Bucate cu gust....Yummy

Yummy, yummy! Bine ati venit!

Te rugam sa te inregistrezi sau sa te conectezi pentru a putea avea acces la toate sectiunile forumului!

Oricarui membru nou care in decurs de 7 zile de la inregistrare nu a scris nici macar mesajul de prezentare, i se va dezactiva contul.

Multe lucruri yummy te asteapta: retete cu imagini, concursuri cu premii deosebite, informatii si multe sfaturi incercate chiar de noi!

Te asteptam!

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Bucate cu gust....Yummy

Yummy, yummy! Bine ati venit!

Te rugam sa te inregistrezi sau sa te conectezi pentru a putea avea acces la toate sectiunile forumului!

Oricarui membru nou care in decurs de 7 zile de la inregistrare nu a scris nici macar mesajul de prezentare, i se va dezactiva contul.

Multe lucruri yummy te asteapta: retete cu imagini, concursuri cu premii deosebite, informatii si multe sfaturi incercate chiar de noi!

Te asteptam!

Bucate cu gust....Yummy

Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Bucate cu gust....Yummy

Nu e mestesug a gati mancare, ci e mestesug a potrivi din sare.

Concurs de fidelitate

Photobucket

Ultimele subiecte

» 11 ingrediente dezgustătoare pe care le putem consuma zilnic
Modalitati de desemnare a castigatorilor concursurilor EmptyLun Apr 02, 2012 1:04 pm Scris de Pamico

» Alerta maxima pe sistemele cu Windows
Modalitati de desemnare a castigatorilor concursurilor EmptySam Mar 17, 2012 11:23 pm Scris de Pamico

» Mucenici de peste tot
Modalitati de desemnare a castigatorilor concursurilor EmptyMier Mar 14, 2012 7:39 pm Scris de Eva Maria Scumpa

» Un martisor de la Google - din 1 Martie - one policy, one Google experience
Modalitati de desemnare a castigatorilor concursurilor EmptySam Feb 25, 2012 4:50 pm Scris de Pamico

» Ce mancam azi 3
Modalitati de desemnare a castigatorilor concursurilor EmptyVin Feb 24, 2012 10:21 pm Scris de Eva Maria Scumpa

» Cornulete cu rahat.
Modalitati de desemnare a castigatorilor concursurilor EmptyJoi Feb 23, 2012 4:12 pm Scris de mariana

» Taifas la cafeluta 5
Modalitati de desemnare a castigatorilor concursurilor EmptyJoi Feb 23, 2012 4:09 pm Scris de mariana

» Trufe de ciocolata cu coaja de portocala
Modalitati de desemnare a castigatorilor concursurilor EmptyMar Feb 14, 2012 5:52 pm Scris de mariana

» Furculita deasupra cutitului sau cat de rau mancam
Modalitati de desemnare a castigatorilor concursurilor EmptyMar Feb 14, 2012 5:43 pm Scris de mariana

» PAINEA CU OREZ
Modalitati de desemnare a castigatorilor concursurilor EmptyDum Feb 12, 2012 12:15 am Scris de Eva Maria Scumpa

» Ce mancam la micul dejun?
Modalitati de desemnare a castigatorilor concursurilor EmptyDum Feb 12, 2012 12:09 am Scris de Eva Maria Scumpa

» Pe carari de munte
Modalitati de desemnare a castigatorilor concursurilor EmptySam Feb 11, 2012 8:55 pm Scris de Eva Maria Scumpa

» Depasirea dificultatilor in relatia de cuplu
Modalitati de desemnare a castigatorilor concursurilor EmptySam Feb 11, 2012 6:30 pm Scris de Eva Maria Scumpa

» Unt vs margarina
Modalitati de desemnare a castigatorilor concursurilor EmptyJoi Feb 09, 2012 8:29 pm Scris de Fraiche-Bistro

» Prajitura "Ziua si noaptea"
Modalitati de desemnare a castigatorilor concursurilor EmptyMar Ian 24, 2012 1:44 pm Scris de Eva Maria Scumpa

» Cum să-ţi încarci telefonul sau laptopul pentru a-ţi proteja acumulatorul
Modalitati de desemnare a castigatorilor concursurilor EmptyDum Ian 15, 2012 4:31 pm Scris de Pamico

