Bucate cu gust....Yummy

Yummy, yummy! Bine ati venit!

Te rugam sa te inregistrezi sau sa te conectezi pentru a putea avea acces la toate sectiunile forumului!

Oricarui membru nou care in decurs de 7 zile de la inregistrare nu a scris nici macar mesajul de prezentare, i se va dezactiva contul.

Multe lucruri yummy te asteapta: retete cu imagini, concursuri cu premii deosebite, informatii si multe sfaturi incercate chiar de noi!

Te asteptam!

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Bucate cu gust....Yummy

Yummy, yummy! Bine ati venit!

Te rugam sa te inregistrezi sau sa te conectezi pentru a putea avea acces la toate sectiunile forumului!

Oricarui membru nou care in decurs de 7 zile de la inregistrare nu a scris nici macar mesajul de prezentare, i se va dezactiva contul.

Multe lucruri yummy te asteapta: retete cu imagini, concursuri cu premii deosebite, informatii si multe sfaturi incercate chiar de noi!

Te asteptam!

Bucate cu gust....Yummy

Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Bucate cu gust....Yummy

Nu e mestesug a gati mancare, ci e mestesug a potrivi din sare.

Subiecte similare

Concurs de fidelitate

Photobucket

Ultimele subiecte

» 11 ingrediente dezgustătoare pe care le putem consuma zilnic
Ce nu va place sa faceti in bucatarie? - Pagina 2 EmptyLun Apr 02, 2012 1:04 pm Scris de Pamico

» Alerta maxima pe sistemele cu Windows
Ce nu va place sa faceti in bucatarie? - Pagina 2 EmptySam Mar 17, 2012 11:23 pm Scris de Pamico

» Mucenici de peste tot
Ce nu va place sa faceti in bucatarie? - Pagina 2 EmptyMier Mar 14, 2012 7:39 pm Scris de Eva Maria Scumpa

» Un martisor de la Google - din 1 Martie - one policy, one Google experience
Ce nu va place sa faceti in bucatarie? - Pagina 2 EmptySam Feb 25, 2012 4:50 pm Scris de Pamico

» Ce mancam azi 3
Ce nu va place sa faceti in bucatarie? - Pagina 2 EmptyVin Feb 24, 2012 10:21 pm Scris de Eva Maria Scumpa

» Cornulete cu rahat.
Ce nu va place sa faceti in bucatarie? - Pagina 2 EmptyJoi Feb 23, 2012 4:12 pm Scris de mariana

» Taifas la cafeluta 5
Ce nu va place sa faceti in bucatarie? - Pagina 2 EmptyJoi Feb 23, 2012 4:09 pm Scris de mariana

» Trufe de ciocolata cu coaja de portocala
Ce nu va place sa faceti in bucatarie? - Pagina 2 EmptyMar Feb 14, 2012 5:52 pm Scris de mariana

» Furculita deasupra cutitului sau cat de rau mancam
Ce nu va place sa faceti in bucatarie? - Pagina 2 EmptyMar Feb 14, 2012 5:43 pm Scris de mariana

» PAINEA CU OREZ
Ce nu va place sa faceti in bucatarie? - Pagina 2 EmptyDum Feb 12, 2012 12:15 am Scris de Eva Maria Scumpa

» Ce mancam la micul dejun?
Ce nu va place sa faceti in bucatarie? - Pagina 2 EmptyDum Feb 12, 2012 12:09 am Scris de Eva Maria Scumpa

» Pe carari de munte
Ce nu va place sa faceti in bucatarie? - Pagina 2 EmptySam Feb 11, 2012 8:55 pm Scris de Eva Maria Scumpa

» Depasirea dificultatilor in relatia de cuplu
Ce nu va place sa faceti in bucatarie? - Pagina 2 EmptySam Feb 11, 2012 6:30 pm Scris de Eva Maria Scumpa

» Unt vs margarina
Ce nu va place sa faceti in bucatarie? - Pagina 2 EmptyJoi Feb 09, 2012 8:29 pm Scris de Fraiche-Bistro

