Bucate cu gust....Yummy

Yummy, yummy! Bine ati venit!

Te rugam sa te inregistrezi sau sa te conectezi pentru a putea avea acces la toate sectiunile forumului!

Oricarui membru nou care in decurs de 7 zile de la inregistrare nu a scris nici macar mesajul de prezentare, i se va dezactiva contul.

Multe lucruri yummy te asteapta: retete cu imagini, concursuri cu premii deosebite, informatii si multe sfaturi incercate chiar de noi!

Te asteptam!

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Bucate cu gust....Yummy

Yummy, yummy! Bine ati venit!

Te rugam sa te inregistrezi sau sa te conectezi pentru a putea avea acces la toate sectiunile forumului!

Oricarui membru nou care in decurs de 7 zile de la inregistrare nu a scris nici macar mesajul de prezentare, i se va dezactiva contul.

Multe lucruri yummy te asteapta: retete cu imagini, concursuri cu premii deosebite, informatii si multe sfaturi incercate chiar de noi!

Te asteptam!

Bucate cu gust....Yummy

Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Bucate cu gust....Yummy

Nu e mestesug a gati mancare, ci e mestesug a potrivi din sare.

Subiecte similare

Concurs de fidelitate

Photobucket

Ultimele subiecte

» 11 ingrediente dezgustătoare pe care le putem consuma zilnic
Cadouri mici, efecte mari - Pagina 3 EmptyLun Apr 02, 2012 1:04 pm Scris de Pamico

» Alerta maxima pe sistemele cu Windows
Cadouri mici, efecte mari - Pagina 3 EmptySam Mar 17, 2012 11:23 pm Scris de Pamico

» Mucenici de peste tot
Cadouri mici, efecte mari - Pagina 3 EmptyMier Mar 14, 2012 7:39 pm Scris de Eva Maria Scumpa

» Un martisor de la Google - din 1 Martie - one policy, one Google experience
Cadouri mici, efecte mari - Pagina 3 EmptySam Feb 25, 2012 4:50 pm Scris de Pamico

» Ce mancam azi 3
Cadouri mici, efecte mari - Pagina 3 EmptyVin Feb 24, 2012 10:21 pm Scris de Eva Maria Scumpa

» Cornulete cu rahat.
Cadouri mici, efecte mari - Pagina 3 EmptyJoi Feb 23, 2012 4:12 pm Scris de mariana

» Taifas la cafeluta 5
Cadouri mici, efecte mari - Pagina 3 EmptyJoi Feb 23, 2012 4:09 pm Scris de mariana

» Trufe de ciocolata cu coaja de portocala
Cadouri mici, efecte mari - Pagina 3 EmptyMar Feb 14, 2012 5:52 pm Scris de mariana

» Furculita deasupra cutitului sau cat de rau mancam
Cadouri mici, efecte mari - Pagina 3 EmptyMar Feb 14, 2012 5:43 pm Scris de mariana

» PAINEA CU OREZ
Cadouri mici, efecte mari - Pagina 3 EmptyDum Feb 12, 2012 12:15 am Scris de Eva Maria Scumpa

» Ce mancam la micul dejun?
Cadouri mici, efecte mari - Pagina 3 EmptyDum Feb 12, 2012 12:09 am Scris de Eva Maria Scumpa

» Pe carari de munte
Cadouri mici, efecte mari - Pagina 3 EmptySam Feb 11, 2012 8:55 pm Scris de Eva Maria Scumpa

» Depasirea dificultatilor in relatia de cuplu
Cadouri mici, efecte mari - Pagina 3 EmptySam Feb 11, 2012 6:30 pm Scris de Eva Maria Scumpa

» Unt vs margarina
Cadouri mici, efecte mari - Pagina 3 EmptyJoi Feb 09, 2012 8:29 pm Scris de Fraiche-Bistro

» Prajitura "Ziua si noaptea"
Cadouri mici, efecte mari - Pagina 3 EmptyMar Ian 24, 2012 1:44 pm Scris de Eva Maria Scumpa

» Cum să-ţi încarci telefonul sau laptopul pentru a-ţi proteja acumulatorul
Cadouri mici, efecte mari - Pagina 3 EmptyDum Ian 15, 2012 4:31 pm Scris de Pamico

