Bucate cu gust....Yummy

Yummy, yummy! Bine ati venit!

Te rugam sa te inregistrezi sau sa te conectezi pentru a putea avea acces la toate sectiunile forumului!

Oricarui membru nou care in decurs de 7 zile de la inregistrare nu a scris nici macar mesajul de prezentare, i se va dezactiva contul.

Multe lucruri yummy te asteapta: retete cu imagini, concursuri cu premii deosebite, informatii si multe sfaturi incercate chiar de noi!

Te asteptam!

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Bucate cu gust....Yummy

Yummy, yummy! Bine ati venit!

Te rugam sa te inregistrezi sau sa te conectezi pentru a putea avea acces la toate sectiunile forumului!

Oricarui membru nou care in decurs de 7 zile de la inregistrare nu a scris nici macar mesajul de prezentare, i se va dezactiva contul.

Multe lucruri yummy te asteapta: retete cu imagini, concursuri cu premii deosebite, informatii si multe sfaturi incercate chiar de noi!

Te asteptam!

Bucate cu gust....Yummy

Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Bucate cu gust....Yummy

Nu e mestesug a gati mancare, ci e mestesug a potrivi din sare.

Concurs de fidelitate

Photobucket

Ultimele subiecte

» 11 ingrediente dezgustătoare pe care le putem consuma zilnic
Cartea mea de bucate EmptyLun Apr 02, 2012 1:04 pm Scris de Pamico

» Alerta maxima pe sistemele cu Windows
Cartea mea de bucate EmptySam Mar 17, 2012 11:23 pm Scris de Pamico

» Mucenici de peste tot
Cartea mea de bucate EmptyMier Mar 14, 2012 7:39 pm Scris de Eva Maria Scumpa

» Un martisor de la Google - din 1 Martie - one policy, one Google experience
Cartea mea de bucate EmptySam Feb 25, 2012 4:50 pm Scris de Pamico

» Ce mancam azi 3
Cartea mea de bucate EmptyVin Feb 24, 2012 10:21 pm Scris de Eva Maria Scumpa

» Cornulete cu rahat.
Cartea mea de bucate EmptyJoi Feb 23, 2012 4:12 pm Scris de mariana

» Taifas la cafeluta 5
Cartea mea de bucate EmptyJoi Feb 23, 2012 4:09 pm Scris de mariana

» Trufe de ciocolata cu coaja de portocala
Cartea mea de bucate EmptyMar Feb 14, 2012 5:52 pm Scris de mariana

» Furculita deasupra cutitului sau cat de rau mancam
Cartea mea de bucate EmptyMar Feb 14, 2012 5:43 pm Scris de mariana

» PAINEA CU OREZ
Cartea mea de bucate EmptyDum Feb 12, 2012 12:15 am Scris de Eva Maria Scumpa

» Ce mancam la micul dejun?
Cartea mea de bucate EmptyDum Feb 12, 2012 12:09 am Scris de Eva Maria Scumpa

» Pe carari de munte
Cartea mea de bucate EmptySam Feb 11, 2012 8:55 pm Scris de Eva Maria Scumpa

» Depasirea dificultatilor in relatia de cuplu
Cartea mea de bucate EmptySam Feb 11, 2012 6:30 pm Scris de Eva Maria Scumpa

» Unt vs margarina
Cartea mea de bucate EmptyJoi Feb 09, 2012 8:29 pm Scris de Fraiche-Bistro

» Prajitura "Ziua si noaptea"
Cartea mea de bucate EmptyMar Ian 24, 2012 1:44 pm Scris de Eva Maria Scumpa

» Cum să-ţi încarci telefonul sau laptopul pentru a-ţi proteja acumulatorul
Cartea mea de bucate EmptyDum Ian 15, 2012 4:31 pm Scris de Pamico

» Craciunul- sarbatoarea familiei
Cartea mea de bucate EmptyVin Dec 23, 2011 10:14 am Scris de Eva Maria Scumpa

» Falafel- chiftelute din naut si legume
Cartea mea de bucate EmptyVin Dec 23, 2011 10:03 am Scris de Eva Maria Scumpa

» ZACUSCA DE FASOLE PASTAI
Cartea mea de bucate EmptyVin Dec 23, 2011 10:00 am Scris de Eva Maria Scumpa

