Bucate cu gust....Yummy

Yummy, yummy! Bine ati venit!

Te rugam sa te inregistrezi sau sa te conectezi pentru a putea avea acces la toate sectiunile forumului!

Oricarui membru nou care in decurs de 7 zile de la inregistrare nu a scris nici macar mesajul de prezentare, i se va dezactiva contul.

Multe lucruri yummy te asteapta: retete cu imagini, concursuri cu premii deosebite, informatii si multe sfaturi incercate chiar de noi!

Te asteptam!

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Bucate cu gust....Yummy

Yummy, yummy! Bine ati venit!

Te rugam sa te inregistrezi sau sa te conectezi pentru a putea avea acces la toate sectiunile forumului!

Oricarui membru nou care in decurs de 7 zile de la inregistrare nu a scris nici macar mesajul de prezentare, i se va dezactiva contul.

Multe lucruri yummy te asteapta: retete cu imagini, concursuri cu premii deosebite, informatii si multe sfaturi incercate chiar de noi!

Te asteptam!

Bucate cu gust....Yummy

Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Bucate cu gust....Yummy

Nu e mestesug a gati mancare, ci e mestesug a potrivi din sare.

Concurs de fidelitate

Photobucket

Ultimele subiecte

» 11 ingrediente dezgustătoare pe care le putem consuma zilnic
Salata de ciuperci cu castraveti murati EmptyLun Apr 02, 2012 1:04 pm Scris de Pamico

» Alerta maxima pe sistemele cu Windows
Salata de ciuperci cu castraveti murati EmptySam Mar 17, 2012 11:23 pm Scris de Pamico

» Mucenici de peste tot
Salata de ciuperci cu castraveti murati EmptyMier Mar 14, 2012 7:39 pm Scris de Eva Maria Scumpa

» Un martisor de la Google - din 1 Martie - one policy, one Google experience
Salata de ciuperci cu castraveti murati EmptySam Feb 25, 2012 4:50 pm Scris de Pamico

» Ce mancam azi 3
Salata de ciuperci cu castraveti murati EmptyVin Feb 24, 2012 10:21 pm Scris de Eva Maria Scumpa

» Cornulete cu rahat.
Salata de ciuperci cu castraveti murati EmptyJoi Feb 23, 2012 4:12 pm Scris de mariana

» Taifas la cafeluta 5
Salata de ciuperci cu castraveti murati EmptyJoi Feb 23, 2012 4:09 pm Scris de mariana

» Trufe de ciocolata cu coaja de portocala
Salata de ciuperci cu castraveti murati EmptyMar Feb 14, 2012 5:52 pm Scris de mariana

» Furculita deasupra cutitului sau cat de rau mancam
Salata de ciuperci cu castraveti murati EmptyMar Feb 14, 2012 5:43 pm Scris de mariana

» PAINEA CU OREZ
Salata de ciuperci cu castraveti murati EmptyDum Feb 12, 2012 12:15 am Scris de Eva Maria Scumpa

» Ce mancam la micul dejun?
Salata de ciuperci cu castraveti murati EmptyDum Feb 12, 2012 12:09 am Scris de Eva Maria Scumpa

» Pe carari de munte
Salata de ciuperci cu castraveti murati EmptySam Feb 11, 2012 8:55 pm Scris de Eva Maria Scumpa

» Depasirea dificultatilor in relatia de cuplu
Salata de ciuperci cu castraveti murati EmptySam Feb 11, 2012 6:30 pm Scris de Eva Maria Scumpa

» Unt vs margarina
Salata de ciuperci cu castraveti murati EmptyJoi Feb 09, 2012 8:29 pm Scris de Fraiche-Bistro

» Prajitura "Ziua si noaptea"
Salata de ciuperci cu castraveti murati EmptyMar Ian 24, 2012 1:44 pm Scris de Eva Maria Scumpa

» Cum să-ţi încarci telefonul sau laptopul pentru a-ţi proteja acumulatorul
Salata de ciuperci cu castraveti murati EmptyDum Ian 15, 2012 4:31 pm Scris de Pamico

» Craciunul- sarbatoarea familiei
Salata de ciuperci cu castraveti murati EmptyVin Dec 23, 2011 10:14 am Scris de Eva Maria Scumpa