» Craciunul- sarbatoarea familiei
Cadouri mici, efecte mari - Pagina 3 EmptyVin Dec 23, 2011 10:14 am Scris de Eva Maria Scumpa

» Falafel- chiftelute din naut si legume
Cadouri mici, efecte mari - Pagina 3 EmptyVin Dec 23, 2011 10:03 am Scris de Eva Maria Scumpa

» ZACUSCA DE FASOLE PASTAI
Cadouri mici, efecte mari - Pagina 3 EmptyVin Dec 23, 2011 10:00 am Scris de Eva Maria Scumpa

» Pandispan
Cadouri mici, efecte mari - Pagina 3 EmptyDum Dec 11, 2011 7:09 am Scris de Eva Maria Scumpa

» Să mai avem încredere în dolar?
Cadouri mici, efecte mari - Pagina 3 EmptyDum Dec 04, 2011 3:16 am Scris de Pamico

» PANETTONE CU CIOCOLATA SI MIGDALE – masina de facut paine
Cadouri mici, efecte mari - Pagina 3 EmptyMar Noi 29, 2011 11:43 am Scris de CRINA

» MELCISORI PIZZA
Cadouri mici, efecte mari - Pagina 3 EmptyMar Noi 29, 2011 11:39 am Scris de CRINA

» Musaca din vinete si cartofi
Cadouri mici, efecte mari - Pagina 3 EmptyMar Noi 29, 2011 11:33 am Scris de CRINA

» Gulii umplute cu ciuperci
Cadouri mici, efecte mari - Pagina 3 EmptyMar Noi 29, 2011 11:32 am Scris de CRINA

Cine este conectat?

În total sunt 15 utilizatori conectați: 0 Înregistrați, 0 Invizibil și 15 Vizitatori :: 1 Motor de căutare

Nici unul


Recordul de utilizatori conectați a fost de 100, Vin Feb 02, 2024 6:50 am

Top postatori

Salt'n Pepper (4110)
Cadouri mici, efecte mari - Pagina 3 Bar_leftCadouri mici, efecte mari - Pagina 3 BarCadouri mici, efecte mari - Pagina 3 Bar_right 
Corina (3482)
Cadouri mici, efecte mari - Pagina 3 Bar_leftCadouri mici, efecte mari - Pagina 3 BarCadouri mici, efecte mari - Pagina 3 Bar_right 
spicy (1621)
Cadouri mici, efecte mari - Pagina 3 Bar_leftCadouri mici, efecte mari - Pagina 3 BarCadouri mici, efecte mari - Pagina 3 Bar_right 
ionela2682 (1505)
Cadouri mici, efecte mari - Pagina 3 Bar_leftCadouri mici, efecte mari - Pagina 3 BarCadouri mici, efecte mari - Pagina 3 Bar_right 
lacramioara (1381)
Cadouri mici, efecte mari - Pagina 3 Bar_leftCadouri mici, efecte mari - Pagina 3 BarCadouri mici, efecte mari - Pagina 3 Bar_right 
vdaiana (1335)
Cadouri mici, efecte mari - Pagina 3 Bar_leftCadouri mici, efecte mari - Pagina 3 BarCadouri mici, efecte mari - Pagina 3 Bar_right 
mireya (1247)
Cadouri mici, efecte mari - Pagina 3 Bar_leftCadouri mici, efecte mari - Pagina 3 BarCadouri mici, efecte mari - Pagina 3 Bar_right 
Pisyoana (1142)
Cadouri mici, efecte mari - Pagina 3 Bar_leftCadouri mici, efecte mari - Pagina 3 BarCadouri mici, efecte mari - Pagina 3 Bar_right 
Mihaela (1058)
Cadouri mici, efecte mari - Pagina 3 Bar_leftCadouri mici, efecte mari - Pagina 3 BarCadouri mici, efecte mari - Pagina 3 Bar_right 
diana (1034)
Cadouri mici, efecte mari - Pagina 3 Bar_leftCadouri mici, efecte mari - Pagina 3 BarCadouri mici, efecte mari - Pagina 3 Bar_right 


visit counter

All Cooking Sites

+13
diana
vdaiana
ionela2682
Eva Maria Scumpa
sugar&spice
mireya
spicy
Daniela
Pisyoana
MIHAELA 73
Corina
Mihaela
Salt'n Pepper
17 participanți