» Pandispan
Cartea mea de bucate EmptyDum Dec 11, 2011 7:09 am Scris de Eva Maria Scumpa

» Să mai avem încredere în dolar?
Cartea mea de bucate EmptyDum Dec 04, 2011 3:16 am Scris de Pamico

» PANETTONE CU CIOCOLATA SI MIGDALE – masina de facut paine
Cartea mea de bucate EmptyMar Noi 29, 2011 11:43 am Scris de CRINA

» MELCISORI PIZZA
Cartea mea de bucate EmptyMar Noi 29, 2011 11:39 am Scris de CRINA

» Musaca din vinete si cartofi
Cartea mea de bucate EmptyMar Noi 29, 2011 11:33 am Scris de CRINA

» Gulii umplute cu ciuperci
Cartea mea de bucate EmptyMar Noi 29, 2011 11:32 am Scris de CRINA

Cine este conectat?

În total sunt 39 utilizatori conectați: 0 Înregistrați, 0 Invizibil și 39 Vizitatori :: 1 Motor de căutare

Nici unul


Recordul de utilizatori conectați a fost de 100, Vin Feb 02, 2024 6:50 am

Top postatori

Salt'n Pepper (4110)
Cartea mea de bucate Bar_leftCartea mea de bucate BarCartea mea de bucate Bar_right 
Corina (3482)
Cartea mea de bucate Bar_leftCartea mea de bucate BarCartea mea de bucate Bar_right 
spicy (1621)
Cartea mea de bucate Bar_leftCartea mea de bucate BarCartea mea de bucate Bar_right 
ionela2682 (1505)
Cartea mea de bucate Bar_leftCartea mea de bucate BarCartea mea de bucate Bar_right 
lacramioara (1381)
Cartea mea de bucate Bar_leftCartea mea de bucate BarCartea mea de bucate Bar_right 
vdaiana (1335)
Cartea mea de bucate Bar_leftCartea mea de bucate BarCartea mea de bucate Bar_right 
mireya (1247)
Cartea mea de bucate Bar_leftCartea mea de bucate BarCartea mea de bucate Bar_right 
Pisyoana (1142)
Cartea mea de bucate Bar_leftCartea mea de bucate BarCartea mea de bucate Bar_right 
Mihaela (1058)
Cartea mea de bucate Bar_leftCartea mea de bucate BarCartea mea de bucate Bar_right 
diana (1034)
Cartea mea de bucate Bar_leftCartea mea de bucate BarCartea mea de bucate Bar_right 


visit counter

All Cooking Sites

+7
mireya
dana
milo
Corina
spicy
lacramioara
Salt'n Pepper
11 participanți

    Cartea mea de bucate

    Salt'n Pepper
    Salt'n Pepper
    Bucatar Yummy
     Bucatar Yummy


    feminin Varsator Varsta : 47
    Localizare : Athens,Greece
    Stare de spirit : buna, taaare buna

    Cartea mea de bucate Empty Cartea mea de bucate

    Mesaj Scris de Salt'n Pepper Joi Noi 05, 2009 9:26 pm

    Toate facem de mancare. Mai bine sau mai rau, de mult sau de putin timp.
    Dar cum gatiti? De unde va inspirati?
    lacramioara
    lacramioara
    Bucatar Yummy
     Bucatar Yummy


    feminin Fecioara Varsta : 44
    Stare de spirit : Foarte buna

    Cartea mea de bucate Empty Re: Cartea mea de bucate

    Mesaj Scris de lacramioara Joi Noi 05, 2009 9:36 pm

    Eu m-am maritat la 17 ani,deci eu gateam ce invatasem acasa la mama,iar din anul 2000 am inceput sa-mi iau in fiecare luna revista Practic in bucatarie,si mai iau retete din ea,care mie una imi plac foarte mult ca sunt probate in bucataria Practic
    spicy
    spicy
    Bucatar Yummy
     Bucatar Yummy


    feminin Varsator Varsta : 42
    Localizare : Oradea
    Stare de spirit : vesela