» Craciunul- sarbatoarea familiei
Modalitati de desemnare a castigatorilor concursurilor EmptyVin Dec 23, 2011 10:14 am Scris de Eva Maria Scumpa

» Falafel- chiftelute din naut si legume
Modalitati de desemnare a castigatorilor concursurilor EmptyVin Dec 23, 2011 10:03 am Scris de Eva Maria Scumpa

» ZACUSCA DE FASOLE PASTAI
Modalitati de desemnare a castigatorilor concursurilor EmptyVin Dec 23, 2011 10:00 am Scris de Eva Maria Scumpa

» Pandispan
Modalitati de desemnare a castigatorilor concursurilor EmptyDum Dec 11, 2011 7:09 am Scris de Eva Maria Scumpa

» Să mai avem încredere în dolar?
Modalitati de desemnare a castigatorilor concursurilor EmptyDum Dec 04, 2011 3:16 am Scris de Pamico

» PANETTONE CU CIOCOLATA SI MIGDALE – masina de facut paine
Modalitati de desemnare a castigatorilor concursurilor EmptyMar Noi 29, 2011 11:43 am Scris de CRINA

» MELCISORI PIZZA
Modalitati de desemnare a castigatorilor concursurilor EmptyMar Noi 29, 2011 11:39 am Scris de CRINA

» Musaca din vinete si cartofi
Modalitati de desemnare a castigatorilor concursurilor EmptyMar Noi 29, 2011 11:33 am Scris de CRINA

» Gulii umplute cu ciuperci
Modalitati de desemnare a castigatorilor concursurilor EmptyMar Noi 29, 2011 11:32 am Scris de CRINA

Cine este conectat?

În total sunt 44 utilizatori conectați: 0 Înregistrați, 0 Invizibil și 44 Vizitatori :: 1 Motor de căutare

Nici unul


Recordul de utilizatori conectați a fost de 100, Vin Feb 02, 2024 6:50 am

Top postatori

Salt'n Pepper (4110)
Modalitati de desemnare a castigatorilor concursurilor Bar_leftModalitati de desemnare a castigatorilor concursurilor BarModalitati de desemnare a castigatorilor concursurilor Bar_right 
Corina (3482)
Modalitati de desemnare a castigatorilor concursurilor Bar_leftModalitati de desemnare a castigatorilor concursurilor BarModalitati de desemnare a castigatorilor concursurilor Bar_right 
spicy (1621)
Modalitati de desemnare a castigatorilor concursurilor Bar_leftModalitati de desemnare a castigatorilor concursurilor BarModalitati de desemnare a castigatorilor concursurilor Bar_right 
ionela2682 (1505)
Modalitati de desemnare a castigatorilor concursurilor Bar_leftModalitati de desemnare a castigatorilor concursurilor BarModalitati de desemnare a castigatorilor concursurilor Bar_right 
lacramioara (1381)
Modalitati de desemnare a castigatorilor concursurilor Bar_leftModalitati de desemnare a castigatorilor concursurilor BarModalitati de desemnare a castigatorilor concursurilor Bar_right 
vdaiana (1335)
Modalitati de desemnare a castigatorilor concursurilor Bar_leftModalitati de desemnare a castigatorilor concursurilor BarModalitati de desemnare a castigatorilor concursurilor Bar_right 
mireya (1247)
Modalitati de desemnare a castigatorilor concursurilor Bar_leftModalitati de desemnare a castigatorilor concursurilor BarModalitati de desemnare a castigatorilor concursurilor Bar_right 
Pisyoana (1142)
Modalitati de desemnare a castigatorilor concursurilor Bar_leftModalitati de desemnare a castigatorilor concursurilor BarModalitati de desemnare a castigatorilor concursurilor Bar_right 
Mihaela (1058)
Modalitati de desemnare a castigatorilor concursurilor Bar_leftModalitati de desemnare a castigatorilor concursurilor BarModalitati de desemnare a castigatorilor concursurilor Bar_right 
diana (1034)
Modalitati de desemnare a castigatorilor concursurilor Bar_leftModalitati de desemnare a castigatorilor concursurilor BarModalitati de desemnare a castigatorilor concursurilor Bar_right 


visit counter

All Cooking Sites

+3
vdaiana
mireya
Salt'n Pepper
7 participanți

    Modalitati de desemnare a castigatorilor concursurilor

    Salt'n Pepper
    Salt'n Pepper
    Bucatar Yummy
     Bucatar Yummy


    feminin Varsator Varsta : 47
    Localizare : Athens,Greece
    Stare de spirit : buna, taaare buna

