Bucate cu gust....Yummy

Yummy, yummy! Bine ati venit!

Te rugam sa te inregistrezi sau sa te conectezi pentru a putea avea acces la toate sectiunile forumului!

Oricarui membru nou care in decurs de 7 zile de la inregistrare nu a scris nici macar mesajul de prezentare, i se va dezactiva contul.

Multe lucruri yummy te asteapta: retete cu imagini, concursuri cu premii deosebite, informatii si multe sfaturi incercate chiar de noi!

Te asteptam!

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Bucate cu gust....Yummy

Yummy, yummy! Bine ati venit!

Te rugam sa te inregistrezi sau sa te conectezi pentru a putea avea acces la toate sectiunile forumului!

Oricarui membru nou care in decurs de 7 zile de la inregistrare nu a scris nici macar mesajul de prezentare, i se va dezactiva contul.

Multe lucruri yummy te asteapta: retete cu imagini, concursuri cu premii deosebite, informatii si multe sfaturi incercate chiar de noi!

Te asteptam!

Bucate cu gust....Yummy

Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Bucate cu gust....Yummy

Nu e mestesug a gati mancare, ci e mestesug a potrivi din sare.

Subiecte similare

Concurs de fidelitate

Photobucket

Ultimele subiecte

» 11 ingrediente dezgustătoare pe care le putem consuma zilnic
Ce nu va place sa faceti in bucatarie? EmptyLun Apr 02, 2012 1:04 pm Scris de Pamico

» Alerta maxima pe sistemele cu Windows
Ce nu va place sa faceti in bucatarie? EmptySam Mar 17, 2012 11:23 pm Scris de Pamico

» Mucenici de peste tot
Ce nu va place sa faceti in bucatarie? EmptyMier Mar 14, 2012 7:39 pm Scris de Eva Maria Scumpa

» Un martisor de la Google - din 1 Martie - one policy, one Google experience
Ce nu va place sa faceti in bucatarie? EmptySam Feb 25, 2012 4:50 pm Scris de Pamico

» Ce mancam azi 3
Ce nu va place sa faceti in bucatarie? EmptyVin Feb 24, 2012 10:21 pm Scris de Eva Maria Scumpa

» Cornulete cu rahat.
Ce nu va place sa faceti in bucatarie? EmptyJoi Feb 23, 2012 4:12 pm Scris de mariana

» Taifas la cafeluta 5
Ce nu va place sa faceti in bucatarie? EmptyJoi Feb 23, 2012 4:09 pm Scris de mariana

» Trufe de ciocolata cu coaja de portocala
Ce nu va place sa faceti in bucatarie? EmptyMar Feb 14, 2012 5:52 pm Scris de mariana

» Furculita deasupra cutitului sau cat de rau mancam
Ce nu va place sa faceti in bucatarie? EmptyMar Feb 14, 2012 5:43 pm Scris de mariana

» PAINEA CU OREZ
Ce nu va place sa faceti in bucatarie? EmptyDum Feb 12, 2012 12:15 am Scris de Eva Maria Scumpa

» Ce mancam la micul dejun?
Ce nu va place sa faceti in bucatarie? EmptyDum Feb 12, 2012 12:09 am Scris de Eva Maria Scumpa

» Pe carari de munte
Ce nu va place sa faceti in bucatarie? EmptySam Feb 11, 2012 8:55 pm Scris de Eva Maria Scumpa

» Depasirea dificultatilor in relatia de cuplu
Ce nu va place sa faceti in bucatarie? EmptySam Feb 11, 2012 6:30 pm Scris de Eva Maria Scumpa

» Unt vs margarina
Ce nu va place sa faceti in bucatarie? EmptyJoi Feb 09, 2012 8:29 pm Scris de Fraiche-Bistro

» Prajitura "Ziua si noaptea"
Ce nu va place sa faceti in bucatarie? EmptyMar Ian 24, 2012 1:44 pm Scris de Eva Maria Scumpa

» Cum să-ţi încarci telefonul sau laptopul pentru a-ţi proteja acumulatorul
Ce nu va place sa faceti in bucatarie? EmptyDum Ian 15, 2012 4:31 pm Scris de Pamico

