Bucate cu gust....Yummy

Yummy, yummy! Bine ati venit!

Te rugam sa te inregistrezi sau sa te conectezi pentru a putea avea acces la toate sectiunile forumului!

Oricarui membru nou care in decurs de 7 zile de la inregistrare nu a scris nici macar mesajul de prezentare, i se va dezactiva contul.

Multe lucruri yummy te asteapta: retete cu imagini, concursuri cu premii deosebite, informatii si multe sfaturi incercate chiar de noi!

Te asteptam!

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Bucate cu gust....Yummy

Yummy, yummy! Bine ati venit!

Te rugam sa te inregistrezi sau sa te conectezi pentru a putea avea acces la toate sectiunile forumului!

Oricarui membru nou care in decurs de 7 zile de la inregistrare nu a scris nici macar mesajul de prezentare, i se va dezactiva contul.

Multe lucruri yummy te asteapta: retete cu imagini, concursuri cu premii deosebite, informatii si multe sfaturi incercate chiar de noi!

Te asteptam!

Bucate cu gust....Yummy

Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Bucate cu gust....Yummy

Nu e mestesug a gati mancare, ci e mestesug a potrivi din sare.

Concurs de fidelitate

Photobucket

Ultimele subiecte

» 11 ingrediente dezgustătoare pe care le putem consuma zilnic
Tocanita de legume si bureti iuti EmptyLun Apr 02, 2012 1:04 pm Scris de Pamico

» Alerta maxima pe sistemele cu Windows
Tocanita de legume si bureti iuti EmptySam Mar 17, 2012 11:23 pm Scris de Pamico

» Mucenici de peste tot
Tocanita de legume si bureti iuti EmptyMier Mar 14, 2012 7:39 pm Scris de Eva Maria Scumpa

» Un martisor de la Google - din 1 Martie - one policy, one Google experience
Tocanita de legume si bureti iuti EmptySam Feb 25, 2012 4:50 pm Scris de Pamico

» Ce mancam azi 3
Tocanita de legume si bureti iuti EmptyVin Feb 24, 2012 10:21 pm Scris de Eva Maria Scumpa

» Cornulete cu rahat.
Tocanita de legume si bureti iuti EmptyJoi Feb 23, 2012 4:12 pm Scris de mariana

» Taifas la cafeluta 5
Tocanita de legume si bureti iuti EmptyJoi Feb 23, 2012 4:09 pm Scris de mariana

» Trufe de ciocolata cu coaja de portocala
Tocanita de legume si bureti iuti EmptyMar Feb 14, 2012 5:52 pm Scris de mariana

» Furculita deasupra cutitului sau cat de rau mancam
Tocanita de legume si bureti iuti EmptyMar Feb 14, 2012 5:43 pm Scris de mariana

» PAINEA CU OREZ
Tocanita de legume si bureti iuti EmptyDum Feb 12, 2012 12:15 am Scris de Eva Maria Scumpa

» Ce mancam la micul dejun?
Tocanita de legume si bureti iuti EmptyDum Feb 12, 2012 12:09 am Scris de Eva Maria Scumpa

» Pe carari de munte
Tocanita de legume si bureti iuti EmptySam Feb 11, 2012 8:55 pm Scris de Eva Maria Scumpa

» Depasirea dificultatilor in relatia de cuplu
Tocanita de legume si bureti iuti EmptySam Feb 11, 2012 6:30 pm Scris de Eva Maria Scumpa

» Unt vs margarina
Tocanita de legume si bureti iuti EmptyJoi Feb 09, 2012 8:29 pm Scris de Fraiche-Bistro

» Prajitura "Ziua si noaptea"
Tocanita de legume si bureti iuti EmptyMar Ian 24, 2012 1:44 pm Scris de Eva Maria Scumpa

» Cum să-ţi încarci telefonul sau laptopul pentru a-ţi proteja acumulatorul
Tocanita de legume si bureti iuti EmptyDum Ian 15, 2012 4:31 pm Scris de Pamico

» Craciunul- sarbatoarea familiei
Tocanita de legume si bureti iuti EmptyVin Dec 23, 2011 10:14 am Scris de Eva Maria Scumpa

» Falafel- chiftelute din naut si legume
Tocanita de legume si bureti iuti EmptyVin Dec 23, 2011 10:03 am Scris de Eva Maria Scumpa

» ZACUSCA DE FASOLE PASTAI
Tocanita de legume si bureti iuti EmptyVin Dec 23, 2011 10:00 am Scris de Eva Maria Scumpa