    Modalitati de desemnare a castigatorilor concursurilor Empty Modalitati de desemnare a castigatorilor concursurilor

    Mesaj Scris de Salt'n Pepper Lun Noi 08, 2010 10:33 pm

    Ce variante de desemnare a castigatorilor concursurilor vi se par cela mai corecte?
    Suntem in cautarea unei solutii corecte si obiective, care sa nu lase urme de suspiciuni si subiectivism, asa ca HAIDETI SA DISCUTAM IMPREUNA plusurile si minusurile diferitelor metode : votarea prin sondaj, tragerea la sorti, jurizarea si orice alta metoda mai stiti. Chiar asteptam propuneri in acest sens.
    mireya
    mireya
    Bucatar Yummy
     Bucatar Yummy


    feminin Pesti Varsta : 47
    Localizare : otopeni
    Stare de spirit : in general buna

    Modalitati de desemnare a castigatorilor concursurilor Empty Re: Modalitati de desemnare a castigatorilor concursurilor

    Mesaj Scris de mireya Lun Noi 08, 2010 11:00 pm

    Ca tot am vazut filmuletul de la concursul lunii ,mie mi se pare asta cel mai mai bun mod de desemnare al castigatorilor.E totul filmat si nu sunt suspiciuni.Din punctul meu de vedere!!
    Salt'n Pepper
    Salt'n Pepper
    Bucatar Yummy
     Bucatar Yummy


    feminin Varsator Varsta : 47
    Localizare : Athens,Greece
    Stare de spirit : buna, taaare buna

    Modalitati de desemnare a castigatorilor concursurilor Empty Re: Modalitati de desemnare a castigatorilor concursurilor

    Mesaj Scris de Salt'n Pepper Lun Noi 08, 2010 11:07 pm

    Dar de unde stim ca un filmulet este prima filmare si ultima si nu se repeta pana cand nu castiga cine...dorim noi?
    mireya
    mireya
    Bucatar Yummy
     Bucatar Yummy


    feminin Pesti Varsta : 47
    Localizare : otopeni
    Stare de spirit : in general buna

    Modalitati de desemnare a castigatorilor concursurilor Empty Re: Modalitati de desemnare a castigatorilor concursurilor

    Mesaj Scris de mireya Lun Noi 08, 2010 11:14 pm

    Eeiiinah,ca la asta nu m-am gandit .... Modalitati de desemnare a castigatorilor concursurilor 272571
    vdaiana
    vdaiana
    Bucatar Yummy
     Bucatar Yummy


    feminin Sagetator Varsta : 46
    Localizare : Timisoara

    Modalitati de desemnare a castigatorilor concursurilor Empty Re: Modalitati de desemnare a castigatorilor concursurilor

    Mesaj Scris de vdaiana Mar Noi 09, 2010 12:43 am

    io sint pentru tragere la sorti filmata pentru ca am incredere in voi cele care faceti tragerea.

    sau ar mai fi o varianta pe care am vazut-o mai nou pe multe bloguri si prin care am si castigat o data pe un site.
    fiecare concurent primeste un nr de ordine de la 1 la cati concurenti sint. apoi tragerea la sorti se face pe random.org, unde iese un numar sau mai multe (3) dupa cum specificam conditia tragerii la sorti.
    Salt'n Pepper
    Salt'n Pepper
    Bucatar Yummy
     Bucatar Yummy


    feminin Varsator Varsta : 47
    Localizare : Athens,Greece
    Stare de spirit : buna, taaare buna

    Modalitati de desemnare a castigatorilor concursurilor Empty Re: Modalitati de desemnare a castigatorilor concursurilor

