Bucate cu gust....Yummy

Yummy, yummy! Bine ati venit!

Te rugam sa te inregistrezi sau sa te conectezi pentru a putea avea acces la toate sectiunile forumului!

Oricarui membru nou care in decurs de 7 zile de la inregistrare nu a scris nici macar mesajul de prezentare, i se va dezactiva contul.

Multe lucruri yummy te asteapta: retete cu imagini, concursuri cu premii deosebite, informatii si multe sfaturi incercate chiar de noi!

Te asteptam!

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Bucate cu gust....Yummy

Yummy, yummy! Bine ati venit!

Te rugam sa te inregistrezi sau sa te conectezi pentru a putea avea acces la toate sectiunile forumului!

Oricarui membru nou care in decurs de 7 zile de la inregistrare nu a scris nici macar mesajul de prezentare, i se va dezactiva contul.

Multe lucruri yummy te asteapta: retete cu imagini, concursuri cu premii deosebite, informatii si multe sfaturi incercate chiar de noi!

Te asteptam!

Bucate cu gust....Yummy

Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Bucate cu gust....Yummy

Nu e mestesug a gati mancare, ci e mestesug a potrivi din sare.

Concurs de fidelitate

Photobucket

Ultimele subiecte

» 11 ingrediente dezgustătoare pe care le putem consuma zilnic
Beneficiile apei cu lamaie EmptyLun Apr 02, 2012 1:04 pm Scris de Pamico

» Alerta maxima pe sistemele cu Windows
Beneficiile apei cu lamaie EmptySam Mar 17, 2012 11:23 pm Scris de Pamico

» Mucenici de peste tot
Beneficiile apei cu lamaie EmptyMier Mar 14, 2012 7:39 pm Scris de Eva Maria Scumpa

» Un martisor de la Google - din 1 Martie - one policy, one Google experience
Beneficiile apei cu lamaie EmptySam Feb 25, 2012 4:50 pm Scris de Pamico

» Ce mancam azi 3
Beneficiile apei cu lamaie EmptyVin Feb 24, 2012 10:21 pm Scris de Eva Maria Scumpa

» Cornulete cu rahat.
Beneficiile apei cu lamaie EmptyJoi Feb 23, 2012 4:12 pm Scris de mariana

» Taifas la cafeluta 5
Beneficiile apei cu lamaie EmptyJoi Feb 23, 2012 4:09 pm Scris de mariana

» Trufe de ciocolata cu coaja de portocala
Beneficiile apei cu lamaie EmptyMar Feb 14, 2012 5:52 pm Scris de mariana

» Furculita deasupra cutitului sau cat de rau mancam
Beneficiile apei cu lamaie EmptyMar Feb 14, 2012 5:43 pm Scris de mariana

» PAINEA CU OREZ
Beneficiile apei cu lamaie EmptyDum Feb 12, 2012 12:15 am Scris de Eva Maria Scumpa

» Ce mancam la micul dejun?
Beneficiile apei cu lamaie EmptyDum Feb 12, 2012 12:09 am Scris de Eva Maria Scumpa

» Pe carari de munte
Beneficiile apei cu lamaie EmptySam Feb 11, 2012 8:55 pm Scris de Eva Maria Scumpa

» Depasirea dificultatilor in relatia de cuplu
Beneficiile apei cu lamaie EmptySam Feb 11, 2012 6:30 pm Scris de Eva Maria Scumpa

» Unt vs margarina
Beneficiile apei cu lamaie EmptyJoi Feb 09, 2012 8:29 pm Scris de Fraiche-Bistro

» Prajitura "Ziua si noaptea"
Beneficiile apei cu lamaie EmptyMar Ian 24, 2012 1:44 pm Scris de Eva Maria Scumpa

» Cum să-ţi încarci telefonul sau laptopul pentru a-ţi proteja acumulatorul
Beneficiile apei cu lamaie EmptyDum Ian 15, 2012 4:31 pm Scris de Pamico

» Craciunul- sarbatoarea familiei
Beneficiile apei cu lamaie EmptyVin Dec 23, 2011 10:14 am Scris de Eva Maria Scumpa

» Falafel- chiftelute din naut si legume
Beneficiile apei cu lamaie EmptyVin Dec 23, 2011 10:03 am Scris de Eva Maria Scumpa

» ZACUSCA DE FASOLE PASTAI
Beneficiile apei cu lamaie EmptyVin Dec 23, 2011 10:00 am Scris de Eva Maria Scumpa

» Pandispan
Beneficiile apei cu lamaie EmptyDum Dec 11, 2011 7:09 am Scris de Eva Maria Scumpa

» Să mai avem încredere în dolar?
Beneficiile apei cu lamaie EmptyDum Dec 04, 2011 3:16 am Scris de Pamico

» PANETTONE CU CIOCOLATA SI MIGDALE – masina de facut paine
Beneficiile apei cu lamaie EmptyMar Noi 29, 2011 11:43 am Scris de CRINA

» MELCISORI PIZZA
Beneficiile apei cu lamaie EmptyMar Noi 29, 2011 11:39 am Scris de CRINA

» Musaca din vinete si cartofi
Beneficiile apei cu lamaie EmptyMar Noi 29, 2011 11:33 am Scris de CRINA

» Gulii umplute cu ciuperci
Beneficiile apei cu lamaie EmptyMar Noi 29, 2011 11:32 am Scris de CRINA

Cine este conectat?

