Bucate cu gust....Yummy

Yummy, yummy! Bine ati venit!

Te rugam sa te inregistrezi sau sa te conectezi pentru a putea avea acces la toate sectiunile forumului!

Oricarui membru nou care in decurs de 7 zile de la inregistrare nu a scris nici macar mesajul de prezentare, i se va dezactiva contul.

Multe lucruri yummy te asteapta: retete cu imagini, concursuri cu premii deosebite, informatii si multe sfaturi incercate chiar de noi!

Te asteptam!

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Bucate cu gust....Yummy

Yummy, yummy! Bine ati venit!

Te rugam sa te inregistrezi sau sa te conectezi pentru a putea avea acces la toate sectiunile forumului!

Oricarui membru nou care in decurs de 7 zile de la inregistrare nu a scris nici macar mesajul de prezentare, i se va dezactiva contul.

Multe lucruri yummy te asteapta: retete cu imagini, concursuri cu premii deosebite, informatii si multe sfaturi incercate chiar de noi!

Te asteptam!

Bucate cu gust....Yummy

Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Bucate cu gust....Yummy

Nu e mestesug a gati mancare, ci e mestesug a potrivi din sare.

Concurs de fidelitate

Photobucket

Ultimele subiecte

» 11 ingrediente dezgustătoare pe care le putem consuma zilnic
Masa pt sarbatorile pascale - Pagina 2 EmptyLun Apr 02, 2012 1:04 pm Scris de Pamico

» Alerta maxima pe sistemele cu Windows
Masa pt sarbatorile pascale - Pagina 2 EmptySam Mar 17, 2012 11:23 pm Scris de Pamico

» Mucenici de peste tot
Masa pt sarbatorile pascale - Pagina 2 EmptyMier Mar 14, 2012 7:39 pm Scris de Eva Maria Scumpa

» Un martisor de la Google - din 1 Martie - one policy, one Google experience
Masa pt sarbatorile pascale - Pagina 2 EmptySam Feb 25, 2012 4:50 pm Scris de Pamico

» Ce mancam azi 3
Masa pt sarbatorile pascale - Pagina 2 EmptyVin Feb 24, 2012 10:21 pm Scris de Eva Maria Scumpa

» Cornulete cu rahat.
Masa pt sarbatorile pascale - Pagina 2 EmptyJoi Feb 23, 2012 4:12 pm Scris de mariana

» Taifas la cafeluta 5
Masa pt sarbatorile pascale - Pagina 2 EmptyJoi Feb 23, 2012 4:09 pm Scris de mariana

» Trufe de ciocolata cu coaja de portocala
Masa pt sarbatorile pascale - Pagina 2 EmptyMar Feb 14, 2012 5:52 pm Scris de mariana

» Furculita deasupra cutitului sau cat de rau mancam
Masa pt sarbatorile pascale - Pagina 2 EmptyMar Feb 14, 2012 5:43 pm Scris de mariana

» PAINEA CU OREZ
Masa pt sarbatorile pascale - Pagina 2 EmptyDum Feb 12, 2012 12:15 am Scris de Eva Maria Scumpa

» Ce mancam la micul dejun?
Masa pt sarbatorile pascale - Pagina 2 EmptyDum Feb 12, 2012 12:09 am Scris de Eva Maria Scumpa

» Pe carari de munte
Masa pt sarbatorile pascale - Pagina 2 EmptySam Feb 11, 2012 8:55 pm Scris de Eva Maria Scumpa

» Depasirea dificultatilor in relatia de cuplu
Masa pt sarbatorile pascale - Pagina 2 EmptySam Feb 11, 2012 6:30 pm Scris de Eva Maria Scumpa

» Unt vs margarina
Masa pt sarbatorile pascale - Pagina 2 EmptyJoi Feb 09, 2012 8:29 pm Scris de Fraiche-Bistro

» Prajitura "Ziua si noaptea"
Masa pt sarbatorile pascale - Pagina 2 EmptyMar Ian 24, 2012 1:44 pm Scris de Eva Maria Scumpa

» Cum să-ţi încarci telefonul sau laptopul pentru a-ţi proteja acumulatorul
Masa pt sarbatorile pascale - Pagina 2 EmptyDum Ian 15, 2012 4:31 pm Scris de Pamico

» Craciunul- sarbatoarea familiei
Masa pt sarbatorile pascale - Pagina 2 EmptyVin Dec 23, 2011 10:14 am Scris de Eva Maria Scumpa

