Bucate cu gust....Yummy

Yummy, yummy! Bine ati venit!

Te rugam sa te inregistrezi sau sa te conectezi pentru a putea avea acces la toate sectiunile forumului!

Oricarui membru nou care in decurs de 7 zile de la inregistrare nu a scris nici macar mesajul de prezentare, i se va dezactiva contul.

Multe lucruri yummy te asteapta: retete cu imagini, concursuri cu premii deosebite, informatii si multe sfaturi incercate chiar de noi!

Te asteptam!

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Bucate cu gust....Yummy

Yummy, yummy! Bine ati venit!

Te rugam sa te inregistrezi sau sa te conectezi pentru a putea avea acces la toate sectiunile forumului!

Oricarui membru nou care in decurs de 7 zile de la inregistrare nu a scris nici macar mesajul de prezentare, i se va dezactiva contul.

Multe lucruri yummy te asteapta: retete cu imagini, concursuri cu premii deosebite, informatii si multe sfaturi incercate chiar de noi!

Te asteptam!

Bucate cu gust....Yummy

Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Bucate cu gust....Yummy

Nu e mestesug a gati mancare, ci e mestesug a potrivi din sare.

Concurs de fidelitate

Photobucket

Ultimele subiecte

» 11 ingrediente dezgustătoare pe care le putem consuma zilnic
Tu ce fel de pom esti?    EmptyLun Apr 02, 2012 1:04 pm Scris de Pamico

» Alerta maxima pe sistemele cu Windows
Tu ce fel de pom esti?    EmptySam Mar 17, 2012 11:23 pm Scris de Pamico

» Mucenici de peste tot
Tu ce fel de pom esti?    EmptyMier Mar 14, 2012 7:39 pm Scris de Eva Maria Scumpa

» Un martisor de la Google - din 1 Martie - one policy, one Google experience
Tu ce fel de pom esti?    EmptySam Feb 25, 2012 4:50 pm Scris de Pamico

» Ce mancam azi 3
Tu ce fel de pom esti?    EmptyVin Feb 24, 2012 10:21 pm Scris de Eva Maria Scumpa

» Cornulete cu rahat.
Tu ce fel de pom esti?    EmptyJoi Feb 23, 2012 4:12 pm Scris de mariana

» Taifas la cafeluta 5
Tu ce fel de pom esti?    EmptyJoi Feb 23, 2012 4:09 pm Scris de mariana

» Trufe de ciocolata cu coaja de portocala
Tu ce fel de pom esti?    EmptyMar Feb 14, 2012 5:52 pm Scris de mariana

» Furculita deasupra cutitului sau cat de rau mancam
Tu ce fel de pom esti?    EmptyMar Feb 14, 2012 5:43 pm Scris de mariana

» PAINEA CU OREZ
Tu ce fel de pom esti?    EmptyDum Feb 12, 2012 12:15 am Scris de Eva Maria Scumpa

» Ce mancam la micul dejun?
Tu ce fel de pom esti?    EmptyDum Feb 12, 2012 12:09 am Scris de Eva Maria Scumpa

» Pe carari de munte
Tu ce fel de pom esti?    EmptySam Feb 11, 2012 8:55 pm Scris de Eva Maria Scumpa

» Depasirea dificultatilor in relatia de cuplu
Tu ce fel de pom esti?    EmptySam Feb 11, 2012 6:30 pm Scris de Eva Maria Scumpa

» Unt vs margarina
Tu ce fel de pom esti?    EmptyJoi Feb 09, 2012 8:29 pm Scris de Fraiche-Bistro

» Prajitura "Ziua si noaptea"
Tu ce fel de pom esti?    EmptyMar Ian 24, 2012 1:44 pm Scris de Eva Maria Scumpa

» Cum să-ţi încarci telefonul sau laptopul pentru a-ţi proteja acumulatorul
Tu ce fel de pom esti?    EmptyDum Ian 15, 2012 4:31 pm Scris de Pamico

