Bucate cu gust....Yummy

Yummy, yummy! Bine ati venit!

Te rugam sa te inregistrezi sau sa te conectezi pentru a putea avea acces la toate sectiunile forumului!

Oricarui membru nou care in decurs de 7 zile de la inregistrare nu a scris nici macar mesajul de prezentare, i se va dezactiva contul.

Multe lucruri yummy te asteapta: retete cu imagini, concursuri cu premii deosebite, informatii si multe sfaturi incercate chiar de noi!

Te asteptam!

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Bucate cu gust....Yummy

Yummy, yummy! Bine ati venit!

Te rugam sa te inregistrezi sau sa te conectezi pentru a putea avea acces la toate sectiunile forumului!

Oricarui membru nou care in decurs de 7 zile de la inregistrare nu a scris nici macar mesajul de prezentare, i se va dezactiva contul.

Multe lucruri yummy te asteapta: retete cu imagini, concursuri cu premii deosebite, informatii si multe sfaturi incercate chiar de noi!

Te asteptam!

Bucate cu gust....Yummy

Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Bucate cu gust....Yummy

Nu e mestesug a gati mancare, ci e mestesug a potrivi din sare.

Concurs de fidelitate

Photobucket

Ultimele subiecte

» 11 ingrediente dezgustătoare pe care le putem consuma zilnic
Cum fotografiem mancarea - Pagina 2 EmptyLun Apr 02, 2012 1:04 pm Scris de Pamico

» Alerta maxima pe sistemele cu Windows
Cum fotografiem mancarea - Pagina 2 EmptySam Mar 17, 2012 11:23 pm Scris de Pamico

» Mucenici de peste tot
Cum fotografiem mancarea - Pagina 2 EmptyMier Mar 14, 2012 7:39 pm Scris de Eva Maria Scumpa

» Un martisor de la Google - din 1 Martie - one policy, one Google experience
Cum fotografiem mancarea - Pagina 2 EmptySam Feb 25, 2012 4:50 pm Scris de Pamico

» Ce mancam azi 3
Cum fotografiem mancarea - Pagina 2 EmptyVin Feb 24, 2012 10:21 pm Scris de Eva Maria Scumpa

» Cornulete cu rahat.
Cum fotografiem mancarea - Pagina 2 EmptyJoi Feb 23, 2012 4:12 pm Scris de mariana

» Taifas la cafeluta 5
Cum fotografiem mancarea - Pagina 2 EmptyJoi Feb 23, 2012 4:09 pm Scris de mariana

» Trufe de ciocolata cu coaja de portocala
Cum fotografiem mancarea - Pagina 2 EmptyMar Feb 14, 2012 5:52 pm Scris de mariana

» Furculita deasupra cutitului sau cat de rau mancam
Cum fotografiem mancarea - Pagina 2 EmptyMar Feb 14, 2012 5:43 pm Scris de mariana

» PAINEA CU OREZ
Cum fotografiem mancarea - Pagina 2 EmptyDum Feb 12, 2012 12:15 am Scris de Eva Maria Scumpa

» Ce mancam la micul dejun?
Cum fotografiem mancarea - Pagina 2 EmptyDum Feb 12, 2012 12:09 am Scris de Eva Maria Scumpa

» Pe carari de munte
Cum fotografiem mancarea - Pagina 2 EmptySam Feb 11, 2012 8:55 pm Scris de Eva Maria Scumpa

» Depasirea dificultatilor in relatia de cuplu
Cum fotografiem mancarea - Pagina 2 EmptySam Feb 11, 2012 6:30 pm Scris de Eva Maria Scumpa

» Unt vs margarina
Cum fotografiem mancarea - Pagina 2 EmptyJoi Feb 09, 2012 8:29 pm Scris de Fraiche-Bistro

» Prajitura "Ziua si noaptea"
Cum fotografiem mancarea - Pagina 2 EmptyMar Ian 24, 2012 1:44 pm Scris de Eva Maria Scumpa

» Cum să-ţi încarci telefonul sau laptopul pentru a-ţi proteja acumulatorul
Cum fotografiem mancarea - Pagina 2 EmptyDum Ian 15, 2012 4:31 pm Scris de Pamico

» Craciunul- sarbatoarea familiei
Cum fotografiem mancarea - Pagina 2 EmptyVin Dec 23, 2011 10:14 am Scris de Eva Maria Scumpa

» Falafel- chiftelute din naut si legume
Cum fotografiem mancarea - Pagina 2 EmptyVin Dec 23, 2011 10:03 am Scris de Eva Maria Scumpa