    Cartea mea de bucate Empty Re: Cartea mea de bucate

    Mesaj Scris de spicy Joi Noi 05, 2009 9:45 pm

    eu nu am gatit pana sa ma marit. cel mult am facut cartofi pai, ochiuri de oua, salate si foarte foarte putine tipuri de placinte.
    supe, ciorbe si tot felul de sosuri nu am facut nici macar o data pana sa ma marit. dupa ce m-am casatorit am inceput sa gatesc si cel mai mult am gatit la inceput cu telefonul in mana, mami imi spunea ce si cum sa fac.
    nu vreau sa ma laud dar catastrofe mari nu am avut niciodata chiar daca am facut pentru prima data un fel de mancare.
    acum in schimb fac tot felul de retete in premiera pentru bucataria mea. cele mai multe retete le iau din reviste, am acasa o adevarata colectie pentru asa ceva. Si fac multe si de la voi, imi place mult ideea forumului, aici gasesc retete incercate de voi si asa ajung sa fac si eu ce imi surade cel mai tare.
    spicy
    spicy
    Bucatar Yummy
     Bucatar Yummy


    feminin Varsator Varsta : 42
    Localizare : Oradea
    Stare de spirit : vesela

    Cartea mea de bucate Empty Re: Cartea mea de bucate

    Mesaj Scris de spicy Vin Noi 06, 2009 5:48 pm

    si mi-am mai amintit am un program tv, Paprika TV. de cate ori am timp si mai ales seara dupa ce adoarme Sara ma uit la acest program, ador acest program. foarte multe am invatat de acolo, deoarece le si vad, retetele, ............
    lacramioara
    lacramioara
    Bucatar Yummy
     Bucatar Yummy


    feminin Fecioara Varsta : 44
    Stare de spirit : Foarte buna

    Cartea mea de bucate Empty Re: Cartea mea de bucate

    Mesaj Scris de lacramioara Vin Noi 06, 2009 6:18 pm

    In ce limba este acel program?
    spicy
    spicy
    Bucatar Yummy
     Bucatar Yummy


    feminin Varsator Varsta : 42
    Localizare : Oradea
    Stare de spirit : vesela

    Cartea mea de bucate Empty Re: Cartea mea de bucate

    Mesaj Scris de spicy Vin Noi 06, 2009 6:40 pm

    eu il am si in romaneste si in ungureste, fierste ca ma uit la ei in romaneste. ungureste stiu prea putin.
    lacramioara
    lacramioara
    Bucatar Yummy
     Bucatar Yummy


    feminin Fecioara Varsta : 44
    Stare de spirit : Foarte buna

    Cartea mea de bucate Empty Re: Cartea mea de bucate

    Mesaj Scris de lacramioara Vin Noi 06, 2009 6:44 pm

    poti sa-mi dai si mie adresa unde pot sa intru?
    spicy
    spicy
    Bucatar Yummy
     Bucatar Yummy


    feminin Varsator Varsta : 42
    Localizare : Oradea
    Stare de spirit : vesela

    Cartea mea de bucate Empty Re: Cartea mea de bucate

    Mesaj Scris de spicy Vin Noi 06, 2009 6:53 pm

    e program TV, sincer nu stiu daca au si pagina de net, nu am cautat. Eu am programul pe cablu tv.
    lacramioara
    lacramioara
    Bucatar Yummy
     Bucatar Yummy


    feminin Fecioara Varsta : 44
    Stare de spirit : Foarte buna

    Cartea mea de bucate Empty Re: Cartea mea de bucate

    Mesaj Scris de lacramioara Vin Noi 06, 2009 7:00 pm

    Aha,bine multumesc oricum
    avatar
    Corina
    Bucatar Yummy
     Bucatar Yummy


    feminin Fecioara Varsta : 40
    Localizare : undeva
    Stare de spirit : buna

    Cartea mea de bucate Empty Re: Cartea mea de bucate

    Mesaj Scris de Corina Joi Noi 12, 2009 8:02 pm

    eu am invatat sa gatesc de la mama si singura, iar cartea mea de bucate este ...mama. Pe mama o sun cand nu stiu cum sa fac ceva sau sa vad mama ce a gatit azi. Mai iau idei de pe net sau de la prietene
    spicy
    spicy
    Bucatar Yummy
     Bucatar Yummy


    feminin Varsator Varsta : 42
    Localizare : Oradea
    Stare de spirit : vesela