» Craciunul- sarbatoarea familiei
Tu ce fel de pom esti?    EmptyVin Dec 23, 2011 10:14 am Scris de Eva Maria Scumpa

» Falafel- chiftelute din naut si legume
Tu ce fel de pom esti?    EmptyVin Dec 23, 2011 10:03 am Scris de Eva Maria Scumpa

» ZACUSCA DE FASOLE PASTAI
Tu ce fel de pom esti?    EmptyVin Dec 23, 2011 10:00 am Scris de Eva Maria Scumpa

» Pandispan
Tu ce fel de pom esti?    EmptyDum Dec 11, 2011 7:09 am Scris de Eva Maria Scumpa

» Să mai avem încredere în dolar?
Tu ce fel de pom esti?    EmptyDum Dec 04, 2011 3:16 am Scris de Pamico

» PANETTONE CU CIOCOLATA SI MIGDALE – masina de facut paine
Tu ce fel de pom esti?    EmptyMar Noi 29, 2011 11:43 am Scris de CRINA

» MELCISORI PIZZA
Tu ce fel de pom esti?    EmptyMar Noi 29, 2011 11:39 am Scris de CRINA

» Musaca din vinete si cartofi
Tu ce fel de pom esti?    EmptyMar Noi 29, 2011 11:33 am Scris de CRINA

» Gulii umplute cu ciuperci
Tu ce fel de pom esti?    EmptyMar Noi 29, 2011 11:32 am Scris de CRINA

Cine este conectat?

În total sunt 7 utilizatori conectați: 0 Înregistrați, 0 Invizibil și 7 Vizitatori :: 1 Motor de căutare

Nici unul


Recordul de utilizatori conectați a fost de 100, Vin Feb 02, 2024 6:50 am

Top postatori

Salt'n Pepper (4110)
Tu ce fel de pom esti?    Bar_leftTu ce fel de pom esti?    BarTu ce fel de pom esti?    Bar_right 
Corina (3482)
Tu ce fel de pom esti?    Bar_leftTu ce fel de pom esti?    BarTu ce fel de pom esti?    Bar_right 
spicy (1621)
Tu ce fel de pom esti?    Bar_leftTu ce fel de pom esti?    BarTu ce fel de pom esti?    Bar_right 
ionela2682 (1505)
Tu ce fel de pom esti?    Bar_leftTu ce fel de pom esti?    BarTu ce fel de pom esti?    Bar_right 
lacramioara (1381)
Tu ce fel de pom esti?    Bar_leftTu ce fel de pom esti?    BarTu ce fel de pom esti?    Bar_right 
vdaiana (1335)
Tu ce fel de pom esti?    Bar_leftTu ce fel de pom esti?    BarTu ce fel de pom esti?    Bar_right 
mireya (1247)
Tu ce fel de pom esti?    Bar_leftTu ce fel de pom esti?    BarTu ce fel de pom esti?    Bar_right 
Pisyoana (1142)
Tu ce fel de pom esti?    Bar_leftTu ce fel de pom esti?    BarTu ce fel de pom esti?    Bar_right 
Mihaela (1058)
Tu ce fel de pom esti?    Bar_leftTu ce fel de pom esti?    BarTu ce fel de pom esti?    Bar_right 
diana (1034)
Tu ce fel de pom esti?    Bar_leftTu ce fel de pom esti?    BarTu ce fel de pom esti?    Bar_right 


visit counter

All Cooking Sites

+8
mihaellas
vdaiana
Daniela
Eva Maria Scumpa
Mihaela
andreea
Pisyoana
diana
12 participanți

    Tu ce fel de pom esti?

    diana
    diana
    Bucatar Yummy
     Bucatar Yummy


    feminin Berbec Varsta : 48
    Localizare : timis
    Stare de spirit : optimista

    Tu ce fel de pom esti?    Empty Tu ce fel de pom esti?

    Mesaj Scris de diana Mier Aug 04, 2010 10:04 pm

    Afla ce fel de persoana esti!