    Cadouri mici, efecte mari

    Salt'n Pepper
    Salt'n Pepper
    Bucatar Yummy
     Bucatar Yummy


    feminin Varsator Varsta : 47
    Localizare : Athens,Greece
    Stare de spirit : buna, taaare buna

    Cadouri mici, efecte mari - Pagina 3 Empty Re: Cadouri mici, efecte mari

    Mesaj Scris de Salt'n Pepper Lun Mar 15, 2010 8:32 pm

    Oana, uite o idee de decoratiune pt botez:

    Cadouri mici, efecte mari - Pagina 3 017-10

    Cadouri mici, efecte mari - Pagina 3 018-16

    Cadouri mici, efecte mari - Pagina 3 019-12

    Acum, pentru Pasti, voi scoate pamblicutele si voi atarna fluturi si flori.
    Salt'n Pepper
    Salt'n Pepper
    Bucatar Yummy
     Bucatar Yummy


    feminin Varsator Varsta : 47
    Localizare : Athens,Greece
    Stare de spirit : buna, taaare buna

    Cadouri mici, efecte mari - Pagina 3 Empty Re: Cadouri mici, efecte mari

    Mesaj Scris de Salt'n Pepper Lun Mar 15, 2010 8:37 pm

    Asa au aratat marturiile la botezul Sarei:

    Cadouri mici, efecte mari - Pagina 3 020-12
    avatar
    Corina
    Bucatar Yummy
     Bucatar Yummy


    feminin Fecioara Varsta : 40
    Localizare : undeva
    Stare de spirit : buna

    Cadouri mici, efecte mari - Pagina 3 Empty Re: Cadouri mici, efecte mari

    Mesaj Scris de Corina Lun Mar 15, 2010 9:55 pm

    fetelor ce sunt marturiile?
    am vazut ca si pe la nunti sunt marturii..nu stiu ce sunt,, la noi nu se obisnuieste. ma luminati?
    mireya
    mireya
    Bucatar Yummy
     Bucatar Yummy


    feminin Pesti Varsta : 47
    Localizare : otopeni
    Stare de spirit : in general buna

    Cadouri mici, efecte mari - Pagina 3 Empty Re: Cadouri mici, efecte mari

    Mesaj Scris de mireya Lun Mar 15, 2010 10:16 pm

    Cori ,am vazut si eu ca acum asa se da pe la nunti !
    Anul trecut am primit si noi prma data :sunt niste ...pietricele albe puse intr-un saculet alb ,legat cu o fundita alba si sunt puse in fata fiecarui invitat (la masa) si la plecare si le ia fiecare daca vrea .Cel putin asa au fost astea de la nunta de are va ziceam .
    Alex ,stie mai bine ./
    Salt'n Pepper
    Salt'n Pepper
    Bucatar Yummy
     Bucatar Yummy


    feminin Varsator Varsta : 47
    Localizare : Athens,Greece
    Stare de spirit : buna, taaare buna

    Cadouri mici, efecte mari - Pagina 3 Empty Re: Cadouri mici, efecte mari

    Mesaj Scris de Salt'n Pepper Lun Mar 15, 2010 10:23 pm

    Eeee, aici este traditie. In Romania este fita!

    Martirika- sunt cruciulitele care se pun in piept tuturor celor ce participa la increstinarea copilului. Asa cum zice si cuvantul, se dau martorilor.
    Bombonierele -sunt cadourile pe care parintii copilului le fac celor ce le-au facut cinstea de a asista la un asa mare eveniment din viata lor: botezul copilului. Si bombonierele pot fi diferite obiecte, jucarii in cutiute sau saculete, dar insotite intotdeuna de bomboane speciale (numar impar!). Bombonierele se ofera la biserica, dupa slujba religioasa, imediat dupa ce parintii sau mirii ( la nunti)sunt felicitati.
    Bombonierele se ofera atat la botezuri cat si la nunti, pentru ca, aici mai este un obicei: toata lumea invitata la eveniment, va veni la biserica. Apoi, doar cativa vor merge si la masa. Pentru ca, in esenta, evenimentul propriu zis, are loc la biserica, acolo se tine misterul (asa cum se zice). Nicidecum la masa, asa cum se face la noi! ( un subiect ce-mi place muuult!!! Cadouri mici, efecte mari - Pagina 3 272571 )
    Si inca ceva: aici rar se ofera bani ca si cadou! Aici lumea face nunta sau botezul pentru semnificatia religioasa, nicidecum pentru a scoate un ban. Aici se primesc si se ofera cadouri.
    avatar
    Corina
    Bucatar Yummy
     Bucatar Yummy