    Mesaj Scris de Salt'n Pepper Mar Noi 09, 2010 1:35 am

    Asa numita "alegere a calculatorului", nu?
    avatar
    Corina
    Bucatar Yummy
     Bucatar Yummy


    feminin Fecioara Varsta : 40
    Localizare : undeva
    Stare de spirit : buna

    Modalitati de desemnare a castigatorilor concursurilor Empty Re: Modalitati de desemnare a castigatorilor concursurilor

    Mesaj Scris de Corina Mar Noi 09, 2010 2:00 am

    eu sunt pentru tragerea la sorti, oricum ar fi manuala sau pe calculator!
    Si daca cineva crede ca stau sa tot trag la sorti pana cand iese cine vreau...sa avem pardon! (vorbesc la general)
    Despre jurizare am mai spus, nu facem concursuri de profesionisti, plus ca noi nu suntem profesionisti si in masura sa jurizam, asadar fiecare trebuie sa inteleaga ca toata lumea are sanse echitabile.
    Din punctul meu de vedere votarea de catre useri nici nu intra in discutie, e cea mai mare marsenie
    Pisyoana
    Pisyoana
    Bucatar Yummy
     Bucatar Yummy


    feminin Gemeni Varsta : 38
    Localizare : Atena
    Stare de spirit : foarte buna... de la Anastasia mi se trage :)

    Modalitati de desemnare a castigatorilor concursurilor Empty Re: Modalitati de desemnare a castigatorilor concursurilor

    Mesaj Scris de Pisyoana Mar Noi 09, 2010 8:55 am

    Ma bag si eu:
    Sa zicem ca un user posteaza o reteta eleganta, elaborata si sofisticata iar alt user tranteste o reteta de fidea cu lapte.

    Cel care posteaza reteta cu fidea cu lapte castiga. E corect? Eu daca as fi utilizatorul cu reteta sofisticata as face asa:

    Ori nu m-as mai obosi sa fac retete complicate ca oricum sansele sunt aceleasi, orice as face. Si atunci as posta si eu retete banale;
    Ori nu as mai participa deloc.
    Salt'n Pepper
    Salt'n Pepper
    Bucatar Yummy
     Bucatar Yummy


    feminin Varsator Varsta : 47
    Localizare : Athens,Greece
    Stare de spirit : buna, taaare buna

    Modalitati de desemnare a castigatorilor concursurilor Empty Re: Modalitati de desemnare a castigatorilor concursurilor

    Mesaj Scris de Salt'n Pepper Mar Noi 09, 2010 1:40 pm

    Pai....asta e treaba! De aia nu-mi place nici mie sistemul cu tragerea la sorti, pentru ca retetele nu au cum sa fie toate la fel!!! Si nu-i corect sa fie puse toate in aceeasi oala.
    vdaiana
    vdaiana
    Bucatar Yummy
     Bucatar Yummy


    feminin Sagetator Varsta : 46
    Localizare : Timisoara

    Modalitati de desemnare a castigatorilor concursurilor Empty Re: Modalitati de desemnare a castigatorilor concursurilor

    Mesaj Scris de vdaiana Mar Noi 09, 2010 6:41 pm

    just ca retetele nu sint la fel, asa cum nici userii nu sint la fel.
    am trecut printr-un concurs (chiar nu mai retin daca aici sau pe alt forum cu bucatareli) la care nu am primit nici un vot. reteta nu era chiar de aruncat la gunoi. si dupa parerea mea de bucatareasa amatoare nici celelalte retete nu erau mai presus. oare cum m-am simtit? nu mi-a picat deloc bine.
    de asta prefer tragerea la sorti.
    daca spunem ca unele retete chiar sint aranjate si spectaculoase si nu se pot pune laolalta cu o reteta simpla atunci ajungem la jurizare, la aprecierea calitatii si complexitatii. si chiar voi ati zis ca nu sintem profesionisti ca sa putem aprecia la justa valoare o reteta si dupa anumite standarde profesionale.
    Salt'n Pepper
    Salt'n Pepper
    Bucatar Yummy
     Bucatar Yummy


    feminin Varsator Varsta : 47
    Localizare : Athens,Greece
    Stare de spirit : buna, taaare buna

    Modalitati de desemnare a castigatorilor concursurilor Empty Re: Modalitati de desemnare a castigatorilor concursurilor

    Mesaj Scris de Salt'n Pepper Mar Noi 09, 2010 7:14 pm

    Dupa standarde profesionale, nu! Insa nici aici nu concureaza bucatari profesionisti, ci amatori!