    *
    23 decembrie- 1 ianuarie - Mar* *
    2 ianuarie - 11 ianuarie - Brad* *
    12 ianuarie - 24 ianuarie - Ulm * *
    25 ianuarie - 3 februarie - Chiparos* *
    4 februarie - 8 februarie - Plop* *
    9 februarie - 18 februarie - Curmal* *
    19 februarie - 29 februarie - Pin* *
    1 martie - 10 martie - Salcie* *
    11 martie - 20 martie - Tei* *
    21 martie - Stejar* *
    22 martie - 31 martie - Alun* *
    1 aprilie - 10 aprilie - Scorus* *
    11 aprilie - 20 aprilie - Artar* *
    21 aprilie - 30 aprilie - Nuc* *
    1 mai - 14 mai - Plop* *
    15 mai - 24 mai - Castan* *
    25 mai - 3 iunie - Frasin* *
    4 iunie - 13 iunie - Carpen* *
    14 iunie - 23 iunie - Smochin* *
    24 iunie - Mesteacan* *
    25 iunie - 4 iulie - Mar* *
    5 iulie - 14 iulie - Brad* *
    15 iulie - 25 iulie - Ulm * *
    26 iulie - 4 august - Chiparos* *
    5 august - 13 august - Plop* *
    14 august - 23 august - Curmal* *
    24 august - 2 septembrie - Pin* *
    3 septembrie - 12 septembrie - Salcie* *
    13 septembrie - 22 septembrie - Tei* *
    23 septembrie - Maslin* *
    24 septembrie - 3 octombrie - Alun* *
    4 octombrie - 13 octombrie - Scorus* *
    14 octombrie - 23 octombrie - Artar* *
    24 octombrie - 11 noiembrie - Nuc* *
    12 noiembrie - 21 noiembrie - Castan* *
    22 noiembrie - 1 decemrbie - Frasin* *
    2 decembrie - 11 decembrie - Carpen* *
    12 decembrie - 21 decembrie - Smochin* *
    22 decembrie - Fag*
    *
    Alun - intr-un cuvant, esti o persoana extraordinara. Esti plin(a) de sarm, de umor. Stii cum sa lasi o impresie placuta. Lupti pentru cauze sociale sau politice. Esti un pic cam schimbato(a)r(e), dar esti onest(a), perfectionist(a). Iti doresti ca si ceilalti sa fie corecti cu tine.*
    *
    Artar - cuvantul care te defineste este independenta spiritului. Nu esti o persoana comuna. Esti plin(a) de imaginatie si treci drept o persoana originala. Esti rezervat(a), dar ai incredere in tine. Iti plac experientele noi. Ai o memorie foarte buna si inveti foarte usor. Ai o viata sentimentala complicata si iti doresti sa ii impresionezi pe ceilalti.*
    *
    Brad - cuvantul care te defineste este misterul. Te descurci foarte bine in situatii de stres, admiri frumosul, tii foarte mult la cei apropiati si ai face orice pentru ei. Esti foarte sociabil(a) si iti place sa lenevesti dupa ce muncesti mult. Esti relativ modest(a), nu esti egoist(a).
    Nu prea ai incredere in ceilalti, desi iti place sa ai cat mai multi prieteni. Uneori esti incapatanat(a). Esti o persoana de incredere..*
    *
    Carpen - cuvantul care te defineste este bunul gust. Ai o frumusete rece, te preocupa aspectul exterior si vrei sa fii mereu in forma. Iti doresti o viata cat mai confortabila, cat mai disciplinata. Partenerul/a tau trebuie sa aiba un suflet bun si sa fie sensibil(a). Visezi la parteneri neobisnuiti, dar arareori ramai alaturi de unul nonconformist. Nu ai incredere in oameni, esti nesigur(a) pe tine.*
    *