    feminin Fecioara Varsta : 40
    Localizare : undeva
    Stare de spirit : buna

    Cadouri mici, efecte mari - Pagina 3 Empty Re: Cadouri mici, efecte mari

    Mesaj Scris de Corina Lun Mar 15, 2010 10:29 pm

    ma mut "la"Grecia Cadouri mici, efecte mari - Pagina 3 272571
    Pisyoana
    Pisyoana
    Bucatar Yummy
     Bucatar Yummy


    feminin Gemeni Varsta : 38
    Localizare : Atena
    Stare de spirit : foarte buna... de la Anastasia mi se trage :)

    Cadouri mici, efecte mari - Pagina 3 Empty Re: Cadouri mici, efecte mari

    Mesaj Scris de Pisyoana Mar Mar 16, 2010 2:02 am

    Mai e timp pana atunci, vorbim... vedem noi.

    Sunt f misto!! Pe astea tot tu le-ai facut? ca eu ma gandesc si deja ma apuca groaza Cadouri mici, efecte mari - Pagina 3 272571

    Am gasit si pantofiori ieftini si tare draguti.

    http://cgi.ebay.co.uk/Sarah-Louise-Satin-Christening-Shoes-12-Months-White_W0QQitemZ300401051844QQcmdZViewItemQQptZNew_Baby_Christening_RL?hash=item45f14c48c4

    Aici cred ca sunt pe putin 40-50 de euro...
    Pisyoana
    Pisyoana
    Bucatar Yummy
     Bucatar Yummy


    feminin Gemeni Varsta : 38
    Localizare : Atena
    Stare de spirit : foarte buna... de la Anastasia mi se trage :)

    Cadouri mici, efecte mari - Pagina 3 Empty Re: Cadouri mici, efecte mari

    Mesaj Scris de Pisyoana Mar Mar 16, 2010 2:51 am

    Alex, crezi ca astea sunt ok ca si pret?

    http://cgi.ebay.co.uk/Orthodox-Baptism-Undergarments-Towels-Oil-Sheet-Set-P_W0QQitemZ380181672724QQcmdZViewItemQQptZLH_DefaultDomain_0?hash=item588497f314

    Contine asa:

    1 prosop mare pt copil, 1 prosop mic pt preot, 1 "oil sheet" la asta nu stiu cum se zice :D, si lenjeria, palaria, pantalonasii aia sau chiloti, ce-or fi ei si un maieu ( cred ca asa se traduce undershirt )

    Si cica scrie in greaca "ma boteaza azi: :D
    Salt'n Pepper
    Salt'n Pepper
    Bucatar Yummy
     Bucatar Yummy


    feminin Varsator Varsta : 47
    Localizare : Athens,Greece
    Stare de spirit : buna, taaare buna

    Cadouri mici, efecte mari - Pagina 3 Empty Re: Cadouri mici, efecte mari

    Mesaj Scris de Salt'n Pepper Mar Mar 16, 2010 9:12 pm

    Ooo, sunt scumpe, Oana!
    Pisyoana
    Pisyoana
    Bucatar Yummy
     Bucatar Yummy


    feminin Gemeni Varsta : 38
    Localizare : Atena
    Stare de spirit : foarte buna... de la Anastasia mi se trage :)

    Cadouri mici, efecte mari - Pagina 3 Empty Re: Cadouri mici, efecte mari

    Mesaj Scris de Pisyoana Joi Mar 18, 2010 7:22 pm

    M-am hotarat!