» Prajitura "Ziua si noaptea"
Ce nu va place sa faceti in bucatarie? - Pagina 2 EmptyMar Ian 24, 2012 1:44 pm Scris de Eva Maria Scumpa

» Cum să-ţi încarci telefonul sau laptopul pentru a-ţi proteja acumulatorul
Ce nu va place sa faceti in bucatarie? - Pagina 2 EmptyDum Ian 15, 2012 4:31 pm Scris de Pamico

» Craciunul- sarbatoarea familiei
Ce nu va place sa faceti in bucatarie? - Pagina 2 EmptyVin Dec 23, 2011 10:14 am Scris de Eva Maria Scumpa

» Falafel- chiftelute din naut si legume
Ce nu va place sa faceti in bucatarie? - Pagina 2 EmptyVin Dec 23, 2011 10:03 am Scris de Eva Maria Scumpa

» ZACUSCA DE FASOLE PASTAI
Ce nu va place sa faceti in bucatarie? - Pagina 2 EmptyVin Dec 23, 2011 10:00 am Scris de Eva Maria Scumpa

» Pandispan
Ce nu va place sa faceti in bucatarie? - Pagina 2 EmptyDum Dec 11, 2011 7:09 am Scris de Eva Maria Scumpa

» Să mai avem încredere în dolar?
Ce nu va place sa faceti in bucatarie? - Pagina 2 EmptyDum Dec 04, 2011 3:16 am Scris de Pamico

» PANETTONE CU CIOCOLATA SI MIGDALE – masina de facut paine
Ce nu va place sa faceti in bucatarie? - Pagina 2 EmptyMar Noi 29, 2011 11:43 am Scris de CRINA

» MELCISORI PIZZA
Ce nu va place sa faceti in bucatarie? - Pagina 2 EmptyMar Noi 29, 2011 11:39 am Scris de CRINA

» Musaca din vinete si cartofi
Ce nu va place sa faceti in bucatarie? - Pagina 2 EmptyMar Noi 29, 2011 11:33 am Scris de CRINA

» Gulii umplute cu ciuperci
Ce nu va place sa faceti in bucatarie? - Pagina 2 EmptyMar Noi 29, 2011 11:32 am Scris de CRINA

Cine este conectat?

În total sunt 48 utilizatori conectați: 0 Înregistrați, 0 Invizibil și 48 Vizitatori :: 1 Motor de căutare

Nici unul


Recordul de utilizatori conectați a fost de 100, Vin Feb 02, 2024 6:50 am

Top postatori

Salt'n Pepper (4110)
Ce nu va place sa faceti in bucatarie? - Pagina 2 Bar_leftCe nu va place sa faceti in bucatarie? - Pagina 2 BarCe nu va place sa faceti in bucatarie? - Pagina 2 Bar_right 
Corina (3482)
Ce nu va place sa faceti in bucatarie? - Pagina 2 Bar_leftCe nu va place sa faceti in bucatarie? - Pagina 2 BarCe nu va place sa faceti in bucatarie? - Pagina 2 Bar_right 
spicy (1621)
Ce nu va place sa faceti in bucatarie? - Pagina 2 Bar_leftCe nu va place sa faceti in bucatarie? - Pagina 2 BarCe nu va place sa faceti in bucatarie? - Pagina 2 Bar_right 
ionela2682 (1505)
Ce nu va place sa faceti in bucatarie? - Pagina 2 Bar_leftCe nu va place sa faceti in bucatarie? - Pagina 2 BarCe nu va place sa faceti in bucatarie? - Pagina 2 Bar_right 
lacramioara (1381)
Ce nu va place sa faceti in bucatarie? - Pagina 2 Bar_leftCe nu va place sa faceti in bucatarie? - Pagina 2 BarCe nu va place sa faceti in bucatarie? - Pagina 2 Bar_right 
vdaiana (1335)
Ce nu va place sa faceti in bucatarie? - Pagina 2 Bar_leftCe nu va place sa faceti in bucatarie? - Pagina 2 BarCe nu va place sa faceti in bucatarie? - Pagina 2 Bar_right 
mireya (1247)
Ce nu va place sa faceti in bucatarie? - Pagina 2 Bar_leftCe nu va place sa faceti in bucatarie? - Pagina 2 BarCe nu va place sa faceti in bucatarie? - Pagina 2 Bar_right 
Pisyoana (1142)
Ce nu va place sa faceti in bucatarie? - Pagina 2 Bar_leftCe nu va place sa faceti in bucatarie? - Pagina 2 BarCe nu va place sa faceti in bucatarie? - Pagina 2 Bar_right 
Mihaela (1058)
Ce nu va place sa faceti in bucatarie? - Pagina 2 Bar_leftCe nu va place sa faceti in bucatarie? - Pagina 2 BarCe nu va place sa faceti in bucatarie? - Pagina 2 Bar_right 
diana (1034)
Ce nu va place sa faceti in bucatarie? - Pagina 2 Bar_leftCe nu va place sa faceti in bucatarie? - Pagina 2 BarCe nu va place sa faceti in bucatarie? - Pagina 2 Bar_right 