» Craciunul- sarbatoarea familiei
Ce nu va place sa faceti in bucatarie? EmptyVin Dec 23, 2011 10:14 am Scris de Eva Maria Scumpa

» Falafel- chiftelute din naut si legume
Ce nu va place sa faceti in bucatarie? EmptyVin Dec 23, 2011 10:03 am Scris de Eva Maria Scumpa

» ZACUSCA DE FASOLE PASTAI
Ce nu va place sa faceti in bucatarie? EmptyVin Dec 23, 2011 10:00 am Scris de Eva Maria Scumpa

» Pandispan
Ce nu va place sa faceti in bucatarie? EmptyDum Dec 11, 2011 7:09 am Scris de Eva Maria Scumpa

» Să mai avem încredere în dolar?
Ce nu va place sa faceti in bucatarie? EmptyDum Dec 04, 2011 3:16 am Scris de Pamico

» PANETTONE CU CIOCOLATA SI MIGDALE – masina de facut paine
Ce nu va place sa faceti in bucatarie? EmptyMar Noi 29, 2011 11:43 am Scris de CRINA

» MELCISORI PIZZA
Ce nu va place sa faceti in bucatarie? EmptyMar Noi 29, 2011 11:39 am Scris de CRINA

» Musaca din vinete si cartofi
Ce nu va place sa faceti in bucatarie? EmptyMar Noi 29, 2011 11:33 am Scris de CRINA

» Gulii umplute cu ciuperci
Ce nu va place sa faceti in bucatarie? EmptyMar Noi 29, 2011 11:32 am Scris de CRINA

Cine este conectat?

În total sunt 14 utilizatori conectați: 0 Înregistrați, 0 Invizibil și 14 Vizitatori :: 1 Motor de căutare

Nici unul


Recordul de utilizatori conectați a fost de 100, Vin Feb 02, 2024 6:50 am

Top postatori

Salt'n Pepper (4110)
Ce nu va place sa faceti in bucatarie? Bar_leftCe nu va place sa faceti in bucatarie? BarCe nu va place sa faceti in bucatarie? Bar_right 
Corina (3482)
Ce nu va place sa faceti in bucatarie? Bar_leftCe nu va place sa faceti in bucatarie? BarCe nu va place sa faceti in bucatarie? Bar_right 
spicy (1621)
Ce nu va place sa faceti in bucatarie? Bar_leftCe nu va place sa faceti in bucatarie? BarCe nu va place sa faceti in bucatarie? Bar_right 
ionela2682 (1505)
Ce nu va place sa faceti in bucatarie? Bar_leftCe nu va place sa faceti in bucatarie? BarCe nu va place sa faceti in bucatarie? Bar_right 
lacramioara (1381)
Ce nu va place sa faceti in bucatarie? Bar_leftCe nu va place sa faceti in bucatarie? BarCe nu va place sa faceti in bucatarie? Bar_right 
vdaiana (1335)
Ce nu va place sa faceti in bucatarie? Bar_leftCe nu va place sa faceti in bucatarie? BarCe nu va place sa faceti in bucatarie? Bar_right 
mireya (1247)
Ce nu va place sa faceti in bucatarie? Bar_leftCe nu va place sa faceti in bucatarie? BarCe nu va place sa faceti in bucatarie? Bar_right 
Pisyoana (1142)
Ce nu va place sa faceti in bucatarie? Bar_leftCe nu va place sa faceti in bucatarie? BarCe nu va place sa faceti in bucatarie? Bar_right 
Mihaela (1058)
Ce nu va place sa faceti in bucatarie? Bar_leftCe nu va place sa faceti in bucatarie? BarCe nu va place sa faceti in bucatarie? Bar_right 
diana (1034)
Ce nu va place sa faceti in bucatarie? Bar_leftCe nu va place sa faceti in bucatarie? BarCe nu va place sa faceti in bucatarie? Bar_right 


visit counter

All Cooking Sites

+13
sugar&spice
tudorluca
Corina
dana
mireya
kouklakys
ioana
Pisyoana
MIHAELA 73
Mihaela
Salt'n Pepper
lacramioara
spicy
17 participanți

    Ce nu va place sa faceti in bucatarie?

    spicy
    spicy
    Bucatar Yummy
     Bucatar Yummy


    feminin Varsator Varsta : 42
    Localizare : Oradea
    Stare de spirit : vesela

    Ce nu va place sa faceti in bucatarie? Empty Ce nu va place sa faceti in bucatarie?