    Cartea mea de bucate Empty Re: Cartea mea de bucate

    Mesaj Scris de spicy Joi Noi 12, 2009 8:07 pm

    eu si mami gatim total diferit.
    avatar
    Corina
    Bucatar Yummy
     Bucatar Yummy


    feminin Fecioara Varsta : 40
    Localizare : undeva
    Stare de spirit : buna

    Cartea mea de bucate Empty Re: Cartea mea de bucate

    Mesaj Scris de Corina Joi Noi 12, 2009 8:08 pm

    noi gatim la fel :D
    avem aceleasi gusturi la absolut tot, de la mancare pana la haine
    spicy
    spicy
    Bucatar Yummy
     Bucatar Yummy


    feminin Varsator Varsta : 42
    Localizare : Oradea
    Stare de spirit : vesela

    Cartea mea de bucate Empty Re: Cartea mea de bucate

    Mesaj Scris de spicy Joi Noi 12, 2009 8:14 pm

    mami nu foloseste condimente aproape deloc, in afara de sare, piper si vegeta nu foloseste nimic. la fel si cu verdeturile, in afara de putin leusean si patrunjel si marar nimic altceva. si foloseste foarte foarte putin din oricare.
    eu in schimb ador aromele condimentelor, imi place mult de tot sa ma joc cu ele. de exemplu eu nu fac nici un fel de carne fara ienibahar, si cand nu gasesc praf iau boabe si le macin acasa. verdeturile la fel , imi plac foarte mult si in cantitate destul de maricica.
    milo
    milo
    Admin


    feminin Scorpion Varsta : 50
    Localizare : Atena
    Stare de spirit : plutesc

    Cartea mea de bucate Empty Re: Cartea mea de bucate

    Mesaj Scris de milo Mier Feb 10, 2010 5:35 am

    Eu am invatat de la tata sa gatesc, adica am furat de la el. El este bucatarul familiei. Insa nu am ajuns la valoarea lui. Mancarea lui mereu o sa fie cea mai buna.
    Dupa ce am plecat din Romania...primul cadou pe care mi l-a facut mama a fost o carte de bucate, unde avea un mesaj scris de ea...dar care avea un alt inteles, plin de lacrimi. Este cartea mea de suflet acum. Nu va pot spune cat am plins cand am citit mesajul... Cartea mea de bucate 974699
    dana
    dana
    Yummy mic
    Yummy mic


    Scorpion Varsta : 47
    Localizare : galati

    Cartea mea de bucate Empty Re: Cartea mea de bucate

    Mesaj Scris de dana Mier Feb 10, 2010 2:34 pm

    fetelor nu cred ca va dati seama cata mancare sarata bocna sau nesarata deloc a mancat sotul meu la inceputul casniciei noastre...a mancat si nu a zis nimic dar ...am pus mana pe cartea de bucate de la mama pt ca nici eu nu mai putea manca din ce gateam...da...am o carte de bucate pe care o mai rasfoiesc din cand in cand Cartea mea de bucate 258318 e bine sa ai in casa si asa ceva...daca nu ma uit in carte sun...pe mama care toata viata ei a gatit{a fost bucatareasa} Cartea mea de bucate 445992 !
    mireya
    mireya
    Bucatar Yummy
     Bucatar Yummy


    feminin Pesti Varsta : 47
    Localizare : otopeni
    Stare de spirit : in general buna

    Cartea mea de bucate Empty Re: Cartea mea de bucate

    Mesaj Scris de mireya Mier Feb 10, 2010 3:01 pm

    Offf cand imi aduc aminte ce si cum gateam la inceputurile mele.....ma apuca groaza!
    Acasa ,mama era(si este bucaareasa) ,tata nu stie decat cartofi prajiti sa isi faca Cartea mea de bucate 272571 ,pe mine nu ma lasa deloc sa gatesc ,mereu imi spunea ca o sa ma satur de stata la bucatarie Cartea mea de bucate 272571 .
    Deci ...cand m-am maritat nici ...supa nu stiam sa fac Cartea mea de bucate 327283 ,daaaaar ,incet -incet am invatat sa fac de toate .(adica ...aproape de toate).La inceput o tot sunam pe ea ,cand puneam muraturi ,o sunam pe mama ,cand faceam mancare o sunam pe ea ....intre timp mi-am luat si o carte de bucate ,apoi am inceput sa adun tot felul de retete de prin reviste, iar acum .....va am pe voi car sunteti mai bune de cat o carte de bucate Cartea mea de bucate 166604 Cartea mea de bucate 381741