» Pandispan
Tocanita de legume si bureti iuti EmptyDum Dec 11, 2011 7:09 am Scris de Eva Maria Scumpa

» Să mai avem încredere în dolar?
Tocanita de legume si bureti iuti EmptyDum Dec 04, 2011 3:16 am Scris de Pamico

» PANETTONE CU CIOCOLATA SI MIGDALE – masina de facut paine
Tocanita de legume si bureti iuti EmptyMar Noi 29, 2011 11:43 am Scris de CRINA

» MELCISORI PIZZA
Tocanita de legume si bureti iuti EmptyMar Noi 29, 2011 11:39 am Scris de CRINA

» Musaca din vinete si cartofi
Tocanita de legume si bureti iuti EmptyMar Noi 29, 2011 11:33 am Scris de CRINA

» Gulii umplute cu ciuperci
Tocanita de legume si bureti iuti EmptyMar Noi 29, 2011 11:32 am Scris de CRINA

Cine este conectat?

În total sunt 34 utilizatori conectați: 0 Înregistrați, 0 Invizibil și 34 Vizitatori :: 1 Motor de căutare

Nici unul


Recordul de utilizatori conectați a fost de 100, Vin Feb 02, 2024 6:50 am

Top postatori

Salt'n Pepper (4110)
Tocanita de legume si bureti iuti Bar_leftTocanita de legume si bureti iuti BarTocanita de legume si bureti iuti Bar_right 
Corina (3482)
Tocanita de legume si bureti iuti Bar_leftTocanita de legume si bureti iuti BarTocanita de legume si bureti iuti Bar_right 
spicy (1621)
Tocanita de legume si bureti iuti Bar_leftTocanita de legume si bureti iuti BarTocanita de legume si bureti iuti Bar_right 
ionela2682 (1505)
Tocanita de legume si bureti iuti Bar_leftTocanita de legume si bureti iuti BarTocanita de legume si bureti iuti Bar_right 
lacramioara (1381)
Tocanita de legume si bureti iuti Bar_leftTocanita de legume si bureti iuti BarTocanita de legume si bureti iuti Bar_right 
vdaiana (1335)
Tocanita de legume si bureti iuti Bar_leftTocanita de legume si bureti iuti BarTocanita de legume si bureti iuti Bar_right 
mireya (1247)
Tocanita de legume si bureti iuti Bar_leftTocanita de legume si bureti iuti BarTocanita de legume si bureti iuti Bar_right 
Pisyoana (1142)
Tocanita de legume si bureti iuti Bar_leftTocanita de legume si bureti iuti BarTocanita de legume si bureti iuti Bar_right 
Mihaela (1058)
Tocanita de legume si bureti iuti Bar_leftTocanita de legume si bureti iuti BarTocanita de legume si bureti iuti Bar_right 
diana (1034)
Tocanita de legume si bureti iuti Bar_leftTocanita de legume si bureti iuti BarTocanita de legume si bureti iuti Bar_right 


visit counter

All Cooking Sites

3 participanți

    Tocanita de legume si bureti iuti

    avatar
    Corina
    Bucatar Yummy
     Bucatar Yummy


    feminin Fecioara Varsta : 40
    Localizare : undeva
    Stare de spirit : buna

    Tocanita de legume si bureti iuti Empty Tocanita de legume si bureti iuti

    Mesaj Scris de Corina Vin Aug 20, 2010 2:24 pm

    Ingrediente

    o ceapa
    o vanata mica
    un dovlecel
    2 morcovi
    10 bureti iuti
    bulion
    marar
    sare
    piper
    boia iute
    ulei

    Pregatim ingredientele pentru preparare. Taiem legumele cubulete, morcovii rondele, ceapa marunt (sau cat se poate de marunt :P), buretii ii taiem si ei ei cuburi.
    Calim ceapa in putin ulei si adaugam buretii cand aceasta este sticloasa. Cand buretii sunt inmuiati adaugam si restul legumelor, bulionul si completam cu apa sa treaca peste legume. Condimentam dupa gust si lasam la clocotit cratita pana cand scade sosul pe ingrediente.
    La sfarsit adaugam marar.