    Fac eu cutiutele... adica le cumpar pe astea

    Cadouri mici, efecte mari - Pagina 3 Fymonk

    si aplic broderia asta

    Cadouri mici, efecte mari - Pagina 3 Ifnynb

    Iar sus, pe capac o sa fac o funda din organza si o sa leg asta

    Cadouri mici, efecte mari - Pagina 3 5b19hy

    Si scutesc cam 60 de euro dar am si placerea sa le fac eu Cadouri mici, efecte mari - Pagina 3 272571
    Salt'n Pepper
    Salt'n Pepper
    Bucatar Yummy
     Bucatar Yummy


    feminin Varsator Varsta : 47
    Localizare : Athens,Greece
    Stare de spirit : buna, taaare buna

    Cadouri mici, efecte mari - Pagina 3 Empty Re: Cadouri mici, efecte mari

    Mesaj Scris de Salt'n Pepper Joi Mar 18, 2010 8:17 pm

    Pai vezi ca esti fata desteapta!!! Afacerea perfecta! Satisfactia pe care o vei avea cand le vei face tu, cu manuta ta, nu ti-o poate da nici o alta bomboniera, fie ea si poleita cu aur! Cadouri mici, efecte mari - Pagina 3 381741

    Spor la treaba!
    avatar
    Corina
    Bucatar Yummy
     Bucatar Yummy


    feminin Fecioara Varsta : 40
    Localizare : undeva
    Stare de spirit : buna

    Cadouri mici, efecte mari - Pagina 3 Empty Re: Cadouri mici, efecte mari

    Mesaj Scris de Corina Joi Mar 18, 2010 8:23 pm

    Super idee Oana, ai satisfactia muncii tale si economisesti si niste banuti
    Pisyoana
    Pisyoana
    Bucatar Yummy
     Bucatar Yummy


    feminin Gemeni Varsta : 38
    Localizare : Atena
    Stare de spirit : foarte buna... de la Anastasia mi se trage :)

    Cadouri mici, efecte mari - Pagina 3 Empty Re: Cadouri mici, efecte mari

    Mesaj Scris de Pisyoana Joi Mar 18, 2010 9:24 pm

    Da, pai sunt cam ca alea pe care vroiam sa le cumpar.
    Am fost pe aici pe la magazine si nu gasesc cutii sub 3 euro bucata Cadouri mici, efecte mari - Pagina 3 266211

    Alex, abia astept sa imi ajunga charm-urile acasa Cadouri mici, efecte mari - Pagina 3 381741

    Ps: te-am sunat mai devreme, o sa sun mai tarziu ca ma duc sa ii dau sa pape Anastasiei si sa o adorm Cadouri mici, efecte mari - Pagina 3 272571
    mireya
    mireya
    Bucatar Yummy
     Bucatar Yummy


    feminin Pesti Varsta : 47
    Localizare : otopeni
    Stare de spirit : in general buna

    Cadouri mici, efecte mari - Pagina 3 Empty Re: Cadouri mici, efecte mari

    Mesaj Scris de mireya Joi Mar 18, 2010 9:43 pm

    Spor la lucru Oana .Foarte frumoase sunt!!!!
    Salt'n Pepper
    Salt'n Pepper
    Bucatar Yummy
     Bucatar Yummy


    feminin Varsator Varsta : 47
    Localizare : Athens,Greece
    Stare de spirit : buna, taaare buna

    Cadouri mici, efecte mari - Pagina 3 Empty Re: Cadouri mici, efecte mari

    Mesaj Scris de Salt'n Pepper Joi Mar 18, 2010 9:47 pm

    M-ai sunat??? Cand doarme Sara ascund telefoanele, dar.....
    Pe fix sau pe mobil? Ca nu am vazut apel.... Cadouri mici, efecte mari - Pagina 3 478792
    Pisyoana
    Pisyoana
    Bucatar Yummy
     Bucatar Yummy


    feminin Gemeni Varsta : 38
    Localizare : Atena
    Stare de spirit : foarte buna... de la Anastasia mi se trage :)

