Bucate cu gust....Yummy

Yummy, yummy! Bine ati venit!

Te rugam sa te inregistrezi sau sa te conectezi pentru a putea avea acces la toate sectiunile forumului!

Oricarui membru nou care in decurs de 7 zile de la inregistrare nu a scris nici macar mesajul de prezentare, i se va dezactiva contul.

Multe lucruri yummy te asteapta: retete cu imagini, concursuri cu premii deosebite, informatii si multe sfaturi incercate chiar de noi!

Te asteptam!

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Bucate cu gust....Yummy

Yummy, yummy! Bine ati venit!

Te rugam sa te inregistrezi sau sa te conectezi pentru a putea avea acces la toate sectiunile forumului!

Oricarui membru nou care in decurs de 7 zile de la inregistrare nu a scris nici macar mesajul de prezentare, i se va dezactiva contul.

Multe lucruri yummy te asteapta: retete cu imagini, concursuri cu premii deosebite, informatii si multe sfaturi incercate chiar de noi!

Te asteptam!

Bucate cu gust....Yummy

Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Bucate cu gust....Yummy

Nu e mestesug a gati mancare, ci e mestesug a potrivi din sare.

Concurs de fidelitate

Photobucket

Ultimele subiecte

» 11 ingrediente dezgustătoare pe care le putem consuma zilnic
...incercarea moarte nu are! salam de biscuiti! EmptyLun Apr 02, 2012 1:04 pm Scris de Pamico

» Alerta maxima pe sistemele cu Windows
...incercarea moarte nu are! salam de biscuiti! EmptySam Mar 17, 2012 11:23 pm Scris de Pamico

» Mucenici de peste tot
...incercarea moarte nu are! salam de biscuiti! EmptyMier Mar 14, 2012 7:39 pm Scris de Eva Maria Scumpa

» Un martisor de la Google - din 1 Martie - one policy, one Google experience
...incercarea moarte nu are! salam de biscuiti! EmptySam Feb 25, 2012 4:50 pm Scris de Pamico

» Ce mancam azi 3
...incercarea moarte nu are! salam de biscuiti! EmptyVin Feb 24, 2012 10:21 pm Scris de Eva Maria Scumpa

» Cornulete cu rahat.
...incercarea moarte nu are! salam de biscuiti! EmptyJoi Feb 23, 2012 4:12 pm Scris de mariana

» Taifas la cafeluta 5
...incercarea moarte nu are! salam de biscuiti! EmptyJoi Feb 23, 2012 4:09 pm Scris de mariana

» Trufe de ciocolata cu coaja de portocala
...incercarea moarte nu are! salam de biscuiti! EmptyMar Feb 14, 2012 5:52 pm Scris de mariana

» Furculita deasupra cutitului sau cat de rau mancam
...incercarea moarte nu are! salam de biscuiti! EmptyMar Feb 14, 2012 5:43 pm Scris de mariana

» PAINEA CU OREZ
...incercarea moarte nu are! salam de biscuiti! EmptyDum Feb 12, 2012 12:15 am Scris de Eva Maria Scumpa

» Ce mancam la micul dejun?
...incercarea moarte nu are! salam de biscuiti! EmptyDum Feb 12, 2012 12:09 am Scris de Eva Maria Scumpa

» Pe carari de munte
...incercarea moarte nu are! salam de biscuiti! EmptySam Feb 11, 2012 8:55 pm Scris de Eva Maria Scumpa

» Depasirea dificultatilor in relatia de cuplu
...incercarea moarte nu are! salam de biscuiti! EmptySam Feb 11, 2012 6:30 pm Scris de Eva Maria Scumpa

» Unt vs margarina
...incercarea moarte nu are! salam de biscuiti! EmptyJoi Feb 09, 2012 8:29 pm Scris de Fraiche-Bistro

» Prajitura "Ziua si noaptea"
...incercarea moarte nu are! salam de biscuiti! EmptyMar Ian 24, 2012 1:44 pm Scris de Eva Maria Scumpa

» Cum să-ţi încarci telefonul sau laptopul pentru a-ţi proteja acumulatorul
...incercarea moarte nu are! salam de biscuiti! EmptyDum Ian 15, 2012 4:31 pm Scris de Pamico

» Craciunul- sarbatoarea familiei
...incercarea moarte nu are! salam de biscuiti! EmptyVin Dec 23, 2011 10:14 am Scris de Eva Maria Scumpa