    Mesaj Scris de spicy Mier Noi 04, 2009 7:38 pm

    sigur exista si macar un singur lucru in bucatarie care sa iti displaca, care sa nu iti faca placere sa il faci.
    Care este acel lucru?
    Eu de exemplu urasc sa spal vase :D
    Haideti sa dezbatem aici ce nu ne place sa facem in bucatarie, poate gasim impreuna solutii sau macar incurajari. :)
    lacramioara
    lacramioara
    Bucatar Yummy
     Bucatar Yummy


    feminin Fecioara Varsta : 44
    Stare de spirit : Foarte buna

    Ce nu va place sa faceti in bucatarie? Empty Re: Ce nu va place sa faceti in bucatarie?

    Mesaj Scris de lacramioara Mier Noi 04, 2009 7:45 pm

    Nici mie nu imi placea inainte sa spal vasele,ca trebuia sa incalzesc apa si sa le limpezesc cu apa rece,mai ales iarna era cel mai rau,dar de cand am boiler imi place
    Salt'n Pepper
    Salt'n Pepper
    Bucatar Yummy
     Bucatar Yummy


    feminin Varsator Varsta : 47
    Localizare : Athens,Greece
    Stare de spirit : buna, taaare buna

    Ce nu va place sa faceti in bucatarie? Empty Re: Ce nu va place sa faceti in bucatarie?

    Mesaj Scris de Salt'n Pepper Mier Noi 04, 2009 7:54 pm

    Nu-mi place sa curat peste si sa portionez pui! Noroc ca o pot face cei de la care le cumpar, altfel......... :roll:
    spicy
    spicy
    Bucatar Yummy
     Bucatar Yummy


    feminin Varsator Varsta : 42
    Localizare : Oradea
    Stare de spirit : vesela

    Ce nu va place sa faceti in bucatarie? Empty Re: Ce nu va place sa faceti in bucatarie?

    Mesaj Scris de spicy Mier Noi 04, 2009 8:01 pm

    nici mie nu imi place sa curat peste si acum ca mi-am amintit nu imi place nici sa razuiesc cartofi sau usturoi cu razatoarea pe care o am , intotdeauna reusesc sa ma accidentez. stiu... stiu... va trebui sa imi iau una mai performanta.
    Salt'n Pepper
    Salt'n Pepper
    Bucatar Yummy
     Bucatar Yummy


    feminin Varsator Varsta : 47
    Localizare : Athens,Greece
    Stare de spirit : buna, taaare buna

    Ce nu va place sa faceti in bucatarie? Empty Re: Ce nu va place sa faceti in bucatarie?

    Mesaj Scris de Salt'n Pepper Mier Noi 04, 2009 8:17 pm

    Ghea, de ce razuiesti usturoiul? Eu folosesc unealta aia , ca o presa...
    spicy
    spicy
    Bucatar Yummy
     Bucatar Yummy


    feminin Varsator Varsta : 42
    Localizare : Oradea
    Stare de spirit : vesela

    Ce nu va place sa faceti in bucatarie? Empty Re: Ce nu va place sa faceti in bucatarie?

    Mesaj Scris de spicy Mier Noi 04, 2009 8:42 pm

    si eu am una dinaia dar de exemplu cand fac chiftelute, eu razuiesc si cateva bucatele de cartofi in compozitie. daca tot scot razatoarea atunci si usturoiul il dau pe razatoare. comoditatea asta........... :lol:
    Mihaela
    Mihaela
    Bucatar Yummy
     Bucatar Yummy


    feminin Rac Varsta : 46
    Localizare : Ro-BH-Oradea

    Ce nu va place sa faceti in bucatarie? Empty Re: Ce nu va place sa faceti in bucatarie?