» ZACUSCA DE FASOLE PASTAI
Cum fotografiem mancarea - Pagina 2 EmptyVin Dec 23, 2011 10:00 am Scris de Eva Maria Scumpa

» Pandispan
Cum fotografiem mancarea - Pagina 2 EmptyDum Dec 11, 2011 7:09 am Scris de Eva Maria Scumpa

» Să mai avem încredere în dolar?
Cum fotografiem mancarea - Pagina 2 EmptyDum Dec 04, 2011 3:16 am Scris de Pamico

» PANETTONE CU CIOCOLATA SI MIGDALE – masina de facut paine
Cum fotografiem mancarea - Pagina 2 EmptyMar Noi 29, 2011 11:43 am Scris de CRINA

» MELCISORI PIZZA
Cum fotografiem mancarea - Pagina 2 EmptyMar Noi 29, 2011 11:39 am Scris de CRINA

» Musaca din vinete si cartofi
Cum fotografiem mancarea - Pagina 2 EmptyMar Noi 29, 2011 11:33 am Scris de CRINA

» Gulii umplute cu ciuperci
Cum fotografiem mancarea - Pagina 2 EmptyMar Noi 29, 2011 11:32 am Scris de CRINA

Cine este conectat?

În total sunt 42 utilizatori conectați: 0 Înregistrați, 0 Invizibil și 42 Vizitatori :: 1 Motor de căutare

Nici unul


Recordul de utilizatori conectați a fost de 100, Vin Feb 02, 2024 6:50 am

Top postatori

Salt'n Pepper (4110)
Cum fotografiem mancarea - Pagina 2 Bar_leftCum fotografiem mancarea - Pagina 2 BarCum fotografiem mancarea - Pagina 2 Bar_right 
Corina (3482)
Cum fotografiem mancarea - Pagina 2 Bar_leftCum fotografiem mancarea - Pagina 2 BarCum fotografiem mancarea - Pagina 2 Bar_right 
spicy (1621)
Cum fotografiem mancarea - Pagina 2 Bar_leftCum fotografiem mancarea - Pagina 2 BarCum fotografiem mancarea - Pagina 2 Bar_right 
ionela2682 (1505)
Cum fotografiem mancarea - Pagina 2 Bar_leftCum fotografiem mancarea - Pagina 2 BarCum fotografiem mancarea - Pagina 2 Bar_right 
lacramioara (1381)
Cum fotografiem mancarea - Pagina 2 Bar_leftCum fotografiem mancarea - Pagina 2 BarCum fotografiem mancarea - Pagina 2 Bar_right 
vdaiana (1335)
Cum fotografiem mancarea - Pagina 2 Bar_leftCum fotografiem mancarea - Pagina 2 BarCum fotografiem mancarea - Pagina 2 Bar_right 
mireya (1247)
Cum fotografiem mancarea - Pagina 2 Bar_leftCum fotografiem mancarea - Pagina 2 BarCum fotografiem mancarea - Pagina 2 Bar_right 
Pisyoana (1142)
Cum fotografiem mancarea - Pagina 2 Bar_leftCum fotografiem mancarea - Pagina 2 BarCum fotografiem mancarea - Pagina 2 Bar_right 
Mihaela (1058)
Cum fotografiem mancarea - Pagina 2 Bar_leftCum fotografiem mancarea - Pagina 2 BarCum fotografiem mancarea - Pagina 2 Bar_right 
diana (1034)
Cum fotografiem mancarea - Pagina 2 Bar_leftCum fotografiem mancarea - Pagina 2 BarCum fotografiem mancarea - Pagina 2 Bar_right 


visit counter

All Cooking Sites

+8
catta
Eva Maria Scumpa
vdaiana
Salt'n Pepper
Pisyoana
diana
Corina
ionela2682
12 participanți

    Cum fotografiem mancarea

    avatar
    Corina
    Bucatar Yummy
     Bucatar Yummy


    feminin Fecioara Varsta : 40
    Localizare : undeva
    Stare de spirit : buna

    Cum fotografiem mancarea - Pagina 2 Empty Re: Cum fotografiem mancarea

    Mesaj Scris de Corina Sam Mai 08, 2010 2:45 am

    nici mie nu-mi place data, nici pe cele de vacanta
    Eva Maria Scumpa
    Eva Maria Scumpa
    Yummy mic
    Yummy mic


    feminin Pesti Varsta : 44
    Localizare : Olanda
    Stare de spirit : infometata... de viata! cum sa nu fiu cand e asa gustoasa!!