» Falafel- chiftelute din naut si legume
...incercarea moarte nu are! salam de biscuiti! EmptyVin Dec 23, 2011 10:03 am Scris de Eva Maria Scumpa

» ZACUSCA DE FASOLE PASTAI
...incercarea moarte nu are! salam de biscuiti! EmptyVin Dec 23, 2011 10:00 am Scris de Eva Maria Scumpa

» Pandispan
...incercarea moarte nu are! salam de biscuiti! EmptyDum Dec 11, 2011 7:09 am Scris de Eva Maria Scumpa

» Să mai avem încredere în dolar?
...incercarea moarte nu are! salam de biscuiti! EmptyDum Dec 04, 2011 3:16 am Scris de Pamico

» PANETTONE CU CIOCOLATA SI MIGDALE – masina de facut paine
...incercarea moarte nu are! salam de biscuiti! EmptyMar Noi 29, 2011 11:43 am Scris de CRINA

» MELCISORI PIZZA
...incercarea moarte nu are! salam de biscuiti! EmptyMar Noi 29, 2011 11:39 am Scris de CRINA

» Musaca din vinete si cartofi
...incercarea moarte nu are! salam de biscuiti! EmptyMar Noi 29, 2011 11:33 am Scris de CRINA

» Gulii umplute cu ciuperci
...incercarea moarte nu are! salam de biscuiti! EmptyMar Noi 29, 2011 11:32 am Scris de CRINA

Cine este conectat?

În total sunt 30 utilizatori conectați: 0 Înregistrați, 0 Invizibil și 30 Vizitatori :: 1 Motor de căutare

Nici unul


Recordul de utilizatori conectați a fost de 100, Vin Feb 02, 2024 6:50 am

Top postatori

Salt'n Pepper (4110)
...incercarea moarte nu are! salam de biscuiti! Bar_left...incercarea moarte nu are! salam de biscuiti! Bar...incercarea moarte nu are! salam de biscuiti! Bar_right 
Corina (3482)
...incercarea moarte nu are! salam de biscuiti! Bar_left...incercarea moarte nu are! salam de biscuiti! Bar...incercarea moarte nu are! salam de biscuiti! Bar_right 
spicy (1621)
...incercarea moarte nu are! salam de biscuiti! Bar_left...incercarea moarte nu are! salam de biscuiti! Bar...incercarea moarte nu are! salam de biscuiti! Bar_right 
ionela2682 (1505)
...incercarea moarte nu are! salam de biscuiti! Bar_left...incercarea moarte nu are! salam de biscuiti! Bar...incercarea moarte nu are! salam de biscuiti! Bar_right 
lacramioara (1381)
...incercarea moarte nu are! salam de biscuiti! Bar_left...incercarea moarte nu are! salam de biscuiti! Bar...incercarea moarte nu are! salam de biscuiti! Bar_right 
vdaiana (1335)
...incercarea moarte nu are! salam de biscuiti! Bar_left...incercarea moarte nu are! salam de biscuiti! Bar...incercarea moarte nu are! salam de biscuiti! Bar_right 
mireya (1247)
...incercarea moarte nu are! salam de biscuiti! Bar_left...incercarea moarte nu are! salam de biscuiti! Bar...incercarea moarte nu are! salam de biscuiti! Bar_right 
Pisyoana (1142)
...incercarea moarte nu are! salam de biscuiti! Bar_left...incercarea moarte nu are! salam de biscuiti! Bar...incercarea moarte nu are! salam de biscuiti! Bar_right 
Mihaela (1058)
...incercarea moarte nu are! salam de biscuiti! Bar_left...incercarea moarte nu are! salam de biscuiti! Bar...incercarea moarte nu are! salam de biscuiti! Bar_right 
diana (1034)
...incercarea moarte nu are! salam de biscuiti! Bar_left...incercarea moarte nu are! salam de biscuiti! Bar...incercarea moarte nu are! salam de biscuiti! Bar_right 


visit counter

All Cooking Sites

+5
lacramioara
Corina
Mihaela
spicy
Ana
9 participanți

    ...incercarea moarte nu are! salam de biscuiti!

    Ana
    Ana
    Yummy mic
    Yummy mic


    Leu Varsta : 40
    Localizare : Torino
    Stare de spirit : yupppiii!

    ...incercarea moarte nu are! salam de biscuiti! Empty ...incercarea moarte nu are! salam de biscuiti!