visit counter

All Cooking Sites

+13
sugar&spice
tudorluca
Corina
dana
mireya
kouklakys
ioana
Pisyoana
MIHAELA 73
Mihaela
Salt'n Pepper
lacramioara
spicy
17 participanți

    Ce nu va place sa faceti in bucatarie?

    MIHAELA 73
    MIHAELA 73
    Ajutor Bucatar
    Ajutor Bucatar


    feminin Varsator Varsta : 51
    Localizare : Tirgu- Neamt -Roma Italy
    Stare de spirit : buna

    Ce nu va place sa faceti in bucatarie? - Pagina 2 Empty Re: Ce nu va place sa faceti in bucatarie?

    Mesaj Scris de MIHAELA 73 Dum Ian 10, 2010 6:53 am

    mireya stiu ce inseamna sa curati hota,eu muncesc la o cucucoana si are o hota cu filtrele tot de inox si sunt dese,darrr eu gasesc aici un sgrasator(degreseaza) foarte bun,dau cu el peste tot,filtrele le scot le dau cu acel produs ,le las cam 15 minute si le bag sub jet de apa fierbinte si ies ca noi
    Pisyoana
    Pisyoana
    Bucatar Yummy
     Bucatar Yummy


    feminin Gemeni Varsta : 38
    Localizare : Atena
    Stare de spirit : foarte buna... de la Anastasia mi se trage :)

    Ce nu va place sa faceti in bucatarie? - Pagina 2 Empty Re: Ce nu va place sa faceti in bucatarie?

    Mesaj Scris de Pisyoana Dum Ian 10, 2010 7:41 am

    Eu nu am nicio problema cu curataul pestelui, ba chiar imi place sa curat calamari :lol: :lol:
    O singura problema am si eu... spalatul vaselor si mirosurile.... 🇳🇴
    mireya
    mireya
    Bucatar Yummy
     Bucatar Yummy


    feminin Pesti Varsta : 47
    Localizare : otopeni
    Stare de spirit : in general buna

    Ce nu va place sa faceti in bucatarie? - Pagina 2 Empty Re: Ce nu va place sa faceti in bucatarie?

    Mesaj Scris de mireya Dum Ian 10, 2010 10:13 pm

    MIHAELA 73 a scris:mireya stiu ce inseamna sa curati hota,eu muncesc la o cucucoana si are o hota cu filtrele tot de inox si sunt dese,darrr eu gasesc aici un sgrasator(degreseaza) foarte bun,dau cu el peste tot,filtrele le scot le dau cu acel produs ,le las cam 15 minute si le bag sub jet de apa fierbinte si ies ca noi

    Crede-ma ca am incercat cu toate produsele de pe la noi ,am lasat-o si cate 2 zile la inmuiat...nu mai iese la fel de curata ...se curata ,ce-i drept ,dar ....oricum ma enerveaza ,abia astept sa se strice si s-o schimb !!! :shock: :shock:
    spicy
    spicy
    Bucatar Yummy
     Bucatar Yummy


    feminin Varsator Varsta : 42
    Localizare : Oradea
    Stare de spirit : vesela

    Ce nu va place sa faceti in bucatarie? - Pagina 2 Empty Re: Ce nu va place sa faceti in bucatarie?