» Falafel- chiftelute din naut si legume
Masa pt sarbatorile pascale - Pagina 2 EmptyVin Dec 23, 2011 10:03 am Scris de Eva Maria Scumpa

» ZACUSCA DE FASOLE PASTAI
Masa pt sarbatorile pascale - Pagina 2 EmptyVin Dec 23, 2011 10:00 am Scris de Eva Maria Scumpa

» Pandispan
Masa pt sarbatorile pascale - Pagina 2 EmptyDum Dec 11, 2011 7:09 am Scris de Eva Maria Scumpa

» Să mai avem încredere în dolar?
Masa pt sarbatorile pascale - Pagina 2 EmptyDum Dec 04, 2011 3:16 am Scris de Pamico

» PANETTONE CU CIOCOLATA SI MIGDALE – masina de facut paine
Masa pt sarbatorile pascale - Pagina 2 EmptyMar Noi 29, 2011 11:43 am Scris de CRINA

» MELCISORI PIZZA
Masa pt sarbatorile pascale - Pagina 2 EmptyMar Noi 29, 2011 11:39 am Scris de CRINA

» Musaca din vinete si cartofi
Masa pt sarbatorile pascale - Pagina 2 EmptyMar Noi 29, 2011 11:33 am Scris de CRINA

» Gulii umplute cu ciuperci
Masa pt sarbatorile pascale - Pagina 2 EmptyMar Noi 29, 2011 11:32 am Scris de CRINA

Cine este conectat?

În total sunt 33 utilizatori conectați: 0 Înregistrați, 0 Invizibil și 33 Vizitatori :: 1 Motor de căutare

Nici unul


Recordul de utilizatori conectați a fost de 100, Vin Feb 02, 2024 6:50 am

Top postatori

Salt'n Pepper (4110)
Masa pt sarbatorile pascale - Pagina 2 Bar_leftMasa pt sarbatorile pascale - Pagina 2 BarMasa pt sarbatorile pascale - Pagina 2 Bar_right 
Corina (3482)
Masa pt sarbatorile pascale - Pagina 2 Bar_leftMasa pt sarbatorile pascale - Pagina 2 BarMasa pt sarbatorile pascale - Pagina 2 Bar_right 
spicy (1621)
Masa pt sarbatorile pascale - Pagina 2 Bar_leftMasa pt sarbatorile pascale - Pagina 2 BarMasa pt sarbatorile pascale - Pagina 2 Bar_right 
ionela2682 (1505)
Masa pt sarbatorile pascale - Pagina 2 Bar_leftMasa pt sarbatorile pascale - Pagina 2 BarMasa pt sarbatorile pascale - Pagina 2 Bar_right 
lacramioara (1381)
Masa pt sarbatorile pascale - Pagina 2 Bar_leftMasa pt sarbatorile pascale - Pagina 2 BarMasa pt sarbatorile pascale - Pagina 2 Bar_right 
vdaiana (1335)
Masa pt sarbatorile pascale - Pagina 2 Bar_leftMasa pt sarbatorile pascale - Pagina 2 BarMasa pt sarbatorile pascale - Pagina 2 Bar_right 
mireya (1247)
Masa pt sarbatorile pascale - Pagina 2 Bar_leftMasa pt sarbatorile pascale - Pagina 2 BarMasa pt sarbatorile pascale - Pagina 2 Bar_right 
Pisyoana (1142)
Masa pt sarbatorile pascale - Pagina 2 Bar_leftMasa pt sarbatorile pascale - Pagina 2 BarMasa pt sarbatorile pascale - Pagina 2 Bar_right 
Mihaela (1058)
Masa pt sarbatorile pascale - Pagina 2 Bar_leftMasa pt sarbatorile pascale - Pagina 2 BarMasa pt sarbatorile pascale - Pagina 2 Bar_right 
diana (1034)
Masa pt sarbatorile pascale - Pagina 2 Bar_leftMasa pt sarbatorile pascale - Pagina 2 BarMasa pt sarbatorile pascale - Pagina 2 Bar_right 


visit counter

All Cooking Sites

+8
mihaellas
Eva Maria Scumpa
dana
Pisyoana
Admin
spicy
Salt'n Pepper
adrianarenata
12 participanți

    Masa pt sarbatorile pascale

    Sondaj

    Masa de Pasti va avea:

    [ 5 ]
    Masa pt sarbatorile pascale - Pagina 2 Bar_left63%Masa pt sarbatorile pascale - Pagina 2 Bar_right [63%] 
    [ 2 ]
    Masa pt sarbatorile pascale - Pagina 2 Bar_left25%Masa pt sarbatorile pascale - Pagina 2 Bar_right [25%] 
    [ 1 ]
    Masa pt sarbatorile pascale - Pagina 2 Bar_left12%Masa pt sarbatorile pascale - Pagina 2 Bar_right [12%] 

    Total voturi: 8
    Sondaj inchis
    Pisyoana
    Pisyoana
    Bucatar Yummy
     Bucatar Yummy


    feminin Gemeni Varsta : 38
    Localizare : Atena
    Stare de spirit : foarte buna... de la Anastasia mi se trage :)

    Masa pt sarbatorile pascale - Pagina 2 Empty Re: Masa pt sarbatorile pascale

    Mesaj Scris de Pisyoana Mar Apr 06, 2010 6:42 pm

    Foarte frumos, Eva!

    Si la noi a fost ceva simplu, miel la gratar, carnati de vita la gratar, salata de vinete, salata verde, cartofi prajiti, cozonac grecesc ( nu am avut chef sa mai fac si romanesc ) oua rosii si choix-uri cu branza si icre. Aaaaa si cateva eclere.

    [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
    spicy
    spicy
    Bucatar Yummy
     Bucatar Yummy


    feminin Varsator Varsta : 42
    Localizare : Oradea
    Stare de spirit : vesela

    Masa pt sarbatorile pascale - Pagina 2 Empty Re: Masa pt sarbatorile pascale

    Mesaj Scris de spicy Mar Apr 06, 2010 8:59 pm

    Eva foarte frumos ai aranjat masa de sarbatori, culoarea e atat de linistita.
    Noi nu am avut ceva special. am facut cozonaci si nu mi-au crescut cum trebuie, am facut saratele, am mai facut o supica de carne, snitele, niste chiftelute si cartofi piure. am facut si cateva oua rosii. si pentru sotu am facut oua umplute si salata de boeuf. cam ca la Craciun, dar e traditional. nu am facut nimic cu miel deoarece nu ne place la niciunul.
    poze am doar cu ouale.
    [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
    mihaellas
    mihaellas
    Yummy mic
    Yummy mic


    feminin Rac Varsta : 43
    Localizare : lehliu gara
    Stare de spirit : fericitaaaaa!

    Masa pt sarbatorile pascale - Pagina 2 Empty Re: Masa pt sarbatorile pascale

    Mesaj Scris de mihaellas Mar Apr 06, 2010 9:43 pm

    pisyoana a scris:Foarte frumos, Eva!

    Si la noi a fost ceva simplu, miel la gratar, carnati de vita la gratar, salata de vinete, salata verde, cartofi prajiti, cozonac grecesc ( nu am avut chef sa mai fac si romanesc ) oua rosii si choix-uri cu branza si icre. Aaaaa si cateva eclere.

    [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
    imi place foarte mult!

    si cosuletul, spicy, este frumos! am avut si eu iepurasi si oua din ciocolata...pe care i-a papat daria!
    ionela2682
    ionela2682
    Moderator
    Moderator


    feminin Varsator Varsta : 42
    Localizare : medgidia-constanta
    Stare de spirit : optimista

    Masa pt sarbatorile pascale - Pagina 2 Empty re

    Mesaj Scris de ionela2682 Mar Apr 06, 2010 11:27 pm

    si pt ca in ziua de Paste a fost foarte cald si frumos , am organizat masa afara
    [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
    cu drob( de pui)
    [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
    salata de beof
    [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
    friptura de miel,am avut si gratar(mititei ,cotlete ,copane si mititei) dar nu am mai apucat sa le fac si lor poze
    [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
    pasca
    [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
    oua rosii
    [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
    cozonac
    [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
    mihaellas
    mihaellas
    Yummy mic
    Yummy mic


    feminin Rac Varsta : 43
    Localizare : lehliu gara
    Stare de spirit : fericitaaaaa!