    Cum fotografiem mancarea - Pagina 2 Empty Re: Cum fotografiem mancarea

    Mesaj Scris de Eva Maria Scumpa Sam Mai 08, 2010 6:07 am

    Vali tanjeste la un Canon EOS 550D.

    Deocamdata ne facem treaba cu un Canon (gasit in fata palatului in Oslo) Ixus 75. Are 7,1 megapixeli. Se vede diferenta intre pozele mele si cele ale Alexandrei, de exemplu, insa sunt recunoascatoare pentru ce am si, daca sunt cuminte si-mi vad de treaba, poate primesc mai mult! Cum fotografiem mancarea - Pagina 2 918937
    Salt'n Pepper
    Salt'n Pepper
    Bucatar Yummy
     Bucatar Yummy


    feminin Varsator Varsta : 47
    Localizare : Athens,Greece
    Stare de spirit : buna, taaare buna

    Cum fotografiem mancarea - Pagina 2 Empty Re: Cum fotografiem mancarea

    Mesaj Scris de Salt'n Pepper Sam Mai 08, 2010 2:31 pm

    Eva, stii cum se zice: degeaba ai scula buna, daca nu stii ce sa faci cu ea! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

    Pozele voastre au stil! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
    avatar
    Corina
    Bucatar Yummy
     Bucatar Yummy


    feminin Fecioara Varsta : 40
    Localizare : undeva
    Stare de spirit : buna

    Cum fotografiem mancarea - Pagina 2 Empty Re: Cum fotografiem mancarea

    Mesaj Scris de Corina Sam Mai 08, 2010 2:33 pm

    asa-i Ale. eu zic ca orice aparat poate scoate poze bune daca e folosit ucm trebuie, trebuie sa-i cunosti ...secretul doar
    Eva Maria Scumpa
    Eva Maria Scumpa
    Yummy mic
    Yummy mic


    feminin Pesti Varsta : 44
    Localizare : Olanda
    Stare de spirit : infometata... de viata! cum sa nu fiu cand e asa gustoasa!!

    Cum fotografiem mancarea - Pagina 2 Empty Re: Cum fotografiem mancarea

    Mesaj Scris de Eva Maria Scumpa Sam Mai 08, 2010 4:06 pm

    Si asta e adevarat, insa si aparatul conteaza...
    catta
    catta
    Yummy mic
    Yummy mic


    masculin Scorpion Varsta : 46
    Localizare : Ilfov
    Stare de spirit : Fericit

    Cum fotografiem mancarea - Pagina 2 Empty Re: Cum fotografiem mancarea

    Mesaj Scris de catta Vin Noi 26, 2010 3:58 am

    Ce dor imi este de Canon-ul meu PowerShot A 95 partea nasoala este ca nu se mai fabrica ca daca se mai facea tot din acela imi luam asa ca acum sunt in cautare de ceva home user cu ceva functii in plus,dar nici prea mare ca nu vrea sa ma car cu buturuga dupa mine in excursii,adica nu genul DSLR care este prea mare si prea profi pentru ce fac eu cu el,dar niciodata sa nu spui niciodata.Si orice as lua tot pe Canon merg.Si parerea mea este ca si aparatul conteaza nu poti sa faci poze super calitate cu toate savonierele asa le zic eu la aparatele mici si simple.Asta m-ar avantaja Canon PowerShot SX20 IS
    paula5610
    paula5610
    Yummy mic
    Yummy mic


    feminin Scorpion Varsta : 40
    Localizare : Innsbruck
    Stare de spirit : buna

    Cum fotografiem mancarea - Pagina 2 Empty Re: Cum fotografiem mancarea

    Mesaj Scris de paula5610 Vin Noi 26, 2010 6:08 am

    Catta si al meu sot e fan Cannon,dar eu am un Sony Cyber-Shot 10,1 megapixeli,si sunt foarte multumita de calitatea lui,atat ziua cat si noaptea! eu ti-l propun cu mare incredere daca vrei ceva mic,ce poti avea in geanta mereu!;)
    Salt'n Pepper
    Salt'n Pepper
    Bucatar Yummy
     Bucatar Yummy


    feminin Varsator Varsta : 47
    Localizare : Athens,Greece
    Stare de spirit : buna, taaare buna