    Castan - cuvantul care te defineste este onestitatea. Esti o prezenta impunatoare. Ti-ai dori sa se faca dreptate intotdeauna. Esti un diplomat innascut, iti place sa lucrezi mult, uneori dai impresia de superioritate. Esti o persoana sensibila la dorintele si nevoile celorlalti, o prezenta foarte placuta. Uneori, simti ca nu te intelege nimeni. Tii foarte mult
    la familie, esti fidel(a) in iubire si ceri acelasi lucru din partea partenerului/ei.*
    *
    Chiparos - cuvintele cheie sunt credinta, loialitatea. Esti o persoana puternica, te adaptezi foarte usor. Profiti de viata la maxim, chiar daca anumite aspecte nu iti plac sau nu esti de acord cu ele. Te straduiesti sa fii multumit(a) de tine. Esti optimist(a) si este foarte important pentru tine sa fii independent(a) financiar. Iti doresti foarte mult sa fii iubit(a), urasti singuratatea, esti o fire foarte pasionala, dar gasesti foarte greu un partener care sa te multumeasca. Ai tendinta de a fi neglijent(a), vrei sa inveti cat mai multe. Ai nevoie ca persoanele din jurul tau sa aiba nevoie de tine.*
    *
    Curmal - cuvantul care te defineste este increderea. Esti o persoana puternica, stii cum sa te adaptezi in orice situatie. Ai o sanatate buna si ai multa incredere in tine. Nu esti deloc timid(a) si esti un foarte bun orator. Multi considera ca adopti un aer de superioritate. Esti convins(a) ca nu exista decat o singura mare iubire. Esti capabil(a) sa iei decizii rapid.*
    *
    Fag - cuvantul care te defineste este creativitatea. Ai mult bun gust, te preocupa aspectul tau exterior, ai o viata foarte bine organizata, esti o persoana chibzuita. Esti un bun lider, nu iti asumi riscuri prea des, esti rational(a). Iti place sa fii mereu in forma.*
    *
    Frasin - cuvantul care te defineste este ambitia. Esti o persoana foarte atractiva,
    plina de viata, impulsiva. Nu pui criticile la suflet, esti foarte inteligenta, ambitioasa. Iti place sa te joci cu focul, dar esti o persoana de incredere. Ai nevoie sa fii in centrul atentiei, motiv pentru care uneori esti considerat(a) egoist(a). Ai nevoie de multa iubire
    si sprijin emotional.*
    *
    Mar - cuvantul care te defineste este iubirea. Esti o persoana linistita si timida uneori. In schimb, esti seducato(a)r(e), sensibil(a), esti fidel(a), ai nevoie sa iubesti si sa fii iubit(a). Ai numeroase talente, iubesti copiii, esti o persoana foarte generoasa si ai nevoie de un partener foarte afectuos si tandru.*
    *
    Maslin - cuvantul care te defineste este intelepciunea. Iti place soarele, caldura. Esti rational(a), echilibrat(a). Eviti violenta si agresiunea de orice fel. Esti o fire cu adevarat justitiara, esti o persoana sensibila, empatica, nu esti geloasa. Iti place sa citesti. Cauti compania oamenilor sofisticati.*
    *
    Mesteacan - cuvantul care te defineste este inspiratia. Esti o prezenta eleganta, plina de viata, atractiva, prietenoasa. Nu esti o persoana pretentioasa, esti chiar modesta. Nu iti plac lucrurile in exces, iti place viata in natura. Ai o imaginatie bogata, dar stai prost la capitolul ambitie. Lasi impresia unei persoane extrem de calme.*
    *