    Sotul meu are o vorba:" doar daca nu vrei ,nu inveti sa faci ceva !!!!!" Cartea mea de bucate 272571
    HoneyBunny
    HoneyBunny
    Yummy mic
    Yummy mic


    feminin Capricorn Varsta : 45
    Localizare : Foodsville
    Stare de spirit : Buna, buna, buna :)

    Cartea mea de bucate Empty Re: Cartea mea de bucate

    Mesaj Scris de HoneyBunny Mier Feb 10, 2010 3:52 pm

    Nu stiu de unde si mai ales cand am inceput sa fac de mancare. In mod sigur am invatat de acasa - pentru ca la noi acasa, in afara de tataia, toata lumea facea de manacre. Daca mama era la serviciu si tata acasa, facea el. Si invers. Si daca amundoi erau la serviciu, gatea mamaia. Asa ca am invatat de la toti cate un pic.

    Si am si facut de mancare. Pentru ca mi-a placut. Imi amintesc ca in liceu veneam acasa la mine cu prietena mea Claudia si ne faceam tot felul de minuni - gogosi, clatite, chec...Cand am intors primele mele clatite mama a inceput sa planga. Probabil si-a dat seama ca am crescut Cartea mea de bucate 272571 De la tata am invatat sa fac musaca. De la mamaia am invatat sa pun ingredientele din ochi. Cartea mea de bucate 272571 Si sa echivalez cantitatile. Adica 250gr zahar egal cu o cana de zahar. Si tot asa ☀ Probabil de la mama am invatat sa ...inventez Cartea mea de bucate 272571 Adica daca n-am un ingredient pentru o mancare sa fac altceva cu ingredientele pe care le am.

    Catastrofe au fost cateva. Imi amintesc eclerele pe care le-am facut si care nu mi-au crescut. Sau icrele pe care dupa ce am terminat de batut si le-am bagat la frigider cand am scos castronul erau taiate.... Cartea mea de bucate 327283 Sau racitura care nu s-a inchegat cum trebuie. Sau sarmalele pe care le-am parlit asa de rau(am plecat pana la o preietena si am uitat oala de sarmale pe aragaz) ca am aruncat si oala. De atunci fac sarmalele in cuptor Cartea mea de bucate 98642 Si au mai fost. Dar stiti si voi cum e - din greseli inveti Cartea mea de bucate 478792

    Retete iau de la mama, de la sora-mea si de pe intenet. Si acum de la voi Cartea mea de bucate 166604
    anei
    anei
    Yummy mic
    Yummy mic


    feminin Sagetator Varsta : 39
    Localizare : Bucuresti

    Cartea mea de bucate Empty Re: Cartea mea de bucate

    Mesaj Scris de anei Mier Feb 10, 2010 4:05 pm

    Eu am inceput sa gatesc cand l-am cunoscut pe Razvan dupa retele colegelor de servici la inceput, apoi m-am mutat cu Razvan si am stat si cu bunica lui care fiind batrana ma punea sa o ajut la mancare si uite asa am invatat sa fac o maioneza super, fasole batuta , coliva,etc. Acum bunica nu mai este Cartea mea de bucate 974699 si gatesc sfatuindu-ma cu colegele de servici si iau retete de pe net. Gogosile si galustile le fac cum m-a invatat Sorina Cartea mea de bucate 381741 .
    spicy
    spicy
    Bucatar Yummy
     Bucatar Yummy


    feminin Varsator Varsta : 42
    Localizare : Oradea
    Stare de spirit : vesela