    Cadouri mici, efecte mari - Pagina 3 Empty Re: Cadouri mici, efecte mari

    Mesaj Scris de Pisyoana Joi Mar 18, 2010 9:55 pm

    Pe mobil bre ca nu-ti stiu fixul! Cadouri mici, efecte mari - Pagina 3 272571
    Pisyoana
    Pisyoana
    Bucatar Yummy
     Bucatar Yummy


    feminin Gemeni Varsta : 38
    Localizare : Atena
    Stare de spirit : foarte buna... de la Anastasia mi se trage :)

    Cadouri mici, efecte mari - Pagina 3 Empty Re: Cadouri mici, efecte mari

    Mesaj Scris de Pisyoana Vin Mar 19, 2010 6:12 am

    Iar va bat la cap... nu dati cu rosii Cadouri mici, efecte mari - Pagina 3 751961 Cadouri mici, efecte mari - Pagina 3 272571

    Cam cat costa un lant de aur cu cruciulita? Sa nu fie nici prea gros, dar nici subtire?

    Eu am gasit lant din aur alb cu cruciulita cu diamante, la 340 de euro... mie nu mi se pare mult... Cadouri mici, efecte mari - Pagina 3 266211
    Salt'n Pepper
    Salt'n Pepper
    Bucatar Yummy
     Bucatar Yummy


    feminin Varsator Varsta : 47
    Localizare : Athens,Greece
    Stare de spirit : buna, taaare buna

    Cadouri mici, efecte mari - Pagina 3 Empty Re: Cadouri mici, efecte mari

    Mesaj Scris de Salt'n Pepper Vin Mar 19, 2010 1:12 pm

    Lantisor (care la maturitate vine la baza gatului) si cruciulita fina si eleganta, 100 de euro, Nea Smyrni. Am cumparat eu in iulie pentru finuta mea.

    Dar vezi ca astia sunt smecheri: daca le zici ca e pentru botez, iti arata niste cruci din alea de-i vor atarna copilulul la gat 5 kg!!! Cu tot felul de treburi pe ele, ca pe vremea bunicii. Ca asa sunt alea de botez, cica: trebuie sa fie bogate. Nu, nene, io vreau simpla: am luat o cruciulita de aur cu briliante pe toata suprafata ei. Sigur o va purta cand va creste, pentru ca este subtire, mica si delicata.
    Pisyoana
    Pisyoana
    Bucatar Yummy
     Bucatar Yummy


    feminin Gemeni Varsta : 38
    Localizare : Atena
    Stare de spirit : foarte buna... de la Anastasia mi se trage :)

    Cadouri mici, efecte mari - Pagina 3 Empty Re: Cadouri mici, efecte mari

    Mesaj Scris de Pisyoana Vin Mar 19, 2010 4:53 pm

    M-ai salvat!!

    Asa ieftin?!?! Super! credeam ca e vreo 4-500 e euro! Asa auzisem... Cadouri mici, efecte mari - Pagina 3 478792
    ionela2682
    ionela2682
    Moderator
    Moderator


    feminin Varsator Varsta : 42
    Localizare : medgidia-constanta
    Stare de spirit : optimista

    Cadouri mici, efecte mari - Pagina 3 Empty re

    Mesaj Scris de ionela2682 Vin Mar 19, 2010 6:09 pm

    Salt'n Pepper a scris:Eeee, aici este traditie. In Romania este fita!

    Martirika- sunt cruciulitele care se pun in piept tuturor celor ce participa la increstinarea copilului. Asa cum zice si cuvantul, se dau martorilor.
    Bombonierele -sunt cadourile pe care parintii copilului le fac celor ce le-au facut cinstea de a asista la un asa mare eveniment din viata lor: botezul copilului. Si bombonierele pot fi diferite obiecte, jucarii in cutiute sau saculete, dar insotite intotdeuna de bomboane speciale (numar impar!). Bombonierele se ofera la biserica, dupa slujba religioasa, imediat dupa ce parintii sau mirii ( la nunti)sunt felicitati.
    Bombonierele se ofera atat la botezuri cat si la nunti, pentru ca, aici mai este un obicei: toata lumea invitata la eveniment, va veni la biserica. Apoi, doar cativa vor merge si la masa. Pentru ca, in esenta, evenimentul propriu zis, are loc la biserica, acolo se tine misterul (asa cum se zice). Nicidecum la masa, asa cum se face la noi! ( un subiect ce-mi place muuult!!! Cadouri mici, efecte mari - Pagina 3 272571 )
    Si inca ceva: aici rar se ofera bani ca si cadou! Aici lumea face nunta sau botezul pentru semnificatia religioasa, nicidecum pentru a scoate un ban. Aici se primesc si se ofera cadouri.