    Mesaj Scris de Mihaela Mier Noi 04, 2009 9:14 pm

    Acum nici mie nu-mi place sa spal vasele, nu am caldura si nici apa calda.
    Nu-mi mai place ( sau mi-e groaza) sa-mi trag aragazul de la locul lui si sa-l spal peste tot.... :x
    MIHAELA 73
    MIHAELA 73
    Ajutor Bucatar
    Ajutor Bucatar


    feminin Varsator Varsta : 51
    Localizare : Tirgu- Neamt -Roma Italy
    Stare de spirit : buna

    Ce nu va place sa faceti in bucatarie? Empty Re: Ce nu va place sa faceti in bucatarie?

    Mesaj Scris de MIHAELA 73 Joi Noi 05, 2009 2:24 am

    nu imi place sa framint aluatul cu miinele ,de ex sa fac gogosi,am noroc ca am un baiat acre sta cu noi si a fost brutar si il mai corup pe el
    eu pt piftele dau patrunzelul,cartoful,morcovul,usturoiul prin mixter
    vasele le spal,dar am putine,al meu sot maninca in farfurii de plastic
    Salt'n Pepper
    Salt'n Pepper
    Bucatar Yummy
     Bucatar Yummy


    feminin Varsator Varsta : 47
    Localizare : Athens,Greece
    Stare de spirit : buna, taaare buna

    Ce nu va place sa faceti in bucatarie? Empty Re: Ce nu va place sa faceti in bucatarie?

    Mesaj Scris de Salt'n Pepper Joi Noi 26, 2009 9:41 pm

    Nu-mi place sa spal tavile!!!!! Mai ales dupa ce am facut placinta, raman resturi tari, lipite. Offff
    spicy
    spicy
    Bucatar Yummy
     Bucatar Yummy


    feminin Varsator Varsta : 42
    Localizare : Oradea
    Stare de spirit : vesela

    Ce nu va place sa faceti in bucatarie? Empty Re: Ce nu va place sa faceti in bucatarie?

    Mesaj Scris de spicy Joi Noi 26, 2009 10:00 pm

    Ale sa stii ca nici mie nu imi place asta, am noroc ca sotul e cel care adora sa spele vasele la noi acasa si le face in locul meu si le face foarte bine.
    acum saracutul e ranit la mana si nu o sa poata sa ma ajute in bucatarie si in casa cateva zile poate chiar cateva saptamani si va trebui sa fac eu aceasta munca. dar o sa o fac desigur ca oricum o sa isi revina el si o sa inceapa sa ma ajute iar. :) :) :)
    Pisyoana
    Pisyoana
    Bucatar Yummy
     Bucatar Yummy


    feminin Gemeni Varsta : 38
    Localizare : Atena
    Stare de spirit : foarte buna... de la Anastasia mi se trage :)

    Ce nu va place sa faceti in bucatarie? Empty Re: Ce nu va place sa faceti in bucatarie?

    Mesaj Scris de Pisyoana Joi Noi 26, 2009 11:10 pm

    Nu imi place sa spal vase! :(
    ioana
    ioana
    Yummy mic
    Yummy mic


    feminin Gemeni Varsta : 46
    Localizare : braila

    Ce nu va place sa faceti in bucatarie? Empty Re: Ce nu va place sa faceti in bucatarie?

    Mesaj Scris de ioana Mier Dec 02, 2009 8:29 pm

    -nu-mi place sa spal cuptorul pt k e adanc si imi este incomod din cauza usii care se lasa si destul de mare
    -nu-mi place sa curat pestele si sa-l gatesc
    -nu-mi place sa bag mana in carnea TOCATA (pt piftelute sau sarmalute)si sa amestec toate cele si bineinteles nici aluaturi nu fac
    spicy
    spicy
    Bucatar Yummy
     Bucatar Yummy


    feminin Varsator Varsta : 42
    Localizare : Oradea
    Stare de spirit : vesela

    Ce nu va place sa faceti in bucatarie? Empty Re: Ce nu va place sa faceti in bucatarie?