În total sunt 31 utilizatori conectați: 0 Înregistrați, 0 Invizibil și 31 Vizitatori :: 1 Motor de căutare

Nici unul


Recordul de utilizatori conectați a fost de 100, Vin Feb 02, 2024 6:50 am

Top postatori

Salt'n Pepper (4110)
Beneficiile apei cu lamaie Bar_leftBeneficiile apei cu lamaie BarBeneficiile apei cu lamaie Bar_right 
Corina (3482)
Beneficiile apei cu lamaie Bar_leftBeneficiile apei cu lamaie BarBeneficiile apei cu lamaie Bar_right 
spicy (1621)
Beneficiile apei cu lamaie Bar_leftBeneficiile apei cu lamaie BarBeneficiile apei cu lamaie Bar_right 
ionela2682 (1505)
Beneficiile apei cu lamaie Bar_leftBeneficiile apei cu lamaie BarBeneficiile apei cu lamaie Bar_right 
lacramioara (1381)
Beneficiile apei cu lamaie Bar_leftBeneficiile apei cu lamaie BarBeneficiile apei cu lamaie Bar_right 
vdaiana (1335)
Beneficiile apei cu lamaie Bar_leftBeneficiile apei cu lamaie BarBeneficiile apei cu lamaie Bar_right 
mireya (1247)
Beneficiile apei cu lamaie Bar_leftBeneficiile apei cu lamaie BarBeneficiile apei cu lamaie Bar_right 
Pisyoana (1142)
Beneficiile apei cu lamaie Bar_leftBeneficiile apei cu lamaie BarBeneficiile apei cu lamaie Bar_right 
Mihaela (1058)
Beneficiile apei cu lamaie Bar_leftBeneficiile apei cu lamaie BarBeneficiile apei cu lamaie Bar_right 
diana (1034)
Beneficiile apei cu lamaie Bar_leftBeneficiile apei cu lamaie BarBeneficiile apei cu lamaie Bar_right 


visit counter

All Cooking Sites

    Beneficiile apei cu lamaie

    Pebles
    Pebles
    Admin


    feminin Capricorn Varsta : 34
    Localizare : Botosani
    Stare de spirit : Fericita

    Beneficiile apei cu lamaie Empty Beneficiile apei cu lamaie

    Mesaj Scris de Pebles Mar Mai 17, 2011 12:38 am

    Eliminarea toxinelor din organism

    Pentru a scapa de o infectie a tractului urinar sau a rinichilor, trebuie de detoxifiati organismul si sa il alcalinizati cu ajutorul apei cu lamaie. Fiind antiinflamatorie, ajuta la eliminarea bacteriilor daunatoare si a toxinelor din organism, racorind aproape imediat tesuturile inflamate care cauzeaza infectia.

    Tine la distanta indigestia

    Consum de lamaie proaspat stoarsa intr-un pahar cu apa calduta dimineata, inainte de micul dejun si seara, inainte de cina, va imbunatati considerabil indigestia. Apa cu lamaie determina ficatul sa secrete mai multa bila, ajutand astfel la digestie. Adaugand putina apa la apa o veti putea bea mult mai usor. Consumul de apa cu lamaie in mod regulat ajuta la prevenirea constipatiei.

    Reduce febra

    Lamaia este un bun remediu pentru raceala, gripa si febra. Reduce febra prin cresterea transpiratiei.

    Trateaza durerile in gat

    Apa cu lamaie prezinta o activitatea antibacteriana si este considerata a fi eficienta ca remediu pentru durerile in gat. Beti cateva pahare de apa cu lamaie pe parcursul zilei si va veti simti mult mai bine. De asemenea, este foarte folositoare si in cazul astmului si amigdalitei.

    Tratarea infectiei urinare

    Apa cu lamaie are efect diuretic si s-a dovedit prin studii ca este valoroasa in cazul cistitei. Consumul de suc de lamaie cu apa fierbinte, de cateva ori pe zi, ajuta la calmarea senzatiei de usturime si elimina si sangerarile in cazul cistitei.

    Purifica sangele

    Deoarece apa cu lamaie contribuie la purificarea sangelui, ea este cel mai bun tratament in cazul bolilor precum holera si malarie.

    Ajuta la diminuarea greutatii

    Apa cu lamaie impreuna cu miere ajuta la mentinerea energiei corpului atunci cand esti la regim si reduce greutatea corporala. Este cu siguranta un remediu foarte bun, natural, pentru cei ce vor sa slabeasca.

    Benefica pentru piele

    Avand proprietati antiseptice, lamaia este utilizata pentru tratamentul pielii crapate. Vindecati buzele crapate amestecand cateva picaturi de apa cu lamaie cu glicerina si frecati buzele. Apa cu lamaie este considerata un remediu eficient, preparat in casa, pentru acnee, eczeme si multe alte probleme ale pielii.

    Imbunatateste sanatatea dentara

    Aplicand suc proaspat de lamaie pe zonele unde va dor dintii veti reduce durerile. Masarea gingiilor cu suc de lamaie va opri sangerarea gingivala.

    Sursa: .medicina-naturista.ro

      Data/ora curentă este: Joi Mar 28, 2024 5:22 pm