    Nuc - cuvantul care te defineste este pasiunea. Esti nelinistit(a), ai o fire formata din numeroase contraste. Uneori esti egoist(a). Ai o ambitie fantastica, dar nu esti foarte flexibil(a). Esti un partener dificil. Esti un foarte bun strateg. Esti o persoana foarte geloasa si pasionala. Nu accepti compromisuri.*
    *
    Pin - cuvantul care te defineste este pacea. Iti doresti pace si armonie in toate aspectele vietii. Iti place sa ii ajuti pe ceilalti, nu esti pasionat(a) de moda, ci preferi sa iti creezi propriul stil. Esti prietenul/a tuturor. Esti plin(a) de compasiune. Iubesti din tot sufletul, faci orice pentru dragoste, dar inchei relatia imediat ce afli ca sentimentele
    ti-au fost tradate. Ai nevoie de afectiune si de sprijin moral, pentru ca nu stai bine la capitolul incredere in sine.*
    *
    Plop - cuvantul care te defineste este incertitudinea. Esti foarte talentat(a), dar nu ai foarte mare incredere in tine.. Poti fi extrem de curajo(a)s(a) daca este nevoie. Esti o fire singuratica, iti place filosofia. Esti o persoana de incredere si foarte serioasa.*
    *
    Salcie - cuvantul care te defineste este melancolia. Esti o fire capricioasa si rautacioasa. Ceri foarte mult din partea celor din jur. Ai o intuitie buna si ai tendinta de a suferi in dragoste pana iti intalnesti alesul/aleasa. Nu ii ierti pe cei care ti-au gresit.*
    *
    Scorus - cuvantul care te defineste este sensibilitatea. Esti plin(a) de sarm si esti o fire vesela, altruista. Iti place sa fii in centrul atentiei, esti nelinistit(a). Esti dependent(a) si independent(a) in acelasi timp. Esti pasional(a), ai o fire artistica si esti foarte foarte sensibil(a). Ceilalti iti cauta compania.*
    *
    Smochin - cuvantul care te defineste este ratiunea. Esti foarte puternic(a), ai multa vointa, esti onest(a), loial(a), independent(a), nu iti plac polemicile. Poti sa lucrezi pana la epuizare daca iti doresti ceva din tot sufletul. Iti place viata si iti place sa fii inconjurat(a) de prieteni. Iti plac copiii si animalele. Esti un/o iubit(a) foarte pasional(a). Ai un simt al
    umorului dezvoltat, ai o fire artistica si esti foarte inteligent(a).*
    *
    Stejar - cuvantul care te defineste este curajul. Esti o fire robusta, curajoasa, puternica, rationala. Nu iti plac schimbarile, ai picioarele bine infipte in pamant si esti o persoana de actiune.*
    *
    Tei - cuvantul care te defineste este neincrederea. Esti inteligent(a), iti place sa muncesti. Accepti ce iti ofera viata, dar mai intai incerci sa transformi problemele in ocazii favorabile. Nu te descurci prea bine fata stresului, iti plac vacantele departe de casa. Uneori pari a fi de neclintit, dar in realitate esti foarte sensibil(a). Ai sacrifica totul pentru familie si prieteni. Ai multe talente, dar nu te prea folosesti de ele. Poti fi un lider bun. Esti o persoana geloasa uneori, dar extrem de loiala.*
    *
    Ulm - cuvantul care te defineste este nobletea. Te imbraci mereu cu mult bun gust. Nu prea ii ierti pe cei care ti-au gresit. Esti modest(a), vesel(a), iti place sa conduci si urasti sa fii obedient(a). Iti place sa iei decizii in locul altora, esti o fire generoasa si inzestrata cu simtul umorului.*