    Mesaj Scris de Ana Mar Ian 12, 2010 7:24 am

    fetelor dupa cum vedeti eu am incercat reteta de pe forum si iata rezultatul:

    [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

    [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
    am amestecat zaharul, laptele in care am varsat esenta de rom, cacao amara si cacao dulce

    [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
    apoi repede in congelator...

    si uite salamul meu de biscuiti peste care a nins nuca de cocos (eu am pus si in compozitie)
    [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

    ...eu zic ca nu-i rau ptr prima incercare!!! :D :D :D

    Yummy multumesc tare mult ptr toate retetele tale... :D
    spicy
    spicy
    Bucatar Yummy
     Bucatar Yummy


    feminin Varsator Varsta : 42
    Localizare : Oradea
    Stare de spirit : vesela

    ...incercarea moarte nu are! salam de biscuiti! Empty Re: ...incercarea moarte nu are! salam de biscuiti!

    Mesaj Scris de spicy Mar Ian 12, 2010 3:22 pm

    nu e rau deloc, si vad ca ti-a iesit o cantitate generoasa. sa aveti pofta la el. ca mie imi cam trage cu ochiul dar sunt la restrictie de dulciuri o perioada.............asa ca imi pun pofta in cui. dar doar pentru moment, promit ca o sa fac si eu............. :)
    Mihaela
    Mihaela
    Bucatar Yummy
     Bucatar Yummy


    feminin Rac Varsta : 46
    Localizare : Ro-BH-Oradea

    ...incercarea moarte nu are! salam de biscuiti! Empty Re: ...incercarea moarte nu are! salam de biscuiti!

    Mesaj Scris de Mihaela Mar Ian 12, 2010 3:25 pm

    Noua ne place salamul de biscuiti, cu rahat nu am incercat!
    Mai aveti? Arata bine , imbietor...hmmm
    avatar
    Corina
    Bucatar Yummy
     Bucatar Yummy


    feminin Fecioara Varsta : 40
    Localizare : undeva
    Stare de spirit : buna

    ...incercarea moarte nu are! salam de biscuiti! Empty Re: ...incercarea moarte nu are! salam de biscuiti!

    Mesaj Scris de Corina Mar Ian 12, 2010 4:19 pm

    nici eu nu am incercat cu rahat, da arat bine si bun trebuie sa fie
    eu sunt la dieta si gata cu dulciurie :(
    spicy
    spicy
    Bucatar Yummy
     Bucatar Yummy


    feminin Varsator Varsta : 42
    Localizare : Oradea
    Stare de spirit : vesela

    ...incercarea moarte nu are! salam de biscuiti! Empty Re: ...incercarea moarte nu are! salam de biscuiti!

    Mesaj Scris de spicy Mar Ian 12, 2010 5:31 pm

    dieta sau nu, macar sa privim. :D nu e asa Corina? :D
    lacramioara
    lacramioara
    Bucatar Yummy
     Bucatar Yummy


    feminin Fecioara Varsta : 44
    Stare de spirit : Foarte buna

    ...incercarea moarte nu are! salam de biscuiti! Empty Re: ...incercarea moarte nu are! salam de biscuiti!

    Mesaj Scris de lacramioara Mar Ian 12, 2010 7:23 pm

    pentru inceput nu arata bine,chiar foarte,foarte bine
    toate reteltee de yummy sunt retete cu un real succes,sunt foarte bune
    Ana
    Ana
    Yummy mic
    Yummy mic


    Leu Varsta : 40
    Localizare : Torino
    Stare de spirit : yupppiii!

    ...incercarea moarte nu are! salam de biscuiti! Empty Re: ...incercarea moarte nu are! salam de biscuiti!

    Mesaj Scris de Ana Mar Ian 12, 2010 8:20 pm

    Ma bucur tare mult ca va place :D
    ...fetelor cind terminati dieta sinteti invitate la mine la un salam de biscuiti (am bagat unul in congelator doar ptr noi gospodinele... :D )
    Sa aveti o zi buna!
    Salt'n Pepper
    Salt'n Pepper
    Bucatar Yummy
     Bucatar Yummy


    feminin Varsator Varsta : 47
    Localizare : Athens,Greece
    Stare de spirit : buna, taaare buna

    ...incercarea moarte nu are! salam de biscuiti! Empty Re: ...incercarea moarte nu are! salam de biscuiti!

    Mesaj Scris de Salt'n Pepper Mar Ian 12, 2010 9:03 pm

    Tot batonul e al meu! Intreg!!!!!!!!!!
    Ana
    Ana
    Yummy mic
    Yummy mic


    Leu Varsta : 40
    Localizare : Torino
    Stare de spirit : yupppiii!