    [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

    Pofta buna!
    Salt'n Pepper
    Salt'n Pepper
    Bucatar Yummy
     Bucatar Yummy


    feminin Varsator Varsta : 47
    Localizare : Athens,Greece
    Stare de spirit : buna, taaare buna

    Tocanita de legume si bureti iuti Empty Re: Tocanita de legume si bureti iuti

    Mesaj Scris de Salt'n Pepper Lun Aug 23, 2010 4:53 pm

    Corina, in ce perioada a anului poti gasi bureti proaspeti?
    avatar
    Corina
    Bucatar Yummy
     Bucatar Yummy


    feminin Fecioara Varsta : 40
    Localizare : undeva
    Stare de spirit : buna

    Tocanita de legume si bureti iuti Empty Re: Tocanita de legume si bureti iuti

    Mesaj Scris de Corina Lun Aug 23, 2010 5:10 pm

    mai nu ti-as putea spune sigur, dar vecina-mea de la care i-am primit, i-a cules prin iulie asa pe la inceput...
    Salt'n Pepper
    Salt'n Pepper
    Bucatar Yummy
     Bucatar Yummy


    feminin Varsator Varsta : 47
    Localizare : Athens,Greece
    Stare de spirit : buna, taaare buna

    Tocanita de legume si bureti iuti Empty Re: Tocanita de legume si bureti iuti

    Mesaj Scris de Salt'n Pepper Lun Aug 23, 2010 5:20 pm

    Pe la sfarsitul lui august, inceputul lui septembrie or mai fi? Ca-mi fac planul de pe acum! Tocanita de legume si bureti iuti 272571
    avatar
    Corina
    Bucatar Yummy
     Bucatar Yummy


    feminin Fecioara Varsta : 40
    Localizare : undeva
    Stare de spirit : buna

    Tocanita de legume si bureti iuti Empty Re: Tocanita de legume si bureti iuti

    Mesaj Scris de Corina Lun Aug 23, 2010 5:22 pm

    am citit pe net si cica perioada de recoltare este vara-toamna..deci sigur sunt prin paduri.
    in iunie am fost si noi la o cetate si am trecut printr-o padure si era plin plin ochi de ei
    Salt'n Pepper
    Salt'n Pepper
    Bucatar Yummy
     Bucatar Yummy


    feminin Varsator Varsta : 47
    Localizare : Athens,Greece
    Stare de spirit : buna, taaare buna

    Tocanita de legume si bureti iuti Empty Re: Tocanita de legume si bureti iuti

    Mesaj Scris de Salt'n Pepper Lun Aug 23, 2010 5:24 pm

    Perfect! Ca tare mi-ai facut pofta cu mancarica asta a ta!
    avatar
    Corina
    Bucatar Yummy
     Bucatar Yummy


    feminin Fecioara Varsta : 40
    Localizare : undeva
    Stare de spirit : buna

    Tocanita de legume si bureti iuti Empty Re: Tocanita de legume si bureti iuti

    Mesaj Scris de Corina Lun Aug 23, 2010 5:25 pm

    e foarte buna sa stii..e usor amaruie de la vnete, dulceaga de la dovlecel si iute de la bureti..din fiecare cate putin..fff gustoasa
    mihaellas
    mihaellas
    Yummy mic
    Yummy mic


    feminin Rac Varsta : 43
    Localizare : lehliu gara
    Stare de spirit : fericitaaaaa!

    Tocanita de legume si bureti iuti Empty Re: Tocanita de legume si bureti iuti

    Mesaj Scris de mihaellas Mar Aug 24, 2010 7:36 pm

    hai ca ma autoinvit la masa! arata delicios! si nu am mai mancat bureti de foarte mult timp!
    avatar
    Corina
    Bucatar Yummy
     Bucatar Yummy


    feminin Fecioara Varsta : 40
    Localizare : undeva
    Stare de spirit : buna

    Tocanita de legume si bureti iuti Empty Re: Tocanita de legume si bureti iuti

    Mesaj Scris de Corina Mar Aug 24, 2010 7:37 pm

    Miha nu mai am! Da hai incoace ca te servesc cu altceva!
    mihaellas
    mihaellas
    Yummy mic
    Yummy mic


    feminin Rac Varsta : 43
    Localizare : lehliu gara
    Stare de spirit : fericitaaaaa!

    Tocanita de legume si bureti iuti Empty Re: Tocanita de legume si bureti iuti

    Mesaj Scris de mihaellas Mar Aug 24, 2010 7:44 pm

    Tocanita de legume si bureti iuti 381741 hai ca vin! la ce bunatati faci tu....sigur ma mut definitiv la tine! Tocanita de legume si bureti iuti 820933

    Continut sponsorizat


    Tocanita de legume si bureti iuti Empty Re: Tocanita de legume si bureti iuti

    Mesaj Scris de Continut sponsorizat


      Data/ora curentă este: Joi Mar 28, 2024 6:16 pm