    Pisyoana
    Pisyoana
    Bucatar Yummy
     Bucatar Yummy


    feminin Gemeni Varsta : 38
    Localizare : Atena
    Stare de spirit : foarte buna... de la Anastasia mi se trage :)

    Tu ce fel de pom esti?    Empty Re: Tu ce fel de pom esti?

    Mesaj Scris de Pisyoana Mier Aug 04, 2010 11:06 pm

    Eu sunt carpen si mi se potriveste ce scrie acolo :P
    andreea
    andreea
    Yummy mic
    Yummy mic


    feminin Varsator Varsta : 31
    Localizare : bucuresti
    Stare de spirit : optimista

    Tu ce fel de pom esti?    Empty Re: Tu ce fel de pom esti?

    Mesaj Scris de andreea Mier Aug 04, 2010 11:32 pm

    eu sunt chiparos si mi se potriveste perfect Tu ce fel de pom esti?    381741
    Mihaela
    Mihaela
    Bucatar Yummy
     Bucatar Yummy


    feminin Rac Varsta : 46
    Localizare : Ro-BH-Oradea

    Tu ce fel de pom esti?    Empty Re: Tu ce fel de pom esti?

    Mesaj Scris de Mihaela Joi Aug 05, 2010 3:11 pm

    Eu sunt ulm, partea cu"iti place sa conduci si urasti sa fii obedient(a). Iti place sa iei decizii in locul altora" nu mi se potriveste!
    Eva Maria Scumpa
    Eva Maria Scumpa
    Yummy mic
    Yummy mic


    feminin Pesti Varsta : 44
    Localizare : Olanda
    Stare de spirit : infometata... de viata! cum sa nu fiu cand e asa gustoasa!!

    Tu ce fel de pom esti?    Empty Re: Tu ce fel de pom esti?

    Mesaj Scris de Eva Maria Scumpa Joi Aug 05, 2010 5:19 pm

    Fetelor,

    eu sunt salcie

    Salcie - cuvantul care te defineste este melancolia. Esti o fire capricioasa si rautacioasa. Ceri foarte mult din partea celor din jur. Ai o intuitie buna si ai tendinta de a suferi in dragoste pana iti intalnesti alesul/aleasa. Nu ii ierti pe cei care ti-au gresit.

    Sa le luam pe rand: capricioasa - putin (cu totii avem micile noastre capricii, insa, atata timp cat vorbim de 'putin', cred ca e ok); rautacioasa??? cei care ma cunosc stiu ca eu si rautatea suntem necunoscute una alteia... De iertat, iert si nu sunt deloc ranchiunoasa! Sunt constienta ca si eu gresesc si numai iertarea ne poate izbavi.

    Da, sunt melancolica si sufar in dragoste - cand iubesc, o fac cu toata fiinta mea, asa cred eu ca e normal. Insa in relatia cu sotul meu, cuvantul suferinta nu exista. (Sigur am facut eu ceva bun de m-a rasplatit Doamne-Doamne cu un asemenea barbat!)

    Sunt perfectionista si cer mult de la mine si de la cei din jurul meu, recunosc. Nu-mi aduc aminte ca intuitia sa ma fi inselat vreodata!...
    Daniela
    Daniela
    Yummy mic
    Yummy mic


    feminin Berbec Varsta : 43
    Localizare : Floresti, jud. Cluj
    Stare de spirit : -

    Tu ce fel de pom esti?    Empty Re: Tu ce fel de pom esti?

    Mesaj Scris de Daniela Vin Aug 06, 2010 7:51 pm

    Artar - cuvantul care te defineste este independenta spiritului. Nu esti o persoana comuna. Esti plin(a) de imaginatie si treci drept o persoana originala. Esti rezervat(a), dar ai incredere in tine. Iti plac experientele noi. Ai o memorie foarte buna si inveti foarte usor. Ai o viata sentimentala complicata si iti doresti sa ii impresionezi pe ceilalti.*

    Eu sunt artar. Mi se potriveste. Tu ce fel de pom esti?    715526 (asta si pentru ca zice numai de bine, nimic de rau)
    vdaiana
    vdaiana
    Bucatar Yummy
     Bucatar Yummy


    feminin Sagetator Varsta : 46
    Localizare : Timisoara

    Tu ce fel de pom esti?    Empty Re: Tu ce fel de pom esti?

    Mesaj Scris de vdaiana Sam Aug 07, 2010 3:37 am

    diana a scris:* Carpen - cuvantul care te defineste este bunul gust. Ai o frumusete rece, te preocupa aspectul exterior si vrei sa fii mereu in forma. Iti doresti o viata cat mai confortabila, cat mai disciplinata. Partenerul/a tau trebuie sa aiba un suflet bun si sa fie sensibil(a). Visezi la parteneri neobisnuiti, dar arareori ramai alaturi de unul nonconformist. Nu ai incredere in oameni, esti nesigur(a) pe tine.*