» Falafel- chiftelute din naut si legume
Salata de ciuperci cu castraveti murati EmptyVin Dec 23, 2011 10:03 am Scris de Eva Maria Scumpa

» ZACUSCA DE FASOLE PASTAI
Salata de ciuperci cu castraveti murati EmptyVin Dec 23, 2011 10:00 am Scris de Eva Maria Scumpa

» Pandispan
Salata de ciuperci cu castraveti murati EmptyDum Dec 11, 2011 7:09 am Scris de Eva Maria Scumpa

» Să mai avem încredere în dolar?
Salata de ciuperci cu castraveti murati EmptyDum Dec 04, 2011 3:16 am Scris de Pamico

» PANETTONE CU CIOCOLATA SI MIGDALE – masina de facut paine
Salata de ciuperci cu castraveti murati EmptyMar Noi 29, 2011 11:43 am Scris de CRINA

» MELCISORI PIZZA
Salata de ciuperci cu castraveti murati EmptyMar Noi 29, 2011 11:39 am Scris de CRINA

» Musaca din vinete si cartofi
Salata de ciuperci cu castraveti murati EmptyMar Noi 29, 2011 11:33 am Scris de CRINA

» Gulii umplute cu ciuperci
Salata de ciuperci cu castraveti murati EmptyMar Noi 29, 2011 11:32 am Scris de CRINA

Cine este conectat?

În total sunt 15 utilizatori conectați: 0 Înregistrați, 0 Invizibil și 15 Vizitatori :: 1 Motor de căutare

Nici unul


Recordul de utilizatori conectați a fost de 100, Vin Feb 02, 2024 6:50 am

Top postatori

Salt'n Pepper (4110)
Salata de ciuperci cu castraveti murati Bar_leftSalata de ciuperci cu castraveti murati BarSalata de ciuperci cu castraveti murati Bar_right 
Corina (3482)
Salata de ciuperci cu castraveti murati Bar_leftSalata de ciuperci cu castraveti murati BarSalata de ciuperci cu castraveti murati Bar_right 
spicy (1621)
Salata de ciuperci cu castraveti murati Bar_leftSalata de ciuperci cu castraveti murati BarSalata de ciuperci cu castraveti murati Bar_right 
ionela2682 (1505)
Salata de ciuperci cu castraveti murati Bar_leftSalata de ciuperci cu castraveti murati BarSalata de ciuperci cu castraveti murati Bar_right 
lacramioara (1381)
Salata de ciuperci cu castraveti murati Bar_leftSalata de ciuperci cu castraveti murati BarSalata de ciuperci cu castraveti murati Bar_right 
vdaiana (1335)
Salata de ciuperci cu castraveti murati Bar_leftSalata de ciuperci cu castraveti murati BarSalata de ciuperci cu castraveti murati Bar_right 
mireya (1247)
Salata de ciuperci cu castraveti murati Bar_leftSalata de ciuperci cu castraveti murati BarSalata de ciuperci cu castraveti murati Bar_right 
Pisyoana (1142)
Salata de ciuperci cu castraveti murati Bar_leftSalata de ciuperci cu castraveti murati BarSalata de ciuperci cu castraveti murati Bar_right 
Mihaela (1058)
Salata de ciuperci cu castraveti murati Bar_leftSalata de ciuperci cu castraveti murati BarSalata de ciuperci cu castraveti murati Bar_right 
diana (1034)
Salata de ciuperci cu castraveti murati Bar_leftSalata de ciuperci cu castraveti murati BarSalata de ciuperci cu castraveti murati Bar_right 


visit counter

All Cooking Sites

4 participanți

    Salata de ciuperci cu castraveti murati

    lacramioara
    lacramioara
    Bucatar Yummy
     Bucatar Yummy


    feminin Fecioara Varsta : 44
    Stare de spirit : Foarte buna

    Salata de ciuperci cu castraveti murati Empty Salata de ciuperci cu castraveti murati