    Mesaj Scris de spicy Dum Ian 10, 2010 10:38 pm

    Ce repede ai gasit solutia Mirela. [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
    mireya
    mireya
    Bucatar Yummy
     Bucatar Yummy


    feminin Pesti Varsta : 47
    Localizare : otopeni
    Stare de spirit : in general buna

    Ce nu va place sa faceti in bucatarie? - Pagina 2 Empty Re: Ce nu va place sa faceti in bucatarie?

    Mesaj Scris de mireya Dum Ian 10, 2010 11:09 pm

    spicy a scris:Ce repede ai gasit solutia Mirela. [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

    Ooo,daaa,dar trebuie sa mai astept ca o am de 5 ani si ceva ,dar ...se tine tare in continuare :x :x :x
    tudorluca
    tudorluca
    Yummy mic
    Yummy mic


    feminin Gemeni Varsta : 51
    Localizare : capitala Romaniei
    Stare de spirit : in urcare

    Ce nu va place sa faceti in bucatarie? - Pagina 2 Empty Re: Ce nu va place sa faceti in bucatarie?

    Mesaj Scris de tudorluca Dum Ian 10, 2010 11:46 pm

    Fac orice,nu mă deranjează.........dar la curățat cartofi [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] e jale.........nu suport........mai bine îmi dai sa curăț peste/pești.....animale de tranșat......
    Plita o curăță-prietwnul......cuptorul la fel......cuptorul cu microundele la fel....vasele la fel.......eu cu gastronomia-execuție [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
    sugar&spice
    sugar&spice
    Ajutor Bucatar
    Ajutor Bucatar


    feminin Scorpion Varsta : 47
    Localizare : Wi/Cluj/Ludus
    Stare de spirit : I do belive in magic

    Ce nu va place sa faceti in bucatarie? - Pagina 2 Empty Re: Ce nu va place sa faceti in bucatarie?

    Mesaj Scris de sugar&spice Lun Ian 11, 2010 12:00 am

    Nu imi place sa fac mancare(ups) si sa sterg praful!
    Daniela
    Daniela
    Yummy mic
    Yummy mic


    feminin Berbec Varsta : 43
    Localizare : Floresti, jud. Cluj
    Stare de spirit : -

    Ce nu va place sa faceti in bucatarie? - Pagina 2 Empty Re: Ce nu va place sa faceti in bucatarie?

    Mesaj Scris de Daniela Joi Feb 04, 2010 7:05 pm

    Mie nu-mi place sa spal aragazul si sa folosesc storcatorul de fructe (imi ia o vesnicie sa-l curat si sa-l montez la loc ).
    Nu-mi place cand fac picioruse de porc si trebuie sa le curat.
    Nu-mi place cand trebuie sa tai painea, mereu am discutii cu sotul pe tema asta pentru ca fiecare o taie in felul lui. (de aceea de cele mai multe ori cumparam paine feliata).
    Cand locuiam la bloc nu-mi placea sa duc gunoiul. Acum nu mai am probelma, tomberonul e la cativa metri de casa.
    vdaiana
    vdaiana
    Bucatar Yummy
     Bucatar Yummy


    feminin Sagetator Varsta : 46
    Localizare : Timisoara

    Ce nu va place sa faceti in bucatarie? - Pagina 2 Empty Re: Ce nu va place sa faceti in bucatarie?