    Cartea mea de bucate Empty Re: Cartea mea de bucate

    Mesaj Scris de spicy Mier Feb 10, 2010 5:01 pm

    eu nu am gatit asa serios pana sa o nasc pe Sara. pana sa raman insarcinata munceam foarte mult, de multe ori nici duminica nu eram acasa, de aceea si mancam mai mult in oras. propriuzis nici bucatarie nu am avut. Cartea mea de bucate 272571 Cartea mea de bucate 272571 Cartea mea de bucate 272571 . abia dupa ce am nascut-o pe Sara si am inceput sa stau acasa, am descoperit si arta gatitului. Sa stiti ca foarte multe catastrofe nu am avut. De aruncat la gunoi ceva facut de mine nu am aruncat. In schimb imi amintesc de una tare, eram insarcinata in 7 luni si am fost in vizita la o prietena si facuse pancove, asa mi s-a pus pata pe ele ca am venit acasa si am facut si eu. Am sunat la mami sa imi spuna cum sa fac, si ca de obicei eu nu imi notez retetele, cica le tin minte, am uitat sa pun un ingredient in ele (nici macar nu mai tin minte care Cartea mea de bucate 272571 ) si au iesit atat de tari ca puteai sa iti spargi capul cu ele. Dar eu tot le-am mancat, ca na....., am avut pofta pe ele.

    O alta amintire e legata de salata de boeuf. Eu pana anul trecut nu am mancat aceasta salata, nu mi-a placut. de facut o faceam dar nu gustam din ea. si intr-o sambata a cerut sotu sa ii fac salata si cand sa se puna sa manance...........atat de tare am sarat-o ca nu a putut sa o manance. Am vrut sa o arunc dar soacra mea a zis ca pentru ea e buna. Cartea mea de bucate 272571

    Si una putin mai recenta. In aceasta toamna am pus pentru prima data castraveti la borcan. La fel ca de fiecare data, eu nu imi notez reteta si uit sa adaug sare si boabe de piper.......... Cartea mea de bucate 272571 Asa ca prima portie a fost mai mult dulce decat acra......... Cartea mea de bucate 272571 Cartea mea de bucate 272571 Cartea mea de bucate 272571

    Aaaaa.......la inceputul casniciei mele, am ajutat-o pe soacra mea sa pregateasca o masa pentru cativa invitati. Si m-a pus sa pregatesc ouale umplute, si in loc sa le tai de-a lungu le-am taiat invers..............ce urat a facut soacra mea cu mine atunci, nu o sa uit niciodata. Cartea mea de bucate 840956 Cartea mea de bucate 840956 Cartea mea de bucate 840956
    vdaiana
    vdaiana
    Bucatar Yummy
     Bucatar Yummy


    feminin Sagetator Varsta : 46
    Localizare : Timisoara

    Cartea mea de bucate Empty Re: Cartea mea de bucate

    Mesaj Scris de vdaiana Joi Sept 23, 2010 12:47 am

    am inceput sa gatesc brusc si am invatat singura din mers. n-am stat pe langa mami pentru ca nu prea m-a atras bucataria, stiam doar asa cateva chestii teoretice. apoi din una in alta acum vreo 4 ani m-am bagat serios in bucatarie si de atunci n-as mai iesi :D
    ca inspiratie am un teanc de reviste practic in bucatarie si inca alte titluri de la sora-mea, cateva carti si colectia de doua bibliorafturi pline cu retete notate de pe net, scanate de pe ici colo sau rupte din reviste si ocazional tv-ul: jamie oliver, anna olsen, paprika tv, alice si cand cum prind cate ceva.
    dar dintre toate cel mai mult ma inspir de pe net, de pe bloguri culinare, de pe forumuri, de aici si din alte parti :)
    uneori o mai intreb pe mami cand ma impotmolesc, dar de multe ori tot io gasesc solutia pentru ca ea nu gateste ca mine, avem stiluri diferite, io folosesc mai multe condimente, improvizez des, inluiesc ingrediente :P


    [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

    [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

    [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

    [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]



    melania78
    melania78
    Admin


    feminin Leu Varsta : 45
    Localizare : spania
    Stare de spirit : vesela

    Cartea mea de bucate Empty Re: Cartea mea de bucate

    Mesaj Scris de melania78 Mar Dec 28, 2010 11:55 pm

    Fetelor si mie imi place foarte mult sa gatesc.Multe retete le stiu de la mama mea , unele din revista practic in bucatarie care din pacate nu le am aici cu mine in Spania ,unele retete le-am inventat iar cele mai multe leculeg si le pun in practica dupa internet.Baietii mei la fiecare sfarsit de saptamana vor cate ceva dulce Cartea mea de bucate 137912

    Continut sponsorizat


    Cartea mea de bucate Empty Re: Cartea mea de bucate

    Mesaj Scris de Continut sponsorizat


      Data/ora curentă este: Joi Mar 28, 2024 8:35 pm