    Mesaj Scris de lacramioara Lun Noi 16, 2009 3:19 pm

    Ai nevoie de:500 g ciuperci proaspete sau conservate,2 castraveti murati,2 linguri otet,1 ceapa mica,zeama de la o jumatate de lamaie,1 lingurita zahar,1 lingura ulei,sare.
    Cum procedezi:Cureti ciupercile,le tai fideluta,le fierbi in apa cu sare si 2 linguri de otet aproximativ 5 minute.Cand sunt gata le scurgi de apa,dupa care le amesteci cu castravetii murati taiati rondele.Adaugi o ceapa mica,zeama de lamaie,zaharul,uleiul si sare dupa gust.Lasi salata o ora la frigider.Este o garnitura gustoasa la orice fel de friptura.
    Practic in bucatarie
    spicy
    spicy
    Bucatar Yummy
     Bucatar Yummy


    feminin Varsator Varsta : 42
    Localizare : Oradea
    Stare de spirit : vesela

    Salata de ciuperci cu castraveti murati Empty Re: Salata de ciuperci cu castraveti murati

    Mesaj Scris de spicy Lun Noi 16, 2009 4:20 pm

    interesanta aceasta reteta. mie imi plac mult ciupercile si asta e usor de facut.
    lacramioara
    lacramioara
    Bucatar Yummy
     Bucatar Yummy


    feminin Fecioara Varsta : 44
    Stare de spirit : Foarte buna

    Salata de ciuperci cu castraveti murati Empty Re: Salata de ciuperci cu castraveti murati

    Mesaj Scris de lacramioara Lun Noi 16, 2009 4:24 pm

    eu ieri nu am gasit ciuperci la Penny daca cumva gasesc astazi imi cumpar si o fac si eu,ca si mie imi place ca este usor de facut
    avatar
    Corina
    Bucatar Yummy
     Bucatar Yummy


    feminin Fecioara Varsta : 40
    Localizare : undeva
    Stare de spirit : buna

    Salata de ciuperci cu castraveti murati Empty Re: Salata de ciuperci cu castraveti murati

    Mesaj Scris de Corina Lun Noi 16, 2009 5:28 pm

    si mie imi place reteta, o sa cumpar si eu ciuperci.
    Insa nu as folosi pe post de garnitura deoarece nu imi place combinatia de garnitura rece si fruptura calda. Prea nare socul teric pt stomac :)
    as face-o ca si aperitiv pe niste tartine
    lacramioara
    lacramioara
    Bucatar Yummy
     Bucatar Yummy


    feminin Fecioara Varsta : 44
    Stare de spirit : Foarte buna

    Salata de ciuperci cu castraveti murati Empty Re: Salata de ciuperci cu castraveti murati

    Mesaj Scris de lacramioara Lun Noi 16, 2009 5:29 pm

    sau chiar o simpla salata,vezi tu cum o mananci pana la uma
    Salt'n Pepper
    Salt'n Pepper
    Bucatar Yummy
     Bucatar Yummy


    feminin Varsator Varsta : 47
    Localizare : Athens,Greece
    Stare de spirit : buna, taaare buna

    Salata de ciuperci cu castraveti murati Empty Re: Salata de ciuperci cu castraveti murati

    Mesaj Scris de Salt'n Pepper Mar Noi 17, 2009 8:26 pm

    Merge de minune si cu maioneza de post!
    lacramioara
    lacramioara
    Bucatar Yummy
     Bucatar Yummy


    feminin Fecioara Varsta : 44
    Stare de spirit : Foarte buna

    Salata de ciuperci cu castraveti murati Empty Re: Salata de ciuperci cu castraveti murati

    Mesaj Scris de lacramioara Mier Noi 18, 2009 6:11 am

    Gata am gasit ciuperci si maine fac reteta asta,abia astept sa vad cum iasa
    lacramioara
    lacramioara
    Bucatar Yummy
     Bucatar Yummy


    feminin Fecioara Varsta : 44
    Stare de spirit : Foarte buna

    Salata de ciuperci cu castraveti murati Empty Re: Salata de ciuperci cu castraveti murati

    Mesaj Scris de lacramioara Mier Noi 18, 2009 6:22 pm

    am facut salata cu maioneza de post si a iesit foarte buna
    in reteta scrie si zahar insa eu am renuntat la el,data viitoare cand mai fac am sa mai pun si alte legume

    Continut sponsorizat


    Salata de ciuperci cu castraveti murati Empty Re: Salata de ciuperci cu castraveti murati

    Mesaj Scris de Continut sponsorizat


      Data/ora curentă este: Joi Mai 02, 2024 9:04 am