    Mesaj Scris de vdaiana Joi Feb 04, 2010 7:16 pm

    innana a scris:eu nu am probleme in bucatarie, imi place sa fac orice de la spalat vase la curatat de cartofi si facut curatenie. Bucatarie e singurul loc in care nu las pe nimeni sa puna mana....numai cand sunt foarte obosita si nu am chef de lucru :)
    idem Ce nu va place sa faceti in bucatarie? - Pagina 2 272571
    io in alta parte a gospodariei am inamici ;)
    HoneyBunny
    HoneyBunny
    Yummy mic
    Yummy mic


    feminin Capricorn Varsta : 45
    Localizare : Foodsville
    Stare de spirit : Buna, buna, buna :)

    Ce nu va place sa faceti in bucatarie? - Pagina 2 Empty Re: Ce nu va place sa faceti in bucatarie?

    Mesaj Scris de HoneyBunny Joi Feb 04, 2010 8:11 pm

    Urasc storcatorul de fructe. Atat de tare il urasc ca l-am bagat in garaj. Gata, nu-l mai vad! Ce nu va place sa faceti in bucatarie? - Pagina 2 272571 Luca nici macar nu se apropie de sucul de fructe. Fructe intregi - da. Piure de fructe proaspete(facut la blender) moartea lui. Insa nu suc.

    Acum urasc ca n-am fainta pe peretele de serviciu in bucatatrie. Si oricat as fi de atenta tot sare apa de la chiuveta sau sos/ulei de la aragaz. Asa ca pana vom pune flise pe perete ala imi mananca zilele.

    Aragazul nu-l urasc. Chiar daca-i din inox si se curata greu, usa de la aragaz zici ca-i oglinda - daca nu se hotaraste Luca sa-si lase amprentele pe ea Ce nu va place sa faceti in bucatarie? - Pagina 2 132683 Nu ma pot culca cu aragazul murdar. Asa ca-l frec in fiecare seara. Si hota o spal saptamanal. Filtrele le scot si le las la inmuiat cu o solutie de la Mr. Muscle speciala pentru hota. Si cat timp se inmoie alea io curat hota - doar cu apa si fairy(sau orice am in casa pentru vase). Iese...oglinda! Ce nu va place sa faceti in bucatarie? - Pagina 2 459104

    Ce urasc cel mai tare si mai tare in bucatarie este atunci cand io gatesc si vine altcineva peste mine. Asta nu pot suferi. Io daca am nevoie de ajutor cer. Daca nu am nevoie, ce vii frate peste mine? Ce nu va place sa faceti in bucatarie? - Pagina 2 840956 Si cand incepe Virgil sa-si bage nasul in oale - si sa puna intrebari de genul:"da' sare ai pus?" sau "cred ca-i mai trebuie piper" mor de draci. Ce nu va place sa faceti in bucatarie? - Pagina 2 957471
    ionela2682
    ionela2682
    Moderator
    Moderator


    feminin Varsator Varsta : 42
    Localizare : medgidia-constanta
    Stare de spirit : optimista

    Ce nu va place sa faceti in bucatarie? - Pagina 2 Empty Re: Ce nu va place sa faceti in bucatarie?

    Mesaj Scris de ionela2682 Sam Feb 06, 2010 11:29 pm

    Nu-mi place sa spal frigiderul dar nici lada frigorifica din car etrebuie sa scot toate pungile congelate si dupa sa le pun inapoi ,cred ca se fac mai mari ca nu reusesc sa le mai pun pe toate inapoi ,nu mai au loc si dai si te chinuie ca la puzel.
    NU-mi place sa fierb fasolea la care trebuie sa schimb apa de nu stiu cate ori.( cateodata nici nu o mai schimb dar nimeni nu stie! ups sa nu ma ziceti va rog!)
    Altceva nu stiu ,dar ma mai gandesc si va mai zic....

    Continut sponsorizat


    Ce nu va place sa faceti in bucatarie? - Pagina 2 Empty Re: Ce nu va place sa faceti in bucatarie?

    Mesaj Scris de Continut sponsorizat


      Data/ora curentă este: Vin Mar 29, 2024 4:29 pm