    Mesaj Scris de spicy Mier Dec 02, 2009 8:50 pm

    sambata am curatat friptoza si m-a luat ameteala. am uitat ca urasc sa fac acest lucru. :x :x :x
    Mihaela
    Mihaela
    Bucatar Yummy
     Bucatar Yummy


    feminin Rac Varsta : 46
    Localizare : Ro-BH-Oradea

    Ce nu va place sa faceti in bucatarie? Empty Re: Ce nu va place sa faceti in bucatarie?

    Mesaj Scris de Mihaela Joi Dec 03, 2009 2:24 am

    Imi urasc aragazul :x , eu tot il sterg si el nu-si poarta de grija, il arunc de la 6 intr-o zi!
    (locuim la et. 6)
    kouklakys
    kouklakys
    Yummy mic
    Yummy mic


    Ce nu va place sa faceti in bucatarie? Empty Re: Ce nu va place sa faceti in bucatarie?

    Mesaj Scris de kouklakys Joi Dec 03, 2009 2:31 am

    Mai eu cred ca doar ...gresia ma enerveaza in bucatarie ..... :lol: :lol:
    Salt'n Pepper
    Salt'n Pepper
    Bucatar Yummy
     Bucatar Yummy


    feminin Varsator Varsta : 47
    Localizare : Athens,Greece
    Stare de spirit : buna, taaare buna

    Ce nu va place sa faceti in bucatarie? Empty Re: Ce nu va place sa faceti in bucatarie?

    Mesaj Scris de Salt'n Pepper Mier Dec 16, 2009 10:23 pm

    Si eu urasc aragazul cu placa ceramica: se vede orice urma pe el!!! Toat ziua trebuie sa-l curat! :( :( :(
    ioana
    ioana
    Yummy mic
    Yummy mic


    feminin Gemeni Varsta : 46
    Localizare : braila

    Ce nu va place sa faceti in bucatarie? Empty Re: Ce nu va place sa faceti in bucatarie?

    Mesaj Scris de ioana Joi Dec 17, 2009 5:50 am

    Salt'n Pepper a scris:Si eu urasc aragazul cu placa ceramica: se vede orice urma pe el!!! Toat ziua trebuie sa-l curat! :( :( :(
    si plita de inox e la fel...si eu o urasc
    Pisyoana
    Pisyoana
    Bucatar Yummy
     Bucatar Yummy


    feminin Gemeni Varsta : 38
    Localizare : Atena
    Stare de spirit : foarte buna... de la Anastasia mi se trage :)

    Ce nu va place sa faceti in bucatarie? Empty Re: Ce nu va place sa faceti in bucatarie?

    Mesaj Scris de Pisyoana Sam Ian 09, 2010 12:42 am

    Mie imi place aragazul meu :D
    Il curat cu o crema si nu am stat niciodata sa frec la el.

    Acum am o alta problema:
    Masina de spalat vase!
    O urasc! Pute ingrozitor! A oua crude !

    Folosesc sare de la Calgon, tablete Calgonit sau mai nou Finish si am si deodorant pt masina de spalat vase, care sta in permanenta inauntru!

    Please help!!!
    Salt'n Pepper
    Salt'n Pepper
    Bucatar Yummy
     Bucatar Yummy


    feminin Varsator Varsta : 47
    Localizare : Athens,Greece
    Stare de spirit : buna, taaare buna

    Ce nu va place sa faceti in bucatarie? Empty Re: Ce nu va place sa faceti in bucatarie?

    Mesaj Scris de Salt'n Pepper Sam Ian 09, 2010 1:10 am

    Oana, incearca sa-i scoti filtrele si sa le cureti.
    MIHAELA 73
    MIHAELA 73
    Ajutor Bucatar
    Ajutor Bucatar


    feminin Varsator Varsta : 51
    Localizare : Tirgu- Neamt -Roma Italy
    Stare de spirit : buna

    Ce nu va place sa faceti in bucatarie? Empty Re: Ce nu va place sa faceti in bucatarie?

    Mesaj Scris de MIHAELA 73 Sam Ian 09, 2010 2:22 am

    pisyoana a scris:Mie imi place aragazul meu :D
    Il curat cu o crema si nu am stat niciodata sa frec la el.

    Acum am o alta problema:
    Masina de spalat vase!
    O urasc! Pute ingrozitor! A oua crude !