    ...incercarea moarte nu are! salam de biscuiti! Empty Re: ...incercarea moarte nu are! salam de biscuiti!

    Mesaj Scris de Ana Mar Ian 12, 2010 9:25 pm

    Cu mare drag Ale e TOOOT al tau (rezervat) mmmmmmm... pina la ultima picatura, stiu ca-ti palce... iar mie si mai mult iar tu stii bine... multumesc Yummy ptr reteta!
    mireya
    mireya
    Bucatar Yummy
     Bucatar Yummy


    feminin Pesti Varsta : 47
    Localizare : otopeni
    Stare de spirit : in general buna

    ...incercarea moarte nu are! salam de biscuiti! Empty Re: ...incercarea moarte nu are! salam de biscuiti!

    Mesaj Scris de mireya Mar Ian 12, 2010 9:47 pm

    Acasa ,era unul din preferatele mele .Anul trecut cand a fost mama la mine ,am pus-o sa imi faca ,tot cu rahat ,...Doamne ce bun a fost...............La cate retete gustoase am scris ,ar trebui sa fac in fiecare zi cate un fel !!!!!!! dar e asa bine cand de unde sa te inspiri!!!!!!!!!!!
    Ana
    Ana
    Yummy mic
    Yummy mic


    Leu Varsta : 40
    Localizare : Torino
    Stare de spirit : yupppiii!

    ...incercarea moarte nu are! salam de biscuiti! Empty Re: ...incercarea moarte nu are! salam de biscuiti!

    Mesaj Scris de Ana Mar Ian 12, 2010 9:57 pm

    ...si e atit de simplu de facut!!! si-ti trebuie foarte putin timp ca sa-l pregatesti... Traiasca Yummy! :D
    mireya
    mireya
    Bucatar Yummy
     Bucatar Yummy


    feminin Pesti Varsta : 47
    Localizare : otopeni
    Stare de spirit : in general buna

    ...incercarea moarte nu are! salam de biscuiti! Empty Re: ...incercarea moarte nu are! salam de biscuiti!

    Mesaj Scris de mireya Mar Ian 12, 2010 10:53 pm

    Asa e !!!!!!!!!! :cheers: :cheers: :cheers: :cheers:
    anei
    anei
    Yummy mic
    Yummy mic


    feminin Sagetator Varsta : 39
    Localizare : Bucuresti

    ...incercarea moarte nu are! salam de biscuiti! Empty Re: ...incercarea moarte nu are! salam de biscuiti!

    Mesaj Scris de anei Mier Ian 20, 2010 9:09 pm

    Eu compozitia asta de salam in loc sa o pun in folie si sa o fac sul am facut-o rotunda cat sa bagi in gura o data si tot asa ma presarat nuca de cocos multicolora pe ele . :lol:
    MIHAELA 73
    MIHAELA 73
    Ajutor Bucatar
    Ajutor Bucatar


    feminin Varsator Varsta : 51
    Localizare : Tirgu- Neamt -Roma Italy
    Stare de spirit : buna

    ...incercarea moarte nu are! salam de biscuiti! Empty Re: ...incercarea moarte nu are! salam de biscuiti!

    Mesaj Scris de MIHAELA 73 Joi Ian 21, 2010 12:00 am

    cred si sigur o sa mai fac un salam de biscuiti la sfirsitul saptaminii,mai am inca rahat
    am facut si de craciun si pe unde am mers in vizita le duceam si citeva bucatele de salam,si disparea in citeva secunde
    apropo eu m-ai pun in el esenta de rom,si un pik de coarja de lamiie
    Salt'n Pepper
    Salt'n Pepper
    Bucatar Yummy
     Bucatar Yummy


    feminin Varsator Varsta : 47
    Localizare : Athens,Greece
    Stare de spirit : buna, taaare buna

    ...incercarea moarte nu are! salam de biscuiti! Empty Re: ...incercarea moarte nu are! salam de biscuiti!

    Mesaj Scris de Salt'n Pepper Joi Ian 21, 2010 9:49 pm

    Esenta de rom in salamul de biscuiti este G R O Z A V A !!!

    Continut sponsorizat


    ...incercarea moarte nu are! salam de biscuiti! Empty Re: ...incercarea moarte nu are! salam de biscuiti!

    Mesaj Scris de Continut sponsorizat


      Data/ora curentă este: Vin Apr 19, 2024 10:29 pm