    marturiile cum le zici tu sunt acele bomboane care se arunca in biserica la nunti sau botezuri cand se face hora aceea in jurul mesei? eu asa am vazut ca se face !
    cica sa aibe drumul dulce cel mic sau mirii,cat despre bomboniere ,mai nou am vazut si eu dar sincer nu stiu ce rol mai au si alea!

    Cadouri mici, efecte mari - Pagina 3 272571
    Salt'n Pepper
    Salt'n Pepper
    Bucatar Yummy
     Bucatar Yummy


    feminin Varsator Varsta : 47
    Localizare : Athens,Greece
    Stare de spirit : buna, taaare buna

    Cadouri mici, efecte mari - Pagina 3 Empty Re: Cadouri mici, efecte mari

    Mesaj Scris de Salt'n Pepper Vin Mar 19, 2010 7:24 pm

    Ionela, in Romania nu este traditie si nu are nici o semnificatie in afara de fala. Este ceva importat, care da bine in fata invitatilor.

    Oana, daca vrei, mergem impreuna.
    ionela2682
    ionela2682
    Moderator
    Moderator


    feminin Varsator Varsta : 42
    Localizare : medgidia-constanta
    Stare de spirit : optimista

    Cadouri mici, efecte mari - Pagina 3 Empty re

    Mesaj Scris de ionela2682 Vin Mar 19, 2010 7:59 pm

    asa m-am gandit si eu! binenteles ca de mancat le-am mancat!
    mai nou am vazut niste figurine ,un fel de bibelouri impachetate frumos care se ofera drept amintire invitatilor!
    Pisyoana
    Pisyoana
    Bucatar Yummy
     Bucatar Yummy


    feminin Gemeni Varsta : 38
    Localizare : Atena
    Stare de spirit : foarte buna... de la Anastasia mi se trage :)

    Cadouri mici, efecte mari - Pagina 3 Empty Re: Cadouri mici, efecte mari

    Mesaj Scris de Pisyoana Sam Mar 20, 2010 2:56 am

    Alex, saru' mana! Chiar vreau sa mergem impreuna!
    Vb la tel! Cadouri mici, efecte mari - Pagina 3 381741
    Pisyoana
    Pisyoana
    Bucatar Yummy
     Bucatar Yummy


    feminin Gemeni Varsta : 38
    Localizare : Atena
    Stare de spirit : foarte buna... de la Anastasia mi se trage :)

    Cadouri mici, efecte mari - Pagina 3 Empty Re: Cadouri mici, efecte mari

    Mesaj Scris de Pisyoana Mier Mar 31, 2010 3:56 pm

    Am inceput sa fac bombonierele.
    Pana la urma am cumparat cutii albe ca mi s-a parut prea mult roz.

    Deocamdata am aplicat doar ursuletii, urmeaza funditele si suzetele

    Cadouri mici, efecte mari - Pagina 3 5uhdm1
    Salt'n Pepper
    Salt'n Pepper
    Bucatar Yummy
     Bucatar Yummy


    feminin Varsator Varsta : 47
    Localizare : Athens,Greece
    Stare de spirit : buna, taaare buna

    Cadouri mici, efecte mari - Pagina 3 Empty Re: Cadouri mici, efecte mari

    Mesaj Scris de Salt'n Pepper Mier Mar 31, 2010 4:28 pm

    Ce-mi plac... Cadouri mici, efecte mari - Pagina 3 381741 Cadouri mici, efecte mari - Pagina 3 381741

    Continut sponsorizat


    Cadouri mici, efecte mari - Pagina 3 Empty Re: Cadouri mici, efecte mari

    Mesaj Scris de Continut sponsorizat


      Data/ora curentă este: Dum Apr 28, 2024 5:51 am