    * Chiparos - cuvintele cheie sunt credinta, loialitatea. Esti o persoana puternica, te adaptezi foarte usor. Profiti de viata la maxim, chiar daca anumite aspecte nu iti plac sau nu esti de acord cu ele. Te straduiesti sa fii multumit(a) de tine. Esti optimist(a) si este foarte important pentru tine sa fii independent(a) financiar. Iti doresti foarte mult sa fii iubit(a), urasti singuratatea, esti o fire foarte pasionala, dar gasesti foarte greu un partener care sa te multumeasca. Ai tendinta de a fi neglijent(a), vrei sa inveti cat mai multe. Ai nevoie ca persoanele din jurul tau sa aiba nevoie de tine.*

    * Mar - cuvantul care te defineste este iubirea. Esti o persoana linistita si timida uneori. In schimb, esti seducato(a)r(e), sensibil(a), esti fidel(a), ai nevoie sa iubesti si sa fii iubit(a). Ai numeroase talente, iubesti copiii, esti o persoana foarte generoasa si ai nevoie de un partener foarte afectuos si tandru.*

    * Pin - cuvantul care te defineste este pacea. Iti doresti pace si armonie in toate aspectele vietii. Iti place sa ii ajuti pe ceilalti, nu esti pasionat(a) de moda, ci preferi sa iti creezi propriul stil. Esti prietenul/a tuturor. Esti plin(a) de compasiune. Iubesti din tot sufletul, faci orice pentru dragoste, dar inchei relatia imediat ce afli ca sentimentele
    ti-au fost tradate. Ai nevoie de afectiune si de sprijin moral, pentru ca nu stai bine la capitolul incredere in sine.*

    * Ulm - cuvantul care te defineste este nobletea. Te imbraci mereu cu mult bun gust. Nu prea ii ierti pe cei care ti-au gresit. Esti modest(a), vesel(a), iti place sa conduci si urasti sa fii obedient(a). Iti place sa iei decizii in locul altora, esti o fire generoasa si inzestrata cu simtul umorului.*

    23 decembrie- 1 ianuarie - Mar* * - tata - se potriveste
    12 ianuarie - 24 ianuarie - Ulm * * - iubitul - nu prea se potriveste
    25 ianuarie - 3 februarie - Chiparos* * - sora-mea - nu prea se potriveste
    19 februarie - 29 februarie - Pin* * - mama - se potriveste
    2 decembrie - 11 decembrie - Carpen* * - io :) - nu se potriveste deloc
    mihaellas
    mihaellas
    Yummy mic
    Yummy mic


    feminin Rac Varsta : 43
    Localizare : lehliu gara
    Stare de spirit : fericitaaaaa!

    Tu ce fel de pom esti?    Empty Re: Tu ce fel de pom esti?

    Mesaj Scris de mihaellas Mier Aug 25, 2010 3:09 am

    Mar - cuvantul care te defineste este iubirea. Esti o persoana linistita si timida uneori. In schimb, esti seducato(a)r(e), sensibil(a), esti fidel(a), ai nevoie sa iubesti si sa fii iubit(a). Ai numeroase talente, iubesti copiii, esti o persoana foarte generoasa si ai nevoie de un partener foarte afectuos si tandru.
    exact firea mea! interesant!

    in schimb, sotul e plop...dar nu se regaseste in descriere!
    avatar
    Corina
    Bucatar Yummy
     Bucatar Yummy


    feminin Fecioara Varsta : 40
    Localizare : undeva
    Stare de spirit : buna

    Tu ce fel de pom esti?    Empty Re: Tu ce fel de pom esti?

    Mesaj Scris de Corina Mier Sept 01, 2010 6:17 pm

    eu sunt plop
    Plop - cuvantul care te defineste este incertitudinea. Esti foarte talentat(a), dar nu ai foarte mare incredere in tine.. Poti fi extrem de curajo(a)s(a) daca este nevoie. Esti o fire singuratica, iti place filosofia. Esti o persoana de incredere si foarte serioasa....
    intr-o oarecare masura e adevarat ce zice!
    catta
    catta
    Yummy mic
    Yummy mic


    masculin Scorpion Varsta : 46
    Localizare : Ilfov
    Stare de spirit : Fericit

    Tu ce fel de pom esti?    Empty Re: Tu ce fel de pom esti?