    In cazul jurizarii, s-ar putea pune note de la 1-10 pt fiecare reteta in parte.

    Daiana, sondajele sunt cele mai partinitoare: se voteaza dupa alte criterii decat dupa cele obiective strict! Si asta chiar nu-i ok! De aceea nici nu voi mai face un concurs cu votare prin sondaj!

    In plus, la varianta jurizarii, juriul poate fi altul, in fiecare luna, la fiecare concurs.

    Nu stiu, ma gandesc in fel si chip.
    diana
    diana
    Bucatar Yummy
     Bucatar Yummy


    feminin Berbec Varsta : 49
    Localizare : timis
    Stare de spirit : optimista

    Modalitati de desemnare a castigatorilor concursurilor Empty Re: Modalitati de desemnare a castigatorilor concursurilor

    Mesaj Scris de diana Mar Noi 09, 2010 8:51 pm

    eu sunt de acord cu Oana, o reteta simnpla nu trebuie sa treaca in fata uneia mai complexa.
    o varianta ar fi sa aiba drept de vot userii cu unh anumit nr de mesaje.
    eventual sa se acorde note, stiu eu... de la 1 la 5, si castigatorul sa fie cel care aduna cele mai multe puncte.
    doua variante ...ma mai gandesc.
    spicy
    spicy
    Bucatar Yummy
     Bucatar Yummy


    feminin Varsator Varsta : 42
    Localizare : Oradea
    Stare de spirit : vesela

    Modalitati de desemnare a castigatorilor concursurilor Empty Re: Modalitati de desemnare a castigatorilor concursurilor

    Mesaj Scris de spicy Mar Noi 09, 2010 10:52 pm

    eu va spun sincer ca varianta prin sondaj ar trebui exclusa de la inceput, trebuie sa recunoastem ca e cea mai partinitoare varianta.....cat despre tragerea la sorti, are si plusuri are si minusuri....eu am mai zis o data, nu mai tin minte unde, dar in loc de sondaj ar trebui sa dam puncte de la 1 la 10 pentru fiecare reteta in parte, si asa in functie de numarul de puncte acumulate se face un top....e o idee....asa poti sa punctezi o reteta in functie de simplitatea ei , de complexitate, de aspect.....
    diana
    diana
    Bucatar Yummy
     Bucatar Yummy


    feminin Berbec Varsta : 49
    Localizare : timis
    Stare de spirit : optimista

    Modalitati de desemnare a castigatorilor concursurilor Empty Re: Modalitati de desemnare a castigatorilor concursurilor

    Mesaj Scris de diana Mar Noi 09, 2010 10:58 pm

    da si reteta mai complexa aduna mai multe puncte si castiga....o varianta si o parere si din partea mea.
    Pisyoana
    Pisyoana
    Bucatar Yummy
     Bucatar Yummy


    feminin Gemeni Varsta : 38
    Localizare : Atena
    Stare de spirit : foarte buna... de la Anastasia mi se trage :)

    Modalitati de desemnare a castigatorilor concursurilor Empty Re: Modalitati de desemnare a castigatorilor concursurilor

    Mesaj Scris de Pisyoana Mar Noi 09, 2010 11:13 pm

    Da, si mie mie se pare cel mai simplu asa!

    Sa se faca un juriu ( asta putem sa facem prin tragere la sorti. Fiecare membru al forumului, isi alege un numar. Numerele care reprezinta membrii juriului vor fi introduse intr-un program de pe net si asa se aleg sa spunem 4 membrii ai juriului. ) care va puncta retetele cu note de la 1 la 10.

    Notele se vor afisa in aceeasi zi de catre toti membrii juriului si gata!

    Continut sponsorizat


    Modalitati de desemnare a castigatorilor concursurilor Empty Re: Modalitati de desemnare a castigatorilor concursurilor

    Mesaj Scris de Continut sponsorizat


      Data/ora curentă este: Vin Apr 26, 2024 5:20 pm