luat-o, Mire.
    avatar
    Corina
    Bucatar Yummy
     Bucatar Yummy


    feminin Fecioara Varsta : 40
    Localizare : undeva
    Stare de spirit : buna

    Cumparaturi pentru bucatarie - Pagina 3 Empty Re: Cumparaturi pentru bucatarie

    Mesaj Scris de Corina Mier Feb 03, 2010 9:26 pm

    Mirela eu chiar vineri am luat-o de la selgros
    mireya
    mireya
    Bucatar Yummy
     Bucatar Yummy


    feminin Pesti Varsta : 47
    Localizare : otopeni
    Stare de spirit : in general buna

    Cumparaturi pentru bucatarie - Pagina 3 Empty Re: Cumparaturi pentru bucatarie

    Mesaj Scris de mireya Mier Feb 03, 2010 9:28 pm

    Salt'n Pepper a scris:Eu de la IKEA am luat-o, Mire.
    Da ,la asta ma gandeam ca acolo n-am fost ,trebuie sa ajung ca sigur gasesc . Cumparaturi pentru bucatarie - Pagina 3 272571
    Salt'n Pepper
    Salt'n Pepper
    Bucatar Yummy
     Bucatar Yummy


    feminin Varsator Varsta : 47
    Localizare : Athens,Greece
    Stare de spirit : buna, taaare buna

    Cumparaturi pentru bucatarie - Pagina 3 Empty Re: Cumparaturi pentru bucatarie

    Mesaj Scris de Salt'n Pepper Vin Feb 05, 2010 9:14 pm

    Miha, ia uite ce mi-am luat de la piata:

    [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
    mireya
    mireya
    Bucatar Yummy
     Bucatar Yummy


    feminin Pesti Varsta : 47
    Localizare : otopeni
    Stare de spirit : in general buna

    Cumparaturi pentru bucatarie - Pagina 3 Empty Re: Cumparaturi pentru bucatarie

    Mesaj Scris de mireya Vin Feb 05, 2010 9:56 pm

    Poate ajung duminica in Ikea ,daca nu gasesc nici acolo ............cu primul avion vin la tine sa cumpar.... Cumparaturi pentru bucatarie - Pagina 3 272571 Cumparaturi pentru bucatarie - Pagina 3 272571
    lacramioara
    lacramioara
    Bucatar Yummy
     Bucatar Yummy


    feminin Fecioara Varsta : 44
    Stare de spirit : Foarte buna

    Cumparaturi pentru bucatarie - Pagina 3 Empty Re: Cumparaturi pentru bucatarie

    Mesaj Scris de lacramioara Vin Feb 05, 2010 10:37 pm

    Foarte frumos Ale sa o folosesti sanatoasa

    Continut sponsorizat


    Cumparaturi pentru bucatarie - Pagina 3 Empty Re: Cumparaturi pentru bucatarie

    Mesaj Scris de Continut sponsorizat


      Data/ora curentă este: Joi Mai 09, 2024 7:50 am