    Cum fotografiem mancarea - Pagina 2 Empty Re: Cum fotografiem mancarea

    Mesaj Scris de Salt'n Pepper Vin Noi 26, 2010 1:17 pm

    Daaa, Cata, de cord cu tine! Eu am un animal de aparat semiprofi si ma dor umerii carandu-l dupa mine! De multe ori il las acasa... Dar e bun! Isi face treaba ca lumea! Insa, de multe ori ma bate gandul sa-mi iau si unul mai mic si mai usor. De carat prin parc, cu Sara. Ca atunci cand apar cu magaoaia se uita lumea la mine ca la fotoreporteri! Cum fotografiem mancarea - Pagina 2 272571
    vdaiana
    vdaiana
    Bucatar Yummy
     Bucatar Yummy


    feminin Sagetator Varsta : 46
    Localizare : Timisoara

    Cum fotografiem mancarea - Pagina 2 Empty Re: Cum fotografiem mancarea

    Mesaj Scris de vdaiana Vin Noi 26, 2010 3:46 pm

    io am inceput sa citesc despre reguli in foto :)
    deocamdata am retinut regula treimilor. habar n-aveam despre asta. dupa gustul meu de obicei pun vedetea pozei fix in centru. eh regula zice altfel. am sa incerc sa fac si io asa.
    http://www.zona-foto.com/tutoriale-fotografie/reguli-de-compozitie-in-fotografie/
    http://www.foto-magazin.ro/foto-tehnica_open.php?art=ftm20/archives/2006/07/zece_intrebari.html

    canon-ul nou (SX120 IS) imi place tare mult. e istet. mai trebe sa ma invat io sa scot istetimea din el :D
    Salt'n Pepper
    Salt'n Pepper
    Bucatar Yummy
     Bucatar Yummy


    feminin Varsator Varsta : 47
    Localizare : Athens,Greece
    Stare de spirit : buna, taaare buna

    Cum fotografiem mancarea - Pagina 2 Empty Re: Cum fotografiem mancarea

    Mesaj Scris de Salt'n Pepper Vin Noi 26, 2010 6:40 pm

    Foarte interesante informatiile, Daiana! Nici eu nu stiam unele chestii. Invatam, invatam....
    diana
    diana
    Bucatar Yummy
     Bucatar Yummy


    feminin Berbec Varsta : 49
    Localizare : timis
    Stare de spirit : optimista

    Cum fotografiem mancarea - Pagina 2 Empty Re: Cum fotografiem mancarea

    Mesaj Scris de diana Sam Noi 27, 2010 2:57 am

    imi place foarte mult subiectul...eu nu mai am aparat foto, folosesc telefonul si se observa.....l-au scapat pitici de pamant si nu sa blocat obiectivul Cum fotografiem mancarea - Pagina 2 478792 se invarte putin si se inchide de tot...nu stiu unde l-s putea duce la reparat.

    ce stiu e ca cel mai bine ies pozele facute la lumina zilei, daca e soare afara si mai bine! dar trebuie sa incerci din unghiuri diferite pana iese poza perfecta...aaaa si la neon ies e mai bine decat la un bec obisnuit.

    catta
    catta
    Yummy mic
    Yummy mic


    masculin Scorpion Varsta : 46
    Localizare : Ilfov
    Stare de spirit : Fericit

    Cum fotografiem mancarea - Pagina 2 Empty Re: Cum fotografiem mancarea

    Mesaj Scris de catta Sam Noi 27, 2010 5:24 am

    diana a scris:imi place foarte mult subiectul...eu nu mai am aparat foto, folosesc telefonul si se observa.....l-au scapat pitici de pamant si nu sa blocat obiectivul Cum fotografiem mancarea - Pagina 2 478792 se invarte putin si se inchide de tot...nu stiu unde l-s putea duce la reparat.