    Mesaj Scris de catta Mier Sept 22, 2010 12:47 am

    diana a scris: Nuc - cuvantul care te defineste este pasiunea. Esti nelinistit(a), ai o fire formata din numeroase contraste. Uneori esti egoist(a). Ai o ambitie fantastica, dar nu esti foarte flexibil(a). Esti un partener dificil. Esti un foarte bun strateg. Esti o persoana foarte geloasa si pasionala. Nu accepti compromisuri.

    Da de unde nu sunt egoist dar uneori as vrea sa fiu si nu pot,ambitie am dar sunt si foarte flexibil,cred ca sunt un partener dificil dar cand sunt calm sunt lapte si miere,Pasional da dar gelos nici un pic ( ce nu stii nu te omoara,nici nu am avut motive)si accept multe compromisuri.
    blue_sky
    blue_sky
    Admin


    feminin Fecioara Varsta : 43
    Localizare : undeva in spatiu
    Stare de spirit : zambitoare, vesela, altruista.

    Tu ce fel de pom esti?    Empty Re: Tu ce fel de pom esti?

    Mesaj Scris de blue_sky Lun Sept 27, 2010 9:05 pm

    Pin - cuvantul care te defineste este pacea. Iti doresti pace si armonie in toate aspectele vietii. Iti place sa ii ajuti pe ceilalti, nu esti pasionat(a) de moda, ci preferi sa iti creezi propriul stil. Esti prietenul/a tuturor. Esti plin(a) de compasiune. Iubesti din tot sufletul, faci orice pentru dragoste, dar inchei relatia imediat ce afli ca sentimentele
    ti-au fost tradate. Ai nevoie de afectiune si de sprijin moral, pentru ca nu stai bine la capitolul incredere in sine.



    Posibil , ma regasesc oarecum! Nu stau bine cu increderea in oameni, asa este... In mine am suficienta incredere, stiu intotdeauna ceea ce fac, rau , bun, imi suport consecintele! Tu ce fel de pom esti?    272571
    CARMENICA
    CARMENICA
    Yummy mic
    Yummy mic


    feminin Varsator Varsta : 58
    Localizare : intr-o zona buna din Bucuresti,aoleu...nu-i Primaverii !
    Stare de spirit : io zic ca-i buna !

    Tu ce fel de pom esti?    Empty Re: Tu ce fel de pom esti?

    Mesaj Scris de CARMENICA Dum Feb 13, 2011 7:46 am

    Curmal - cuvantul care te defineste este increderea. Esti o persoana puternica, stii cum sa te adaptezi in orice situatie. Ai o sanatate buna si ai multa incredere in tine. Nu esti deloc timid(a) si esti un foarte bun orator. Multi considera ca adopti un aer de superioritate. Esti convins(a) ca nu exista decat o singura mare iubire. Esti capabil(a) sa iei decizii rapid.*

    Tu ce fel de pom esti?    51787 Asa e ! La mine s-a nemerit! Tu ce fel de pom esti?    272571
    Eu am o "vorba" ,testata dealtfel: "Nimeni nu-ti ofera nimic gratis! Mai devreme sau mai tarziu iti va cere subtil,tribut !" Tu ce fel de pom esti?    132683

    La sot,desi e tot Curmal,mai repede ii vine Chiparos ! Tu ce fel de pom esti?    132683
    Baiatul cel mic,e Carpen ! La fix !
    Baiatul cel mare,e Curmal,dar i se potriveste Ulm ! Tu ce fel de pom esti?    830825

    Continut sponsorizat


    Tu ce fel de pom esti?    Empty Re: Tu ce fel de pom esti?

    Mesaj Scris de Continut sponsorizat


      Data/ora curentă este: Joi Mar 28, 2024 4:01 pm