    Folosesc sare de la Calgon, tablete Calgonit sau mai nou Finish si am si deodorant pt masina de spalat vase, care sta in permanenta inauntru!

    Please help!!!

    cind munceam eu la una,punea un produs in masina odata la 2 saptamina care elimina toate mirosurile si facea masina ca nou inauntru
    e un produs lichid ,il punea cu tot cu sticla,cu gura in jos, in suportul pt linguri facea un program si gata era ca noua
    Salt'n Pepper
    Salt'n Pepper
    Bucatar Yummy
     Bucatar Yummy


    feminin Varsator Varsta : 47
    Localizare : Athens,Greece
    Stare de spirit : buna, taaare buna

    Ce nu va place sa faceti in bucatarie? Empty Re: Ce nu va place sa faceti in bucatarie?

    Mesaj Scris de Salt'n Pepper Sam Ian 09, 2010 4:22 am

    Chiar, Miha! De ala uitasem! Oana, incearca-l si pe ala, tot de Calgon este scos si, din cate imi amintesc (am luat o data, de curiozitate), il pui in masina goala si dai pe programul cel mai mare (cu temp cea mai ridicata). Nu mai tin minte cum se numeste, e un recipient de plastic, o scticla dreptunghiulara si destul de plata. Are la supermarket sigur ca de acolo l-am luat.
    Pisyoana
    Pisyoana
    Bucatar Yummy
     Bucatar Yummy


    feminin Gemeni Varsta : 38
    Localizare : Atena
    Stare de spirit : foarte buna... de la Anastasia mi se trage :)

    Ce nu va place sa faceti in bucatarie? Empty Re: Ce nu va place sa faceti in bucatarie?

    Mesaj Scris de Pisyoana Sam Ian 09, 2010 4:55 am

    Multumesc fetelor!
    O sa incerc, maine ma duc sa iau, sper sa aibe in Carrefour.
    mireya
    mireya
    Bucatar Yummy
     Bucatar Yummy


    feminin Pesti Varsta : 47
    Localizare : otopeni
    Stare de spirit : in general buna

    Ce nu va place sa faceti in bucatarie? Empty Re: Ce nu va place sa faceti in bucatarie?

    Mesaj Scris de mireya Sam Ian 09, 2010 11:04 pm

    URASC sa spal hota !!!!!!!!!!!! :x :x :x .E din inox si are 2 randuri de filtre tot din inox si ma scoate din miti cand tre' s-o curat .....
    Bineinteles ca nici mie nu imi place sa curat si sa tai pesytele ...mai ales ca sotul e pescar inrait si de cum da caldura ...tot fac treaba asta !!!! Daca e mai mare ,nu il tai eu ,il pun pe el ca nu prea reusesc ,si daca e viu ...nici nu ma ating de el !!!! :shock: :shock: :shock:
    dana
    dana
    Yummy mic
    Yummy mic


    Scorpion Varsta : 47
    Localizare : galati

    Ce nu va place sa faceti in bucatarie? Empty Re: Ce nu va place sa faceti in bucatarie?

    Mesaj Scris de dana Dum Ian 10, 2010 12:11 am

    nu prea imi place sa curat legumele pt mancare..cand e acasa il pun pe sotul meu! :)
    avatar
    Corina
    Bucatar Yummy
     Bucatar Yummy


    feminin Fecioara Varsta : 40
    Localizare : undeva
    Stare de spirit : buna

    Ce nu va place sa faceti in bucatarie? Empty Re: Ce nu va place sa faceti in bucatarie?

    Mesaj Scris de Corina Dum Ian 10, 2010 12:18 am

    eu nu am probleme in bucatarie, imi place sa fac orice de la spalat vase la curatat de cartofi si facut curatenie. Bucatarie e singurul loc in care nu las pe nimeni sa puna mana....numai cand sunt foarte obosita si nu am chef de lucru :)

    Continut sponsorizat


    Ce nu va place sa faceti in bucatarie? Empty Re: Ce nu va place sa faceti in bucatarie?

    Mesaj Scris de Continut sponsorizat


      Data/ora curentă este: Dum Apr 28, 2024 8:42 pm