    Suntem la fel la capitolul aparate pe al meu la scapat Maria partea misto este ca eu o filmam cu camera in timp ce ea dadea cu el de pamant (cand creste ii arat filmul si o pun sa dea banii pe el Cum fotografiem mancarea - Pagina 2 272571 la prima ei pensie Cum fotografiem mancarea - Pagina 2 272571 )partea nasoala e ca costa in jur de 4 milioane sa-l repar si nu stiu daca merita desi e cam nou nu are decat vreo 2000 de poze la activ si din cate stiu eu un aparat merge peste 50 mii de declansari,mai ma gandesc,ca ma intelegeam de minune cu el si era si mic incapea in aceasi geanta cu camera video si mai bagam si portofelul si cheile pe linga si tigarile cu bricheta ,intre timp nu mai fumez m-am lasat plus casete carduri cable si ce mai are camera la ea.Si imi placea ca are acumulatori gen baterii AA care nu eram dependent de priza,era bun ce sa mai zic,a si mai vreau neaparat cu ecran care se deschide si rabateaza,sunt modest nu vreau multe rau la un aparat,cat despre ce spunea Ale cu DSLR jos palari in fata lor este rolls royce-ul aparatelor,le apreciez poate m-as risca si eu la unul dar cu conditia sa si invat ceva despre fotografie.Are un cumnatul meu din partea lui sormea si mai vine si ii face poze Mariei ca sa am ceva de calitate si va zic ca din pozele facute cu acel aparat am vazut si nuantele de culoare de pe pereti (adica cat de prost a fost vopsit,care cu ochiul liber nu-ti dai seama)asa de clar face poze dar cum am spus e prea mare si momentan "is very expensive" ca daca dau banii trebuie sa iau "over the top"ca la cum apar acum il iei azi si maine e deja vechi.
    Salt'n Pepper
    Salt'n Pepper
    Bucatar Yummy
     Bucatar Yummy


    feminin Varsator Varsta : 47
    Localizare : Athens,Greece
    Stare de spirit : buna, taaare buna

    Cum fotografiem mancarea - Pagina 2 Empty Re: Cum fotografiem mancarea

    Mesaj Scris de Salt'n Pepper Sam Noi 27, 2010 2:20 pm

    Dia, cica e buna lumina naturala, dar nu e recaomandat sa faci poze la pranz, ci dimineata sau seara, pentru ca soarele nu cade vertical.

    avatar
    Corina
    Bucatar Yummy
     Bucatar Yummy


    feminin Fecioara Varsta : 40
    Localizare : undeva
    Stare de spirit : buna

    Cum fotografiem mancarea - Pagina 2 Empty Re: Cum fotografiem mancarea

    Mesaj Scris de Corina Sam Noi 27, 2010 9:04 pm

    in general eu prefer lumina naturala..nu prea fac la artificiala pt ca nu-i ies pozele deloc cum ar trebui. Cat despre dimineata la pranz sau seara, eu le afac cand apuc, nu tin cont de momentul zilei, insa dintr-un unghi fac si cate 10 poze pana cand sunt multumita de cum ies...
    mimmi
    mimmi
    Yummy mic
    Yummy mic


    feminin Varsator Varsta : 30
    Localizare : cluj
    Stare de spirit : Niciodata nu spun NU

    Cum fotografiem mancarea - Pagina 2 Empty Re: Cum fotografiem mancarea

    Mesaj Scris de mimmi Sam Noi 27, 2010 9:31 pm

    In principiu fac pozele cu aparatul meu Kodak V1073 face pozele clare,imi place cum lucra.Cateodata mai fac si cu olympus e420(care ii a lui taicamio) diferenta intre poze se vede foarte tare.La fel si eu fac pozele cand apuc dar incerc sa fie lumina buna.Oricum mai am de inavatat sa imi iasa pozele asa cum vreau eu .
    georgiana_dana83
    georgiana_dana83
    Admin


    feminin Berbec Varsta : 41
    Localizare : iasi
    Stare de spirit : vesela si deschisa la nou

    Cum fotografiem mancarea - Pagina 2 Empty Re: Cum fotografiem mancarea

    Mesaj Scris de georgiana_dana83 Vin Mar 18, 2011 2:31 pm

    pana fac eu poze bune mai este dar dilema este cum pun pozele la mancare ca am spus ca sunt incepatoare si nu stiu sa ma folosesc inca de tehnica moderna . ma ajuta cineva ? dar in pasi foarte simpli ca pentru incepatori. a incercat cinva sa imi explice dar nu am reusit nimic....
    janet
    janet
    Moderator
    Moderator


    feminin Varsator Varsta : 63
    Localizare : brasov
    Stare de spirit : optimista

    Cum fotografiem mancarea - Pagina 2 Empty Re: Cum fotografiem mancarea

    Mesaj Scris de janet Vin Mar 18, 2011 2:43 pm



    Iti spun cum fac eu!Am cont pe situl asta https://servimg.com/upload.php?sid=2b6505b1c19ed6cd1abca212a5dc2c48
    care gazdueste imagini.tre sa-ti faci cont.Daca te hotarasti,imi zici si iti explic mai departe.

    Continut sponsorizat


    Cum fotografiem mancarea - Pagina 2 Empty Re: Cum fotografiem mancarea

    Mesaj Scris de Continut sponsorizat


      Data/ora curentă este: Vin Apr 26, 2024 10:56 pm