    Masa pt sarbatorile pascale - Pagina 2 Empty Re: Masa pt sarbatorile pascale

    Mesaj Scris de mihaellas Mier Apr 07, 2010 1:18 am

    grozav ca ati asezat afara! bine arat drobul! si ouale imi plac, mai ales cel cu floricele! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
    ionela2682
    ionela2682
    Moderator
    Moderator


    feminin Varsator Varsta : 42
    Localizare : medgidia-constanta
    Stare de spirit : optimista

    Masa pt sarbatorile pascale - Pagina 2 Empty re

    Mesaj Scris de ionela2682 Mier Apr 07, 2010 5:17 pm

    am avut ajutor!
    [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
    diana
    diana
    Bucatar Yummy
     Bucatar Yummy


    feminin Berbec Varsta : 48
    Localizare : timis
    Stare de spirit : optimista

    Masa pt sarbatorile pascale - Pagina 2 Empty Re: Masa pt sarbatorile pascale

    Mesaj Scris de diana Joi Apr 08, 2010 1:10 am

    foarte frumos v-ati pregatit harnicutelor!

    sa va arat cate ceva din cele pregatite de mine...cosuletul galben l-am facut impreuna cu copii ...idee de la Ale Masa pt sarbatorile pascale - Pagina 2 166604
    am mai avut supa de pui, sarmale, saratele( cumparate), sunca fiarta cu sos de hrean, am mai facut mici, carne si carnaciori pe gratar..

    [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
    lacramioara
    lacramioara
    Bucatar Yummy
     Bucatar Yummy


    feminin Fecioara Varsta : 44
    Stare de spirit : Foarte buna

    Masa pt sarbatorile pascale - Pagina 2 Empty Re: Masa pt sarbatorile pascale

    Mesaj Scris de lacramioara Joi Apr 08, 2010 3:01 am

    foarte bine arata toate fetelor,numai bunatati ati facut
    felicitari Masa pt sarbatorile pascale - Pagina 2 381741 Masa pt sarbatorile pascale - Pagina 2 381741 Masa pt sarbatorile pascale - Pagina 2 381741
    mihaellas
    mihaellas
    Yummy mic
    Yummy mic


    feminin Rac Varsta : 43
    Localizare : lehliu gara
    Stare de spirit : fericitaaaaa!

    Masa pt sarbatorile pascale - Pagina 2 Empty Re: Masa pt sarbatorile pascale

    Mesaj Scris de mihaellas Joi Apr 08, 2010 3:36 am

    ionela2682 a scris:am avut ajutor!
    [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

    mi-am inchipuit! abia astept sa creasca si ajutorul meu!
    ionela2682
    ionela2682
    Moderator
    Moderator


    feminin Varsator Varsta : 42
    Localizare : medgidia-constanta
    Stare de spirit : optimista

    Masa pt sarbatorile pascale - Pagina 2 Empty Re: Masa pt sarbatorile pascale

    Mesaj Scris de ionela2682 Joi Apr 08, 2010 2:51 pm

    aaa! stai putin ca nu este a mea! este nepotica! la noi se incapataneaza barza sa vina!
    mihaellas
    mihaellas
    Yummy mic
    Yummy mic


    feminin Rac Varsta : 43
    Localizare : lehliu gara
    Stare de spirit : fericitaaaaa!

    Masa pt sarbatorile pascale - Pagina 2 Empty Re: Masa pt sarbatorile pascale

    Mesaj Scris de mihaellas Joi Apr 08, 2010 3:22 pm

    aha...am crezut ca e fetita ta! las' ca stie barza cand sa vina! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
    ionela2682
    ionela2682
    Moderator
    Moderator


    feminin Varsator Varsta : 42
    Localizare : medgidia-constanta
    Stare de spirit : optimista

    Masa pt sarbatorile pascale - Pagina 2 Empty Re: Masa pt sarbatorile pascale

    Mesaj Scris de ionela2682 Joi Apr 08, 2010 6:22 pm

    oricum eu o astept!
    mireya
    mireya
    Bucatar Yummy
     Bucatar Yummy


    feminin Pesti Varsta : 47
    Localizare : otopeni
    Stare de spirit : in general buna

    Masa pt sarbatorile pascale - Pagina 2 Empty Re: Masa pt sarbatorile pascale

    Mesaj Scris de mireya Vin Apr 09, 2010 9:09 pm

    Felicitari fetelor pentru bunatitile ce le-ati pregatit si mai ales pentru cum ati aranjat .Noi am petrecut la ai mei cu :drob de miel ,oua inrosite ,cozonaci ,pasca ,friptura de miel (si 2 copane pentru mine si darius Masa pt sarbatorile pascale - Pagina 2 272571 |),ciorba de miel ,branza ,ridichi muuulte ....Poze nu am facut Masa pt sarbatorile pascale - Pagina 2 926755

    Continut sponsorizat


    Masa pt sarbatorile pascale - Pagina 2 Empty Re: Masa pt sarbatorile pascale

    Mesaj Scris de Continut sponsorizat


      Data/ora curentă este: Joi Mar 28, 2024 7:14 pm